Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovory se zakladateli klanů. (Lamky)

25.11. 2013 Autor Mr. Nobody Komentáře Komentáře (1) Kategorie Rozhovory Hodnocení 10.00 Přečteno x2238
Jelikož mi chyběly rozhovory na DE a toto téma mě velmi baví, rozhodl jsem udělat rozhovory se zakladately klanů. Začínám od bodově nejlepších a postupně bych chtěl vyzpovídat takhle všechny zakladatele. První rozhovor proběhl s poslední DE-žijicí zakladatelkou klanu Lamky hráčkou Slunik. Dozvíte se v tomto rozhovoru obrovsky moc o klanu Lamky a nejenom to. Co třeba představuje za největší zlo v DE, proti komu Lamky rády a nerády hrajou. Určitě to stojí za přečtení. 

Mr. Nobody (snad se vám to bude líbit)

(1) Začal bych tradiční otázkou, že tradičnější asi ani neexistuje.. Jestli by si dokázala představit základní zakladatele Lamek, něco o nich, o sobě a klanu?

No já vlastně nejsem pravý zakladatel klanu, to byli Gixian a Narwen. Založili ho někdy dávno, když konečně šli zakládat klany, na data se mě neptej, na dějepis jsem nikdy nebyla. Gixian a Narwen byli kamarádi, kteří spolu hráli DE a znali se z magicu. Hrála jsem s nimi, ale oni začali hrát podstatně dříve. Jsem v Lamkách od začátku a jsem Gixianova manželka. První a úplně původní zakladatel je Narwen, který pak přestal hrát, páč byl děsně puntičkářskej a ostatní mu nestačili a byl na nás zlej. A pak přestal hrát Gix, páč ho to přestalo bavit a já jsem si od něj z účtu dala v klanu zakladatele. Takže jsem k tomu přišla i já. V současnosti jsem Lamka, co hraje za Lamky nejdýl ze všech. My měli Lamky ještě než byli klany, to jsme zakládali ali Lamky všude, kde jsme byli.

(2) Pamatuješ první velké úspěchy Lamek?

To je hodně těžká otázka, páč Gixian radí, že žádné velké úspěchy jsme neměli. Naše hliga byla 3L tenkrát a 3I myslím, tam, když se podíváte do síně slávy, tak jsou tam samé Lamky. Pak jsme se snažili vyhrát ligu, když budeme hrát všichni v ali za stejnou rasu. Na nějaké turnaje už si nepamatuju.

(3) 2-ky a 1-ku jste navštěvovali před založením klanů?

Do jedničky jsme taky určitě někdy vlezli. Máme zápis v 2010 a 2011.

(4) Myslíš, že jako klan by jste se mohli jít do jedničky postavit „Moďákům"?

V současné době určitě ne. Proto tam taky nechodíme. Jsme poměrně starší klan, a proto dost hráčů, jak já říkám, je už v takovém DE důchodu, odklikáme si, baví nás to, ale nebere už tolik jako na začátku. Nebudeme kvůli tomu nic obětovat. Navíc dobří hráči, kteří by nás vytáhli jsou buď nespolehlivý, nebo s DE sekli, třeba mach (bily mor), toho je fakt škoda, Gixian byl samozřejmě pro klan taky velká ztráta.

(5) To mi tak trošku nadbíháš s jednou otázkou, kterou jsem měl připravenou. Který z neaktivních Lamek ti nejvíc chybí či jeho hra. Či jestli si vzpomeneš na "nějaké hvězdy, které u vás začínali".

Tak nejvíc mi samozřejmě chybí Gixian, páč už mě nepodpoří, jen mi nadává, kolik nad tím trávím času. Macha je mi dost líto, ten byl prostě super a opravdu skvělý hráč. Jinak třeba Progamer s námi teď sice hrává, je to super hráč, ale právě pro něj je DE už přece jen méně zajímavé, tak je dost nespolehlivý. Narwen byl taky skvělý hráč, ale ten nás nikdy nepochválil.
Mr. Nobody - třeba měl svoji psychlogii boje, třeba si myslel, že je pořád, co zlepšovat.
Určitě, tomu jsme taky nestačili, ale spíš tím, že každý potřebuje tahat jindy a ne do určité hodiny a že jsme nespolehlivý.
Když odbočím, pamatuju hry, kdy člověk neměl 20 zemí, jak teď. Pamatuju hry, kdy jsem vytáhla zavírací SK s mágem na 7 zemích. Pamatuju hry , kdy ligy byli po logu tak plné, že se brali hodně nekry a lidi, páč dokázali zabrat první den nejvíc zemí a druhý den už nikdo neměl kam útočit.
Mr. Nobody - dneska by jsi za to dostala trofej, za to zavírání na 7 zemích.
Mě třeba trofeje nijak moc neberou, už jsem fakt v tom DE důchodu. Naopak Progamera nám to přitáhlo zpátky.
Mr. Nobody - tak aspoň to.

(6) Co myslíš, že za tu dobu DE, nebo lépe řečeno, která změna nejvíc uškodila DE, myslím tím aliancím či v dnešní podobě klanům.

Možná hrdinové. Respektive ani ne tak hrdinové jako artefakty

Mr. Nobody - pro někoho třeba hrdinové jsou smysl v DE. Ale tu jde o tvůj názor a proč.

Klidně ať jsou hrdinové a každý si je hýčká a trénuje, to je pro mě ok. Respektive hru pokazili i protekční hrdinové - červený drak. Modrý trochu taky, ale ne tolik (toho mám i já). Artefakty hodně, kdo chce hrát na úrovni, musí do toho vrazit fakt hodně DEKŮ. 

Mr. Nobody - někteří hráči ti třeba řeknou, kteří je mají, že jim to sice ulechčuje hru, ale není to rozhodující faktor.
Rozhodující faktor to podle mě je. Je rozdíl, když máš na to, aby celá ali logovala portálem, měla do začátku nějaké ty svitky a já nevím, jak se jmenují ty služby, co se ti dají do začátku zlaté a manu, případně kouzlo času, kolo navíc je prostě poznat ať se děje, co se děje. Já znám tak maximálně portálovku, kterou využívám do turnajů a důležitých lig a pak samozřejmě rytíře. Jsem dokonce skrblík koupit si hromadně kupování staveb. To radši klikám ručně. Stejně jako zjednodušené sesílání kouzel, takové služby za DEKY by mi nevadili. Jenže přiznejme si to, že LP na tom chce vydělávat, což je samozřejmé a nikdo ho za to nemůže pranýřovat.
Nebo případně teď v turnaji dvojic, když náš Gurt s Progamerem hráli proti dvojici s červeným drakem, prostě od začátku jdou do toho s handicapem a s vědomím, že podmínky jsou nerovné. Však taky prohráli a to si myslím, že jsou nejlepší hráči klanu.

(7) Opustíme téma hrdinů. Vběhla si mi do otázky. Které hráče považuješ v klanu s vaším vyšším počtem hráčů za nejlepší nebo si je „považuješ".

My nemáme v klanu vyšší počet hráčů. My náhodou jsme děsně opatrní na nabírání nových členů, teda snažíme se to povolovat, páč hráčů už je tak málo, že je těžké někoho nového sehnat. Nejlepší je Progamer, to je jasné (pokud nezapomene odtáhnout). Nejradši mám Gurta, je spolehlivý, velmi dobře hraje. My neradi někoho vyhazujeme, takže spousta hráčů je neaktivních již třeba delší dobu. Gurt je milý i v reálném životě. Mach byl taky jeden z nejlepších hráčů a stále doufáme, že se vrátí.

(8) Další otázka, měli jste jako klan nějaký sraz, či třeba i s jinou aliancí?

Samozřejmě. S tehdy ještě hrajícím Gixianem jsme byli účastníky historicky prvního olomouckého srazu. Jinak jsme byli jednou na pražském srazu a já sama dojela na brňenský sraz. Patrně nejvíc našich hráčů je totiž z Brna. Jinak samozřejmě pořádáme i naše lamčí srazy, počítám tak jeden do roka určitě.Za můžeme děkovat hráčce yenn (melian), která je ještě víc ženská než já a stmeluje tu naši partu. Právě díky ní jsme se poprvé odhodlali k čisté Lamčímu srazu, prostě nás chtěla poznat. Lamčí srazy obvykle probíhají v Olomouci, páč jsme s Gixem schopní ubytovat na jednu noc dost členů klanu.

(9) Tak to je milé. Vypadáte jako hodně přátelská aliance. Máte vůbec nějaký black list, kde je nějaká aliance či hráči?

Jako klan ne, ale někteří hráči se vedou osobní black list, to by ses, ale musel zeptat jich osobně, vím o tom spíš proto, že svého času měl black list i Gixian. Já mám všechny ráda, a já si black list nevedu. Dokonce ani mínuska moc nerozdávám, vlastně teď už nerozdávám ani pluska. 

DE už není, co bývalo.

(10) S jakým klanem či aliancí máte nejpřátelštější vztahy?

Obdivujeme a máme rádi Green Dream. Yenn je členem Aarghu. Někteří další členové opustili své vlastní klany, aby mohli k nám (jedna z našich zásad je totiž členství jen v našem klanu, výjimky jsou povoleny, ale nemáme je rádi, musí k tomu být důvod). No já svého času byla členkou Kočičího klanu, myslím, že jsem tam asi pořád, jestli to ještě pořád existuje. Ale nějak to dopadlo tak, jak dopadne všechno, co řídí a sdílí ženské. Hned na začátku se rozhádaly a mě to nějak přestalo zajímat.

(11) V současnosti, který klan je podle tebe nejlepší?

No já akorát vím, že nejsem schopná porazit RoD a MoD (nějak moc je nerozlišuju). Nevím jestli je to herníma schopnostma nebo dekama, ale prostě jak vidím černý erb, tak jdu do kolen. Ta aura strachu, co kolem sebe šírí je dost povedená, minimálně na mě a yenn působí hodně.

(12) A proti kterému klanu se ti nejlépe hraje v současnosti, či nejlépe hrálo nedávno?

No, ne, že by se mi proti nim hrálo dobře, ale mám ráda Dračí jezdce v 3L. Jsou pro mě taková jistota, že tam proti nám vždycky budou a budou důstojní soupeří a my si pěkně mákneme, než je porazíme, pokud vůbec. Pro mě je 3L srdcovka, ale dost hráčů našeho klanu odmítá hrát neklíčové ligy, takže je těžké tu 3L uhrát.
Jinak spíš než klany obdivuji některé hráče. Třeba Nyrrana, měla jsem tu čest s ním hrát a stálo to za to. Nebo lomir, to jsou podle mě legendy DE.
Mr. Nobody - povídej čím tě tak uchvátil?
No, jak to mají všechno důkladně nastudované, promyšlené. Kolik jsou tomu ochotni věnovat času. Hlavně Nyrran, jak byl ochoten se mi věnovat, páč se ze mě stal klíčový hráč ligy. Nebo, když je někdo schopen vymýšlet nové triky a tipy pro rozjezdy, já jsem schopná tak akorát někoho poslechnout a začít do dělat po něm.
Mr. Nobody - je nějaký hráč, který se ti příčí?
No, nějak prostě nemám ráda celý klan RoD a MoD, nějak je nerozlišuju. Jinak samozřejmě byli hráči, které jsem cíleně nenáviděla, ale spíš chvilkově, když mě někde naštvali, já děsně rychle odpouštím. Já jsem typická ženská, všechno vztáhnu na sebe, že jsem já udělala chybu.

(13) Blížíme se do „finiše". Co by jsi v klanu označila za největší úspěch/neúspěch?

No tak samozřejmě to, že máme nejvíc bodů ze všech klanů a jsme nejlepší klan DE. A pak jak říkám hodně vzpomínám na to, jak jsme vyhrávali za ty stejné rasy, to byla nádherná ukázka naší nadřazenosti v té době.

Neúspěch byl stav klanu docela nedávno, když jsme nebyli schopni ani sestavit základní osmičku, naštěstí z tohoto stavu jsme se už dostali. Pár hráčů začalo být více aktivních, pár jsme sehnali nových či staronových. Pak taky nerada vzpomínám na klanový turnaj, kde jsme tak naštvali všechny ostatní hráče využíváním obětiště. 

Mr. Nobody - povídej, co se stalo?
Tak to byla taktika, normálně obětuješ s mágem manu na manu a čekáš, jestli to vyjde, když ne, tak přelogneš. Tak nějak to tenkrát bylo. Přišlo se na to v druhém kole a byl z toho děsný poprask. Nic proti pravidlům. Já v té době obětiště ani nestavěla.
Mr. Nobody - a jak jste dopadli v tom turnaji?
A víš, že už ani nevím, určitě nijak slavně. Ale v nějakém předtím jsme se umístili velmi dobře, co si tak matně vzpomínám.


(14)
Osobně se teda ještě musím omluvit za svou velmi chabou paměť a za své odpovědi na otázky ohledně minulosti DE a klanu se stydím.
Mr. Nobody - já osobně si myslím, že není proč. Dodala si mi spoustu odpovědí.

(15) Co by jsi za alianci či klan Lamky chtěla vzkázat ostatním klanům či aliancím, i hráčům De?

Hrajte tak, ať vás to baví a hlavně k DE přiveďte své kamarády a děti, ať nám hra zase pěkně rozkvete. Nebo se přeučte na tanky a můžeme se všichni sejít ve World of tanks.

Mr. Nobody - Děkuji moc. Moc krásně se mi s tebou tento rozhovor dělal a postupně mě bavio víc a víc. Hodně úspěchů ti přeji v hráčském i osobním životě.

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 5 uživatelů