Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Je to i má hra - Proč je DE TOU hrou?

4.2. 2014 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (1) Kategorie Dark Elf Hodnocení 10.00 Přečteno x1442
První z (doufám) série vašich článků.

1. Laxinátor (občasný komentátor a správce DE Times) - No, to jsem si na sebe z hovna upletl pěkný bič, ne že ne. Takhle stupidní téma hned na začátek. :-) Tak abyste věděli, Dark elfa hraju-nehraju už nějakých sedm osm let, takže pro mě je TOU hrou, a to bez debat. Nejsem typ člověka, co by u her moc myslel, a taky proto tuhle hru vlastně ani moc často nehraju (a když ano, prohrávám), ale Dark elf měl a ještě stále má skvělou komunitu, zajímavé mimoherní vyžití a má nějaké kouzlo (a soudný den to není), které mě k němu přimklo a nechce mě pustit. Možná to je ta trpasličí neovlivnitelnost, protože Dark elf je mi jistotou. Pořád se sice po krůčcích vyvíjí, ale ať si můžou veteráni rvát při tomhle prohlášení vlasy jak chtějí, DE stále je tou hrou, která mi před lety učarovala. Taky proto tu zůstávám, spravuju DE Times (které nejsou moje, ale jako by byly), občas si zakomentím v lize, okupuju fóra a udržuju vztahy s těmi pár lidmi, které mohu zvát virtuálními přáteli, abych je pak na nějakém sraze viděl naživo a uvědomil si jejich neoddiskutovatelnou reálnost. A taky proto trénuju svého hrdinu, na jehož životy jsem vyplácal nepočítaně kreditů. (PS: Asi kvůli sobě budu muset silně zvednout horní hranici počtu slov. :-P)

2. BloodTears (šéfredaktor DE komentu a čerstvý admin) - Čím je podľa mňa Dark Elf tou jedinou hrou? Ničím. Na internete je mnoho hier ponúkajúcich vycibrenejší herný štýl, príťažlivejšiu grafiku či iné výhody. A predsa každý deň zotrvávam, logujem sa a odohrávam. Prečo? Lebo ľudia. Moja neodohrávka ovplyvní celý môj tím a poškodí ďalších sedem ľudí. A logujem preto, lebo ma hra s nimi baví.

Žiadna hra neponúka toľko možností. Obvykle to je - buď sme kolegovia, alebo nepriatelia. U Dark Elfa môžem byť obojím. Môžem byť súperom niekomu, s kým hrajem v ďalšej lige ako kolega. A načo by mi bola on-line hra, keď by som tam bol osamote. V neposlednej rade, účasť na zraze bola fajn. Človek si aspoň môže priradiť reálne osoby k nickom, s ktorými hraje. A úplne naposledy. Som admin. Keby ma to nebavilo, nerobím to :)

3. starojda (veterán a velitel v klanu Divokých) - Čím je člověk starší, tím více si cení svého času. Tam kde jiné onlinovky vyžadují řádově hodiny, tam si DE vystačí s minutami. Toto jsem pochopil v momentě, kdy jsem po roce dohrál věk v Travianu a řekl si „nikdy víc". Tehdy jsem začal hledat náhradu s jasným cílem - méně času! Dark Elf tuto touhu naplnil a za to si ho cením a budu cenit i nadále.

Čím je člověk starší, tím by si měl připadat dospělejší. Já ale konvencím neholduju a hodlám hrát hry až do důchodu. Ženě se to nezdá, ale já vím, že hýčkat si svoji hravou podstatu je požehnáním v dnešní příliš vážné době. Proto hraju klasické PC hry - ale to jen občas večer, po práci. A tady opět přichází, jako záchrana, Dark Elf - kterého s rychlým Alt+tab reflexem můžu pařit i v zaměstnání!

Na začátku to byly minuty, které člověk Dark Elfu věnoval. Nyní se to občas blíží zase těm hodinám. Ale co, šéf mě za to vlastně platí a moje herní duše bude hýčkána, dokud to LP nezabalí ;)

4. Bludný elektron (velitel v klanu Pretoriáni temnot) - S Dark Elfem jsme začali kdysi jako spolužáci na gymplu a byla to nejen dobrá zábava při hraní, ale bylo to i vděčné téma k diskusi o strategiích. Postupem času jsem potkal jinou dobrou herní partu (náš původní klan je již zcela neaktivní), ve hře se objevila zpestření typu K map a já s radostí hraji dodnes.

A proč jsem u DE zůstal? Je to jediná online hra, na kterou jsem narazil, která nutí při hraní přemýšlet. Také téměř v každém věku se situace vyvíjí jinak, takže nic není monotónní a stejné. Nezabírá moc času - většinou stačí 30 minut (někdy hodina) na běžný odtah a stačí být online 1x denně. Na druhou starnu nabízí i rychlou akci v podobě akčních lig. Díky této rozmanitosti DE zůstanu věrný i nadále.

5. Superak - Proč je podle mě DE tou jedinou hrou, má víc důvodů. Jedním z nich je asi to, že to byla úplně první online hra, se kterou jsem se, byť krátce, na doporučení jednoho staršího kamaráda seznámil.
Druhým a asi významějším důvodem bude jakési osobité kouzlo hry. Hra mě prostě zaujala. Mohl bych vyjmenovat přes patnáct online her, které jsem hrál, Travianem počínaje a konče už ani nevím čím. Kromě DE jsem všechny tyto hry "absolvoval" v delších či kratších etapách (zdůraznil bych, že byla vždy jenom jedna pro každou hru), než mi ta hra přišla prostě stupidní. Ani jedna z nich se nedala dohrát, prostě se jenom hrála. A v tabulce byl vždy nahoře ten, co kvůli tomu vstával i ve čtyři hodiny ráno. K DE jsem se vrátil opravdu hodněkrát, s tím, že moje poslední etapa je už, myslím, docela dlouhá.

6. cursed (velitel v klanu our generation a učitel nováčků) - Hodně mých přátel se mě ptá „proč tu blbost hraješ?" nebo „co tě na tom pořád baví?". Odpověď je jednodušší, než se zdá. U Darkelfa jsem vydržel tak dlouho, protože žádný věk není stejný, mění se počasí, mění se složení ras a mění se i soupeři. Není to jen tupé odklikání kol, ale i veškerá komunikace a výpočty okolo hry. Mnoho jiných her je založeno na principu x měsíců se zlepšuj a pak terorizuj ty, co začali o pár týdnů později. Zde se mi líbí, že nevyhraje automaticky ten kdo má nahráno více.

7. hejtman - Tak úvodem bych trochu chytl takzvaně za slovo. DE pro mě rozhodně není tou jedinou on-line hrou. Rád hraji (mimo jiné) MMORPG, které se při dnešních technologiích a vyspělostí grafiky nedají vůbec srovnat s hrou která vznikla téměř před 14lety a v podstatě si zachovala stejnou tvář z doby vzniku. I přesto mně tato hra vždy něčím imponovala. Hru jsem si poprvé zahrál cca před sedmi lety. Na doporučení přítele, který to ale tou dobou přestal hrát, nicméně mi poskytoval cenné rady, jak hrát. Tak po pár rozjezdech v tréninkových ligách jsem si šel zahrát do trojkové ligy. Po prvním nezdaru, kdy jsem hrál za elfa a začali na mě házet kletby, jsem byl znechucen a řekl si, že cesta povede přes magii. Zkusil jsem si tedy vzít nejmagičtější rasu, tedy Mágy. Hra za mágy se mi líbila a další dvě ligy, kam jsem vlezl, jsem s nimi vítězně zavřel. Pak už si nepamatuji proč (asi jsem neměl čas, nebo mě nadchlo něco jiného) jsem DE přestal hrát. Na DE jsem ale nikdy nezapomněl a pořád jsem v sobě uchovával myšlenku, že by bylo fajn, se sem zase někdy vrátit a zahrát si znovu. No a trvalo to 7 let, než uzrála doba a já se sem zase vrátil. Od té doby jsem úplně všechno zapomněl, takže se to musím učit znova. Navíc mágové už nejsou, co bývali, takže se i rád naučím hrát za nějaké více bojové rasy.

Hlavní přednosti které si na DE cením jsou:
• Není to real-time hra. Teda kromě akčních lig, které mě nelákají. Takže člověk není v nevýhodě, pokud u toho nemůže sedět tak často, oproti jiným hráčům co u toho sedí např. 8-10 hodin denně.
• Na rozdíl od jiných webových her, kterých je dnešní internet docela zahlcen, se téměř nestane, že po dosažení určitého lvl. nebo stádia hry, by se hra stala jen nutným rutiním klikáním, což po pár dnech omrzí a stává se z toho spíš otravná práce, než zábava. Zde jeden věk trvá 2-4 týdny. To mně přijde jako optimální a po dobu věku hra nenudí, protože má měnící se spád.
• Rasy jsou celkem vyrovnané. Toto tedy ještě nejsem schopen posoudit. Jednak se ještě necítím jako vyhraný hráč a neovládám ani zdaleka většinu ras. Ale slyšel jsem to říkat jiné hráče, kteří mi přišli zkušenější.
• Mám rád hry, kde se musí přemýšlet a je značný rozdíl mezi hráčem, který u toho přemýšlí, na rozdíl od toho, kdo jen odklikává kola, aniž by se zamyslel nad hlubšími souvislostmi.
• Balanc mezi tím, jestli si budu kupovat přidané služby za reálné peníze (DEky), nebo nebudu takto zvýhodněn, je docela přijatelný. I když já se spíš řadím k těm, co moc neváhají si občas přilepšit nějakou tou službičkou.

8. Epiqman (komentátor roku 2012 a velitel v klanu Templáři) - Dark Elf aneb unikát mezi odpadky.
Nejsem nijak velký gamer, ale i přes to jsem měl možnost si vyzkoušet řadu online her typu Travian a Divoké kmeny. Každá z nich je pro mě jakožto studenta tak časově náročná, že není možné, abych byl „nejlepší osadník". Tím odpovídám na zásadní otázku, proč zrovna Dark Elf, neboť poskytuje komfortní časovou flexibilitu.

Dalším bodem je samozřejmě komunita. Celá komunitní mašinérie je obrovské plus, které Dark Elf má, neboť kde jinde si dokážete takhle fajn pokecat na mnohá témata, Irsilovými banány počínaje, konče vzpomínkami na Chrena apod. I když jsou zde výjimky, které vám dokážou pořádně okořenit den svými argumenty a výlevy, stále to má něco do sebe.

Co se týče herního stylu a designu, každý z nás ví, že hra neoplývá kýčovitou grafikou a tímto je poněkud „oldschool". Právě proto se k ní ale lidé rádi vrací a i když Dark Elf už dávno není na vrcholku, stále má co nabídnout, toho už si však nevšímá nynější náctiletá generace, proto si myslím, že hra je určena již pokročilým hráčům s nostalgickým myšlením.

Po pár měsících či letech už pro Vás Dark Elf ale není jen hrou, poskytující všelijaké možnosti. Je to i část Vašeho života a spadá tak i do životního stylu. Říkáte si, že je to zcestné tvrzení? Sami víte, že Dark Elf do Vašich životů pronikl natolik, že se jej prostě nemůžete jen tak lehce vzdát. A v tom je unikátní.

9. cvičitel (zkušený komentátor a veterán) - K Dark Elfovi jsem se dostal v dobách, kdy večer už nebylo možné do ligy nalogovat, protože byla plná (180 míst). Byl jsem rád, když jsem se dostal o bojovém přepočtu na čtyři země, na konci věků jsem většinou byl mrtvý nebo jen na několika zemích. Přesto jsem sám a sám voják v poli logoval dál a dál, jen velmi vyjímečně hrál v týmu. Pak přišla dobrá parta kolem Skylly (alias mony lízy, goyi, isabelky), Drobka a Bílé díry obecně. Než se aliance rozpadla, hrával jsem s nimi pravidelně až ve dvou ligách. Sice jsme nebyli extra tým, ale dobře jsme se bavili.
A právě společnost lidí, kteří tvoří tým, dokáže držet hráče u Dark Elfa. Nejdřív malá partička, se kterou hrajete, pak si smočíte tu i onde a dostanete herní komunitu pod kůži. Nemusíte platit za extra služby, nemusíte mít spoustu času na odehrávku, přesto se můžete dobře bavit. Nejčastěji hrou, přes komické hádky na různých fórech až třeba po to komentování.

10. Flíček - Čím je Dark Elf tou jedinou hrou? I když omrzí, hráči se po menší či delší pause navrátí a hrají dál. Hru drží určitá veteránská a aktivní základna, která bere každý komentář zelenáčů a neodpuzuje je, naopak, člověk vycítí určitou rodinnou atmosféru. Dále jde o to, že Dark Elf je i o přemýšlení, co se počtů týče, herní systém hodně pomáhá, takže hru může hrát i méně v matematice zběhlý hráč. A velkým plusem, mimo jiné samozřejmě, je grafika a vůbec zpracování webu, protože jiné hry na první pohled tak nepřitáhnou lidskou pozornost, všude jsou reklamy, i v herním rozhraní, což Dark Elf nemá - vše obstarává úvodní stránka, kde reklama zaujímá dá se říct minimum.
Asi největším plusem bude Lord Pletron, protože se o hru stará ne jak, ale doopravdy jde o jeho dítě.

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 1 uživatelů