Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Trpasličí bludiště

25.11. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1414
Hobit Emanuel Česílko právě prolézá kryptu, když přichází nezvaní hosté.
Emanuel Česílko nakopnul prázdnou truhlici. Byl v podzemním trpasličím bludišti už několik hodin a našel jen několik zlatých na dně jedné truhlice, náhrdelník s falešným drahokamem a oprýskaný, pozlacený džbán. S posledními zbytky naděje znovu prošel všechny místnosti, ale tady byl zřejmě někdo před ním... A nehodlal svým následovníkům dopřát ani kousek štěstí.
Takové nebezpečí, na hobita až příliš velké, a pro nic.
Zklamaně vytáhl dýmku a pytlík s tabákem. Za okamžik spokojeně zabafal. Svět byl hned lepší. Těch pár zlaťáků mu zaplatí spoustu pytlíků s tabákem...
Ale teď zpátky.
Vytáhl z kapsy mapu, rozložil ji a posvítil si na ni lucernou. Bez mapy by byl v tomto bludišti navždy ztracen. Při každé zatáčce se musel soustředit a pozorně sledovat svůj pohyb na plánu.
Vyšel z místnosti a váhavě odbočil doleva. Temnotou se rozléhaly Emanuelovy kroky. Jednou špatně odbočil a musel se vrátit, ale jinak šlo všechno dobře a blížil se k východu, když zaslechl šouravé kroky. Zastavil se. Několikery kroky. Blízko.
Kroky se zastavily.
Emanuel Česílko se zatajeným dechem zvedl lucernu do výšky. Světlo dopadlo na čtyři postavy, které strnule stály v chodbě a pozorovaly ho. Pak jedna z nich udělala krok vpřed. Hobit si s úlekem všiml, že pravá polovina mužovy tváře se rozpadá. Pohlédl na druhého. Tomu chybělo maso kolem oka, které ve zvětšeném důlku nehybně leželo. Levá ruka mu v lokti vysela jen na proužku kůže. Třetí měl odseklý kus lebky a z krku mu trčel velký střep.
Na čtvrtého se Emanuel nedíval, otočil se a vzal své krátké nohy na ramena.
Ještě na konci chodby si svůj útěk rozmyslel. Při útěku nedokáže sledovat mapu a ztratí se tady v tom zpropadeném podzemí jednou provždy. Poskládal mapu a místo ní tasil krátký mečík. Tou chodbou musí projít. Je koneckonců Emanuel Česílko.
Mrtví se kulhavě blížili. Jeden z nich vydal tupé zahučení.
Emanuel čekal do posledního okamžiku, pak vyrazil. První zombie se po něm rozmáchl holou rukou. Hobit ruku podběhl a sekl nemrvého pod koleno. Ten znovu zahučel a zhroutil se na zem.
Druhý zaútočil rezavou šavlí. Emanuel výpad odrazil a hravě sekl nemrtvého přes hruď. Jenže ačkoli byl zombie pomalý, rána mu skoro neublížila a bojoval dál.
Tentokrát do hobita vrazil štítem. Nemrtvý byl silný a Emanuela to odmrštilo několik kroků do zadu. Rychle vstal. Zombie byl zase u něj. Česílko se rozmáchl lucernou a rozbil ji nemrtvému o hlavu.
Zombie se zhroutil k zemi. Hobit teď neměl oheň, ale hořící zombie stejně svítil lépe než lucerna. Zbývali dva. Ještě štěstí, že v chodbě nemohli stát dva vedle sebe.
První zarazil sekáček do zdi kousek od hobitovy hlavy. Emanuel mu uťal ruku v zápěstí a druhým sekem ho připravil o nohu.
Poslední zombie divoce mával sekerou. Emanuelovi se podařilo dostat až k němu a silným seknutím mu otevřít břicho. Když se ven vyvalily vnitřnosti, zombie se pomalu sesul k zemi.
Hobit rychle vytáhl mapu a prohlédl si ji ve světle hořícího nemrtvého. Ukázalo se, že je jen dvě chodby od východu.
Na nic nečekal a vyrazil pryč.
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů