Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Je to i má hra - Otevírání/zavírání lig...

11.2. 2014 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (2) Kategorie Dark Elf Hodnocení 0.00 Přečteno x1325

...co zastaví odliv hráčů a co ho urychlí?

Druhý sborníček ze série, v níž takříkajíc máte slovo.

Tohle téma jsem vybral hlavně proto, že se periodicky objevuje na nápadech a točí se okolo něj nejvíc flamu. No a narazil jsem na něj i před týdnem...

 


1. Laxinátor (věčný kecka a ještě věčnější naivka) - Tak předně - je turnaj, takže teď nemá cenu cokoli měnit. Nejdřív musíme počkat, až se věci uklidní. Pokud se nad tím ale zamyslím z obecného hlediska, vždy jsem býval zastáncem zavírání lig, jenže jsem vystřízlivěl. Jako staromilec si stýskám po trojkách narvaných k prasknutí, kdy sto nalogovaných hráčů bylo známkou neúspěchu. Prostě trpaslík... Doufal jsem, že snížením počtu lig se k tomuhle vrátíme, ale nemohl jsem být dál od pravdy. Krácení lig má své místo, ale jen do určitého bodu. ten bod neodhadnete žádnou úvahou ani ho nespočítáte, k tomu bodu se musíte prozavírat. Jakmile další zavírání nic neřeší, jen těžko  to rozsekne DALŠÍ ZAVÍRÁNÍ. Proto, ať už se to fandům tlačenic líbí nebo ne, už není, co bychom mohli rušit. A otevírat? Pokud rapidně naroste počet registrací, není od věci to zkusit. Liga se dá vždycky zase svrhnout do propadliště dějin. Otevírat ale po krůčcích, nárazově jednu až tři ligy, a to ještě při rozumném rozvržení do jednoho týdne.
 
2. Bludný Elektron (velitel v klanu Pretoriáni temnot) - Zavírání a otevírání lig je zajisté vděčné téma pro statistiky a pragmatiky. Nepatřím ani do jedné skupiny, proto napíši čistě svůj soukromý názor. Myslím si, že by bylo vhodné zavřít ligu 3Ba, která vesměs nemá smysl. Ale naopak bych byl pro otevření třetích lig - až do 3Z, jak to bývalo kdysi. V současné době mně připadají bezklíčové trojky plné (ano, bývaly i plnější, ale kde jsou ty časy...). A v neposlední řadě bych se přimlouval za vznik ligy K3 (buď za dřevěný klíč, nebo zcela bez klíče) - K mapa je pěkná a K2 má pokud si pamatuju relativně slušnou obsazenost. Na druhou stranu, když se v K1 či K2 usídlí dominantní aliance, vždy účast klesá. Ale tak je to v každé lize, kde je "zabydlená" sehraná parta. A pak se dá i pochopit chování hráčů - neškrtli jsme si, příště jdeme jinam. Možná by nebyla od věci nějaká motivace v podobě nějaké "trofeje", "odznáčku" či něčeho podobného za zápis ze všech třetích a vyšších lig, nebo třeba všech klíčových lig. To by mohlo vést k určité rotaci aliancí, takže by částečně mohly opadnout obavy typu 10x tady vyhráli - tady nemáme šanci, sem nejdeme... Toť vše, co jsem měl na srdci.
 
3. cursed (učitel nováčků a velitel v klanu our generation) - Já tohle ani moc nevnímám. Nemám přehled o tom, jak moc to ovlivňuje počet lidí v lize a tak to beru jako fakt. Vždy jsem se rozhodoval, zda jít do ligy podle toho co ten den bylo zelené. Myslím si, že reakcí na zavírání lig může být, že se zvýší konkurenci v ligách (což je dobře) ale zároveň větší výběr a větší důraz na výběr ligy(myšleno, že hráči prostě nelognou sami do ligy, která je domovská pro klan).
 
4. Lord (velitel v klanu our generation a veterán) -Osobně jsem byl vždycky kritik zavírání lig. A to ne jen tak náhodou. Nejoblíbenejší argument "zavíračů" jsou prázdné ligy.

Ale z vlastní zkušenosti vím, že zavření čtyřek sebralo mému (dnes už bývalému) klanu Lamynát ne lamky ligy, kam jsme při tehdejší kvalitě mohli chodit a předznamenalo úpadek klanu, protože jsme se pak nikdy pořádně dohromady nedali a chodili nárazově. A potom už vůbec...

Po zavření 2G, kam logovalo 30-40 lidí, se sestavy vesměs rozpustily. Včetně OG, které se další rok plácalo po trojkách a čtyřkách.

To je důvod, proč já nebudu zavírání lig podporovat (kromě vyloženě nesmyslných lig alá 3Ba). Snížení počtu lig neznamená, že se hráči přesunou do jiných, kde bude mít pádem větší obsazenost, ale pro řadu z nich je to konec. Jen doufám, že si to uvědomí ti, co o tom rozhodují. Pro mě je výhra, že se povedlo prosadit nezavření všech čtyřek a teď se dokonce jedna nová otevřela!

5. BloodTears (šéfredaktor DE komentu a admin fór) - Zatváraná liga? Ostať či odísť, kto mi odpovie? Snáď hľadať výzvu ukrytú v pozlátku vábneho počasia ligy inej? Alebo voliť cestu tŕnistejšiu, v ústrety večnosti hladieť, coby odpor k spoločnosti tejto, ktorá mi klid a farmu moju nedopraje? V budúcnosť hľadím, leč úspech nevidím, uzmutý mi odpornými mocnými, ktorí kvalite na úkor kvantity prednosť dali a ligy zatvárať sa jali. Ľstiví hadi, bažiaci za úspechom, krviprelievaním a svárom! Sám seba sa pýtam, je toto cestá oná? Mocným válečníkom sa stať? Opustiť hrudu rodnú, pustiť pluh, meča sa chopiť a meno svoje, coby statočný rek, presláviť? Ostať či odísť? Kto mi odpovie? V budúcnosť hľadím, leč rozhodnutie moje v nedohľadne.....
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů