Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Smrt v Chebu

2.12. 2013 Autor sir Robin I. Komentáře Komentáře (0) Kategorie Příběhy Hodnocení 0.00 Přečteno x1378
Příběhový komentář z K2 o útoku mých vojsk v čele s hrdinou (mnou) na Cheb.
Přehoupl jsem se přes cimbuří, čepel meče se zaleskla v ranním slunci a hlava nemrtvého se skutálela dolů z hradeb. Několik dalších bojovníků konečně vylezlo po žebřících, ale příliš mnoho jich leželo dole s šípy v holých hrudích nebo se zlámanými končetinami po pádu ze žebříku.
Útok na Cheb byl zoufalý čin, ale museli jsme zmizet ze Sokolova. Utrpěli jsme tam obrovské ztráty, než jsme spoutali tu trollí nestvůru a pobili nemrtvé. Navíc problém s nemrtvými je ten, že když zabijí vašeho bojovníka, stane se jejich bojovníkem... Ke všemu se tam začala šířit nějaká epidemie z vody, takže jsme se obrátili zpátky k Chebu.
Jak jsem ale zjistil, nemrtví stihli v Chebu vybudovat pevnost. Od začátku jsem věděl, že na tohle nemám dost mužů, ale nebylo cesty zpět...
Zezdola z ulice vystřelil rudý blesk a zasáhl hradby pod mýma nohama. Kameny se rozechvěly. Chtěl jsem z toho místa rychle zmizet, ale cestu mi zastoupila obrovská postava. Nazgúl. Na poslední chvíli jsem vykryl jeho výpad. Druhému jsem se vyhnul a vrazil hrot meče do průzoru jeho helmy. Ozvalo se nelidské zavřeštění, potom se nazgúlova zbroj sesypala na hromádku na zem a po jeho těle nezůstalo ani stopy.
Rozhlédl jsem se. Na hradbách zuřil lítý boj. Mí berserkři byli obávaní bojovníci a nemrtví válečníci byli pomalí, takže jsme získávali převahu. Začínal jsem doufat, když kus hradeb explodoval i s pěti berserkry. Podíval jsem se do ulice, odkud předtím vystřelil blesk.
Nehybně tam stála postava. Věděl jsem, kdo to je. Duke of Dark Elfs. Obávaný černokněžník. Sám toho tolik neuměl, ale měl u sebe stále spoustu zajímavých věciček, které toho hodně dokázaly za něj. Jako třeba ta magická hůl, kterou na mě právě mířil. Druhý zásah hradby pod mýma nohama nevydržely a kus se úplně rozsypal. Spadl jsem v záplavě kamení na dláždění ulice. S kašláním jsem se zvedl z prachu, jen jsem se ale narovnal, neviditelná síla mě prudce udeřila do prsou a plácla se mnou o hradby, až mi to vyrazilo dech.
Přinutil jsem se znovu zvednout. Mířily ke mně dva zombie. Hravě jsem prvnímu useknul ruku, následně druhému hlavu a nakonec ještě prvnímu nohu.
"Zabiju tě," zavrčel jsem k mágovi a vykročil k němu.
Namířil na mě hůl. Zášleh bílého světla. Nastavil jsem před sebe čepel. Meč Andúril odrazil bílou střelu stranou. Domu vedle explodovaly dveře.
Z magické hole vyletěl rudý blesk. Odrazil se od Andúrilu pryč.
Blížil jsem se k mágovi. Začal jsem se smát. Už jen pár kroků.
"Zabiju tě," zopakoval jsem.
Duke nezaujatě namířil hůl na velký balvan vedle, který sem vystřelil katapult.
"Zomri v pekle."
Fascinovaně jsem pozoroval velký balvan, jak na mě letí vzduchem... Tady mě Andúril nezachrání...
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů