Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Je to i má hra - Hydra

18.2. 2014 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (0) Kategorie Dark Elf Hodnocení 0.00 Přečteno x1465
Třetím tématem jsou morální aspekty stylu hry známého jako hydra. Normální praktika, nebo podlý čin? Kdy je fenomén opakovaného dobírání hráčů do aliance přípustný (je-li)? A shodneme se vůbec na definici toho, co hydra je?

1. Laxinátor (ten, co tuhle šaškárnu vymyslel) - Nechť pojem definují jiní, ti, kteří víc hrají. Já osobně přihodím pohled nostalgika. Bylo by směšné tvrdit, že někdy v těch prehistorických časech všichni hráči (a že jich bylo) považovali hydru za tak samozřemý jev, že pro ni ani neměli název. Kecy. Hydra musela ležet v žaludku spoustě hráčů (hlavně těm, proti nimž byla použita), ale prostě se praktikovala. Byl pro ni prostor. Když se vám v lize sejde 150 hráčů, z nichž dobře znáte tři, vaši osmičlennou alianci budou členové opouštět bleskovou rychlostí. A nepřiberte dalšího, když je okolo tolik lákavého ovoce k utržení. Oslím můstkem se tak dostáváme ke dnešku. Pro hydru mám pochopení a (kdyby mi za ni okamžitě nenaskákala dvacítka mínusek a pár výhružných vzkazů) klidně bych se k ní i uchýlil v případě trojky nebo čtyřky (vyšší ligy už jsou přeci jen o něčem jiném) narvané stovkou hráčů, kde proti sobě stojí dvě tři aliance a výběr kvalitních neutrálů k dobrání je tak vysoký, že by to samé mohl v případě potřeby udělat i soupeř o den dva později. Pravdou ale je - a neplatí to jen pro tenhle kritizovaný fenomén - že co je fér určuje názor komunity, ne "logika". A proto nemá v současném DE hydra místo.

2. radeczek I. (komentátor DE) - Nejdřív bych asi začal mou vlastní definicí: "Hydrou se může nazvat aliance, která je kompletní a po odlogování některého ze členů neváhá dobrat dalšího, třeba nafarmeného neutrála." Myslím si, že tohle je spíše fenoménem nižších lig - trojek a čtverek, protože ve dvojkách a jedničkách bývá často problém, aby se tam sešly dvě celé aliance, natož neutrálové, ze kterých může být potenciální další hlava hydry. Často bývá problém, záměna hydry za "zrající alianci", tedy aliance, která postupně dobírá členy, protože není kompletní a v prvních dnech nelze snadno odlišit lama, která se na to vykašle a hráč, který to myslí vážně. Chápu pak dotčenost opoziční aliance, ale správná aliance s tahem na branku by si měla pohlídat i rozjeté neutrály.

Abych to shrnul: Hydra je zlo! "Zrající aliance" by měla včas uzrát, jinak je taky zlo!

P.S.: Vše řeší má oblíbená Zelího smlouva, kterou jsem však neviděl, ani nepamatuju...

3. BloodTears (šéfredaktor DE komentu a admin fór) - Hydra je proste podlosť. Dobrať nafarmeného neutrála je nusný podraz, ktorý zamáva vývojom veku, pričom sami účastníci sa nijako o tento zvrat nepričinili. Ako veliteľ sa vždy snažím dohodnúť si neutrálov, aby sa do veku nezapájali - v prípade ich odmietnutia ich od začiatku považujeme za možné "hlavy hydry". Ale neviem si predstaviť takéto počínanie v plnšej lige cca 40 hráčov. Tam sa holt asi musí človek spoľahnúť na morálny kódex hráčov potažmo proti hydre zaviazať opozičné aliancie. Ale ako človek, hráč (a člen Kruhu svetla) sa pozerám na účastníkov takéhoto jednania s dešpektom. Všetkým sú známe klany, ktoré sa toho neštítia a všetci vieme, že ich hráči proste nosia na sebe cejch (byť ho nikto neukazuje). Náš klanový black list by mohol rozprávať :)

4. Glíma (komentátor, vítěz komentátorské soutěže v Balurově turnaji) - Když přemýšlím o hydře, tak mně napadá srovnání s jiným fenoménem. Hraní v devíti, desíti, ... Přesilovka má proti hydře výhodu v tom, že mám muže navíc po celou dobu, hydra naopak v tom, že si doplním hráče když to potřebuju a navíc opozice předem neví kdo to bude. Výsledný srovnání ja pak podobné, a kdo z vás by si log do ligy devátýho hráče?

Na druhou stranu si umím představit situaci kdy je obojí v podstatě přípustné: Dobrání neutrála na začátku věku pro kompenzování jiné velké výhody soupeře. Hydra zas za doplnění bezdůvodně odloglého či netahajícíhi hráče (zejména sebraného z mapy). Nikdy by se ale výhoda neměla přesunout na stranu hydří aliance.

V každém případě by to mělo být probráno s druhou aliancí. Za takových podmínek by to mohlo příspět k vyrovnanosti hry a tím i lepší zábavě pro všechny.

5. cursed (učitel nováčků a velitel v klanu our generation) - Hydra? No, já bych tím nazval „alianci", která úmyslně logne ve více hráčích a vzájemně se podporují a případně se ali doplňuje. Myslím, že to do DE nepatří a každý klan, co má trochu cti tak to nedělá. Osobně jsem se setkal jen s dobíráním neutrálů, kteří ale nelogli cíleně s tou aliancí. To pak záleží na každém velitelovi. A stejně jako u klanů je to o cti a o jménu. Komu záleží na tom, jak vystupuje v této hře a chce, aby ho hráči vnímali jako něco víc, tak to nedělá. Ovšem není nikde psáno, že se to nesmí a tak je škoda když to pokazí věk.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů