Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Je to i má hra - 3 věci, které bych na DE změnil

4.3. 2014 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (0) Kategorie Dark Elf Hodnocení 0.00 Přečteno x1514

Pátý článek projektu Je to i má hra. Pátý a možná poslední...


1. pluhtik (šéfredaktor DE komentu ve výslužbě) - 1) Určitě bych si přál zlevnit deky o polovinu, jako to bývává při akcích. Já osobně si kupuji vždy při akci 100 deků za 500 a nejsem ochoten dát víc, i když teď dostanu jen 50 deků, spíše jen čekám, až bude sleva. Za 50 deků (500 Kč), vystačím na takových 7 lig (když nepočítám opravu artefaktů, výcviky a deky za zemky). Nebo si koupím dva slušné artefakty. Pořádného hrdinu za 50 deků ani neseženu. Zdá se mi to opravdu drahé. LP si stěžuje, že ho hra neuživí, ale když ho porovnám se zahraniční konkurencí, tak se mi DE začíná zdát pořádně drahý a nedivil bych se, kdyby někteří lidé končili i kvůli finanční náročnosti.

2) V reakci na nedávný "vzestup" dvou temných klanů a jejich děsivé síly, ačkoliv sám jsem členem jednoho z těchto klanů, bych byl pro, aby se posilnily rasy mág a elf. Oběma bych zvýšil počet kol na 8, ale mágům bych zase ještě zvýšil žold jednotek 2. stupně. Věřím, že by to přineslo zajímavou změnu.

3) Zvýšil bych počet zemí, které je nutné získat na podporu kultu minimálně za 50%, klidně i víc, abychom "přinutili" aliance pořádně bojovat, třeba i s neutrály v lize. A dodatečně, bych třeba v polovině lig zavedl, že podporu kultu musí mít sama aliance (nebylo by možné, aby kdokoliv jiný podpořil kult).

Věřím, že to vše by přineslo zajímavé změny do této hry a to vše by snad i přimělo starší hráče, aby se ke hře vrátili a vyzkoušeli si novinky.

2. zdenda (zakladatel klanu Mysteriarchové)  - Když jsem si přečetl téma této série, hned mě napadla jedna jediná věc, která by chtěla v DE změnit. A tím je rozšíření placené služby Hromadné kupování staveb a mágů. Rozvedu to - když mám tuto službu k dispozici a mám na sto zemkách dostavovat v jeden přepočet 100 rudných dolů, tak je to na mrtvici. Že se to stává zřídka? Zeptejte se akčních hráčů - za 15 min. stihnout uzavřít obchodky, poslat armády, zakouzlit vše potřebné a ještě se otravovat s klikáním staveb po jedné....No.... Kdyby se udělalo pod stavbami políčko - "Vybrat vše" stejně jako je to u VSK, vyřešilo by to tento problém. Ani programátorsky by to neměl být velký oříšek. Věřím, že by to neuvítali nejen akčnáci, ale i hráči klasik. PS: toto vylepšení sem kdysi hodil na Nápady, ale bez odezvy.

Druhou věcí, musím říct že méně podstatnou, by chtělo hru trochu oživit. Když mám mluvit za sebe, tak poslední pokus s Trofejema je úpa nanic. Kdo to může zvládnout? MoDi? Pro normální hráče k ničemu. Vracím se k tomu oživení - co nejdříve uvést do hry připravovaný nový set pro hery + nějaké nové typy hrdinů.

A třetí zlepšení, ale to mluvím vyloženě za sebe - otevřít pár pozavíraných lig - jak v akčních tak v klasikách (zejm. těch neklíčových+R). Ono totiž hrát v neklíčovce s 80ti dalšími hráči...taky nic moc.

4. Jhonaán -1.Vím, že je to velice bláhové, ale rád bych, aby se z hry nějak postupně vymazali hrdinové a s nimi spojené artefakty. Sice mě baví vylepšovat hrdinu a vše s tím spojené, ale kdyby ve hře nebyli hrdinové, hráči, nebo přesněji začátečníci a pokročilí, by se nebáli bojovat do posledního konce, nebáli by se hrát akčněji a útočněji, nebáli by se riskovat, protože by se také nemuseli bát o své miláčky hrdiny.

2.Dále bych chtěl, aby byla zlepšena a zmodernizována grafika a třeba i úvodní stránka. Líbí se mi sice i taková, jaká je, ale nebylo by nejhorší zkusit něco nového.

3. A nakonec, myslím, že by hru oživily nějaké 1-5denní akce typu slevy, speciální úkoly pro všechny hráče v lize nebo třeba speciální ligy s bojovým scénářem Pána prstenů nebo Hobita.

5. Lord (velitel v klanu our generation a veterán) -Trochu jsem se zamyslel nad tím, co bych na hře změnil, ale dospěl zejména k věcem, co už změnit nepůjdou.

V první řadě jsou to artefakty. Vyšší sety jsou prostě předimenzované a vlastníkům to dává až moc velkou výhodu, která se projevuje ve vyšších ligách.

Druhá věc je multiklanovost. Je sice super, že má někdo hodně klanů, kam patří a jejichž fóra navštěvuje, ale mně se víc líbí myšlenka patriotů, kteří bojují za jméno svého klanu. Fotbalista ostatně taky nekope za půlku týmů ligy.

Třetí věc jsou trofeje, jelikož se z nich stala kořist hledačů prázdných lig a další logují s domluveným hráčem, co jim hází spokojenosti. Nechci jmenovat, každý ať si to přebere sám. Limit na minimální počet hráčů v lize na bojový přepočet by neuškodil.

6. BloodTears (šéfredaktor DE komentu a admin fór v demisi) -Zaujímavá otázka. Dá sa na ňu odpovedať krátko a výstižne, alebo rozvliecť :)
V prvom rade by to chcelo zmeniť nápovedu. Pridať viac interaktivity a implementovať priamo do hry tak, aby nováčik chápal všetko. V súčasnosti dostane questík "odtiahni všetky kola" - úplne jednoducho by sa to dalo zmeniť na " spočítaj si, koľko vojakov potrebuješ na útok a odtiahni zodpovedajúci počet kôl". Takýchto nedostatkov poznám viacero :)

V druhom rade by som možno pridal novú rasu na oživenie. Čo ja viem, trebárs Beštie? útočná Vrok (vrrk či ako po česky), obranná trebars trolovia alebo pavúci a útočná Drak. Možno by to hru oživilo :) alebo svetlú verziu Orly - Duchovia - Kožoměnci :)

V treťom rade by som rád upravil trochu balanc hry - artíky, hrdinov atď. Možno urobiť niečo s MO hrdinov

 7. cursed (velitel v klanu our generation a učitel nováčků) - Myslím si, že hraj jako taková je dobrá. Přesto je tu pár věcí co bych já osobně změnil. Jsou dány jen tři tak napíšu jen tři. První se týká artefaktů. Myslím si, že artefakty už patří do hry stejně tak hrdinové, ale myslím si, že je mezi nimi až moc velký rozdíl a nebránil bych se například snížení obran na polovinu. Hrdina by měl být dobrý výcviky a zkušenosti by měli svědčit o kvalitě hráče a ne sety. Další věc je trošku nereálná a to změnit hráčské ego. V každém věku jde o vítězství, ale ne vždy se dá získat lehce a tak nastupují různé intriky. A třetí věc co mi chybí jsou klíčové trojky. Teď nejspíš byly zavírány, což nevim proč.

 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů