Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Soudný den

12.11. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1337
Janek si užívá letní pohody. Jeho kamarádovi se ale najednou udělá špatně. I ve vesnici a v táboře něco není v pořádku. Když se nebe rozzáří plamenem, pozná, co co jde - soudný den nadešel!
Janek jen líně natáhl ruku a utrhnul dvě zralé, šťavnaté třešně. Byl jich už plný, ale měl pořád chuť na další.
Z vršku staré třešně byl nádherný výhled na okolí. Napravo viděl střechy nedaleké vesničky, směrem na druhou stranu se rozkládal vojenský tábor.
„Hoď mi taky jednu," zaprosil Tlouštík. Chlapec se ve skutečnosti nejmenoval Tlouštík, ale byl synem pekaře a to si na jeho váze vybíralo svou daň.
„Proč si pro ni nevylezeš?" škádlil ho Janek a spokojeně sledoval, jak si vítr pohrává s peříčkem a žene ho nad loukou.
Tlouštík se nafoukl a neodpověděl.
„Tady dole už žádný nejsou," zabručel.
„Tak vylez nahoru."
„Nevylezu tam," prskl Tlouštík vztekle.
Janek si připravoval další jízlivou poznámku, pak si ale vzpomněl na vesnického faráře a včerejší návštěvu kostela... Povzdechl si a sestoupil o několik větví níž. „Pomůžu ti. Pak to budeš zvládat sám."
Tlouštíkovi se v očích odrazil strach, ale nakonec se natáhl na špičkách, pevně chytil nabízenou ruku a začal se drápat nahoru.
Janek byl námahou celý rudý, jak se jednou rukou křečovitě držel silné větvě a druhou pomáhal nahoru Tlouštíkovi. Když to konečně vypadalo, že vypasený chlapec stane na nejvyšší větvi, Tlouštík najednou ztuhnul.
„Co děláš?" křikl na něj Janek.
Ale Tlouštík neodpověděl, jen zbledl a jeho stisk začal povolovat. Druhá ruka mu začala klouzat z větve, které se před okamžikem dokázal zachytit.
Janek ho na poslední chvíli pustil a ještě dokázal udržet rovnováhu, ale Tlouštík žuchnul na zem jako pytel.
Janek rychle seskočil dolů za ním a otočil ho na záda. Tlouštík začínal ve tváři modrat a oči se mu převrátily dozadu. Třásl se po celém těle jako osika a oběma rukama se držel za krk.
Janek nad ním jen vyděšeně klečel a nevěděl, co má dělat. Najednou k němu dolehl křik. Z vesnice nebo z tábora? Ne, z obou stran!
„Co se to děje?" vykřikl zoufale.
Vzápětí nebe zrudlo. Ne najednou, ale mraky se začaly točit dokola ve velkém kruhu. Střed se najednou rozevřel a uvnitř byly vidět plameny. Z ohně začaly vylétávat hořící kameny jako zapálené střely z praku.
Několik si našlo cestou do vesnice a střechy zmizely v ohni a dýmu. Další se strefily do vojenského tábora.
To mohlo znamenat jediné... Soudný den nadešel!
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů