Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Letné posedenie no.1: Pixelmaster

23.6. 2013 Autor BloodTears Komentáře Komentáře (2) Kategorie Rozhovory Hodnocení 1.00 Přečteno x2041

Po čase som sa vytiahol z apatie a dokopal k spáchaniu nejakého osviežujúceho kroku pre DE- napr. interview. Za svoju obeť som si vybral hráča, ktorého ruku môžeme na DE cítiť stále. Člen DE-tímu, pixelový expert a jeden zo zakladateľov slávneho Arboreta, ktorý sa znovu vrátil z pauzy a môžeme ho vidieť v 2Am - Pixelmaster. Nebudem tu rozoberať históriu jeho, alebo jeho klanu   obsiahly obrázok o týchto veciach už raz poskytol a môžete si to prečítať tu - http://detimes.cz/clanky_detail.php?id=235.

Dnes budeme hovoriť o jeho pohľadoch na súčasnú situáciu (a prečo sa vlastne rozpisujem? Hybajte čítať!)


BT
Uviedol som, že si sa vrátil po pauze. Prečo si vlastne samotnú pauzu praktikoval?
Pixelmaster
Ve stručnosti. Přestal jsem DE hrát, protože mě už otravovalo být pravidelně u počítače. Další důvod byl, že jsem často věděl výsledek věku od prvního dne. Výsledek jsem se odvažoval tipovat v 90% a když jsem tip udělal, tak jsem se nespletl. To potom taky nebaví hrát, když se jen čeká na sk. Místo toho jsem zkoušel jiné hry.

 

BT
Čo potom bol dôvod tvojho návratu?
Pixelmaster
Občas jsem se do DE mrknul pozdravit na klanovém fóru spoluhráče. Mrknul jsem se co se hraje v první lize, proletěl fóra a zase na pár měsíců na DE nevzpomněl. Pak jsem si jednou všimnul nové ligy 2Am. Pozoroval jsem ji a zjistil, že se tam neprovozují kdovíjaké závody v krmení mága a na kompletní alianci stačí 4 hráči, což je pro nás v jiných ligách hendikep, když se nás 8 dohromady nedá. Tak jsme se domluvili, že ji zkusíme.

BT
A páči sa ti? Obecne, si letitý hráč DE, určite si zaregistroval množstvo zmien? Ktoré považuješ všeobecne za tie pozitívne, ktoré je hodno vyzdvihnúť? Alebo naopak, ktoré si myslíš, že by do hry nemuseli byť implementované?
Pixelmaster
Ta liga je super. Změn je dost. DE je určitě hratelnější než byl dřív. Třeba jen namixování ras do aliance je díky rasovým bonusům a spec kouzlům záležitost k namáhání mozkových závitů. Před pár lety to bylo 1x mág, 7x hobit. A podle počasí se mohl vzít TE místo mága, nebo skuruti a skřeti místo půlky hobitů. Cokoliv jiného byla prakticky jen recesistická sestava. Tomu je teď konec, což je neskutečně dobře.

BT
Uznávam, tiež si niekedy v klane dopĺňame zostavu na základe toho, ktoré rasové kúzla chceme využiť. Spomenul si tie pozitívne zmeny, je aj niečo, čo vnímaš vyslovene negatívne?
Pixelmaster
Ano, jsou některé věci i negativní a u některých nevím jak o nich napsat, abych se nedotkl někoho, koho si jinak velmi vážím.

BT
OK, tak niečo iné. Patríš medzi grafikov Dark Elfa a tvoje meno je uvedené aj medzi ľuďmi v DE tíme. Priblíž prosím tvoju prácu, kde v hre môžem vidieť "copyright by Pixelmaster"?
Pixelmaster
No jsou to někteří hrdinové, většina aliančních erbů, pár vlajek a domky a věže ras na mapě krom lidí a některé ikonky služeb. A dva klanové erby.

BT
Čiže naozaj, Pixelmaster. Prednedávnom tu bola snaha Toushina o "remake" starej grafiky a jej nahradenie novým šatom. Ako vnímaš podobné snahy a samotnú Toushinovu tvorbu?
Pixelmaster
Grafika už se jednou předělávala. Možná se dá někde dohledat jak vypadala ta předchozí. Oproti ní jsou Celegornovy obrázky umělecké dílo. Co jsem měl možnost vidět Toushinovy návrhy, tak jen zkoušel upravit původní kresby od Celegorna. Vidět to Celegorn, tak mu ukousne hlavu. On nesnášel, když někdo tvořil grafiku tím, že začal upravovat tu jeho. Snahu ale vnímám neutrálně. Prostě si nějaký hráč zkoušel něco namalovat. Když ho to baví, tak proč ne. A pokud mám shodnotit Toushinovu tvorbu, tak bych napsal, že kvalit Celegornovy asi ještě nedosahuje, a tak není třeba se obávat o změnu vzhledu DE.

BT
Áno, samozrejme, máš pravdu, Toushin sa najprv snažil znovu reprodukovať Celegornovu grafiku. Neskoršie sa, ale posunul a snažil sa načrtnúť vlastné skice, najmä ako krajinky pre jednotlivé rasy. Bohužiaľ, túto tvorbu už stiahol a na jeho stránkach nie je dostupná. Práve jeden z argumentov bol, že by musela byť prerobená kompletná grafika pre DE, aby boli podobné kresby aplikované. Je všeobecne známe, že komunita ako taká je konzervatívna. Vedel by si si ty sám predstaviť zmenu grafiky?
Pixelmaster
Taky jsem konzervativní, takže si změnu moc představit nedovedu. Líbí se mi grafika taková, jaká je teď. Ačkoliv některé věci mohly být udělány jinak a lépe.

BT
Chceš to aj konkretizovať?
Pixelmaster
Tak třeba mě štve, že nejsou sladěné domky a věže u nekromantů. Další jsou pevnosti u trpaslíků - ty nemusely mít spodní obrysovou linku. Víc by zapadly do mapy jako skalní hrady. To jsou nedokonalosti ode mne.

Potom při malování obrázků jednotek měl Celegorn u hobitů nachystanou roztomilou mudrcku, ale LP to odmítl a tak mají hobiti obrázek mudrce. Ta mudrcka byla samozřejmě pěknější.

No a třetí věc je nová mapa. Jako obrázek je to pěkný, ale nedá se na tom hrát. Korunu tomu nasadila verze strategická mapa. Podle čeho mám poznat jaká zemka to je, když tam chybí charakteristické znaky jako na staré mapě. Zkrátka mi tam chybí přínos pro hráče, kromě toho, že je to nová grafika.

BT
Uff, priznám sa, že takéto detaily som nikdy neriešil. Obecne vzato, nie som detailista, takže podobné záležitosti prenechám na hodnotení iných. Čo by ma ešte zaujímalo a možno aj ďalších, ako vnímaš zmeny nálad komunity. V minulosti v ére "Riders" bola hra na mága bežná, teraz je to skorej hra nemnohých klanov. Sedí ti súčasný, prevažne bojový štýl hry, ktorý sa preferuje?
Pixelmaster
Současný styl se mi zamlouvá. Hra na mága byl pro mne jeden z důvodů přestat hrát. Ještě teda upřesním, že mluvím o dvojkových ligách a výš. Do trojek jsme se nevraceli, tam to možná nebylo tak hrozné.

BT
Ano, čítal som si tvoj prvý rozhovor a viem na čo narážaš. Mnoho počítania pre teba a tvoju alianciu atď. *8)*. Už sa pomaly blížime ku koncu, rád by som poznal tvoj názor na slabinu DE? Máš niečo, čo by sa podľa teba malo výrazne zlepšiť? Lebo starých hráčov ubúda, ale s novými už je to horšie. Vedel by si dať snáď nejaké tipy?
Pixelmaster

Nejde o to počítání. To byla zábava svým způsobem. Šlo spíš o to, že to jinak nešlo dělat, pokud jsme se nechtěli spoléhat na to, že si počkáme až se jiní favoriti mezi sebou porvou a my pak budem konkurenceschopní i s volnější sestavou. Slabinu DE vidím v některých změnách k horšímu. Hlavně mi vadí rozesílání systémových zpráv do pošty a tapetování ligových fór. To dřív nebylo. Na většině fórech se debatovalo. Když se otevřela liga, tak se tam alespoň vyřádili blbečci s informacema jako první, druhý. Teď si projít ligová fóra, tak jsou všude reklamy na rasovou ligu. Zavřenou ligu jste poznali podle gratulací (nebo hádky) a nebyla potřeba žádná systémová zpráva. Působí to dojmem mrtvé hry, kde s váma komunikuje jen server.

BT
Tak snáď ešte nakoniec, máš nejaký nový odkaz pre hráčov DE, alebo platí, čo si povedal už predtým?
Pixelmaster
Odminule žádný nový významný odkaz k šíření nemám. Stále platí, že hráči vás budou posuzovat nejen podle toho, jestli dodržujete smlouvy, ale taky podle toho jak se zachováváte v situacích, které smlouva neošetřuje.

BT
Ok. Každopádne ďakujem za rozhovor, snáď to opäť pár ľuďom spríjemní odťah a samozrejme prajem hodne zdaru s Arborétom
Pixelmaster
Rádo se stalo.


Hodnocení článku: Hodnocení 1.00, Hodnotilo 1 uživatelů