Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Madarovy rady ze sloupku XII

28.4. 2014 Autor Madarův stín Komentáře Komentáře (0) Kategorie Tipy pro hru Hodnocení 0.00 Přečteno x1519
Tentokráte se mistr Madara zaměřil na rasové speciality (kouzla, baráky, hrdiny), speciálku mágů Pentagram a taky se dozvíte něco málo o službách.
Fungování rasové podmínky
 

Kouzla (povodeň, neovlivnitelnost, atd): Kontrola při přepočtu, nezáleží na rase vládce držícího zemi v okamžik seslání. Tj. pokud je sesláno Zasypání (platnost na skřety a trpaslíky) na skřeta, který do přepočtu odlogne, tak se na neutrální zemi neprojeví (a naopak).

Bonus hrdiny: Kontrola při odeslání útoku. Daný útok se už nenavýší/nesníží bez ohledu na skutečnou rasovou příslušnost obránce.

Malus hrdiny: Kontrola při přepočtu. Pokud je hrdina v zemi při vyhodnocování útoku, tak se v daný okamžik obrana země sníží.

Pentagram

Z nápovědy: Tuto stavbu mohou stavět pouze Mágové. Zvýší sílu každého kouzla vždy o +1. Tuto stavbu umějí používat (ne stavět) všechny rasy. (300 zlata, 30 many)

Mechanika: Stavba se řídí stejnými pravidly jako zvyšování SK od rádce(ať nováčkovského, či plnohodnotného). Tj. síla kouzla je s jedním pentagramem vždy aspoň jedna.

Využití: U podpůrného mága na startu na zvýšení síly kouzla přes neutrálky. Později i u klasického mága při prokouzlování OMV, nebo entích hájků. Bohužel v pozdějších fázích je pentagram prakticky bezcennou stavbou. Jeho skutečný potenciál, i přes cenu, spočívá ve startovní - a maximálně - střední fázi věku, kdy sice představuje poměrně velkou investici, nicméně je neskutečně platný. Nevýhodou je, že stavba funguje všem rasám a kolikrát ho lépe využije soupeř, nicméně jeho ukořistění by (minimálně u klasického mága) nemělo hrozit.

Služby (fungování a expirace)

Všechny herní služby mají nastavenou určitou dobu trvanlivosti (výjimkou je služba "Můj klan") po které propadají (= vyprší jejich platnost). Trvanlivost se počítá od okamžiku nákupu (k vidění zde). Ta je zajímavá zejména u služeb, které mají omezený režim využívání (např. svitky, mana, nebo kola navíc). Například u měšce 2000 zlatých to znamená, že i když měšec využijete "okamžitě" (zlato je připsáno na účet), tak jeho trvanlivost je 3 dny, tj. 72 hodin, od okamžiku jeho koupě. Po těchto třech dnech služba vyprší a je opět přístupna v nabídce.

K čemu to je dobré? Pokud chcete koupit službu, která je jednorázová, ale má dobu trvanlivosti (viz výše), je dobré si rozvrhnout, kdy ji koupit. Vím, že budu potřebovat první den 2x 400 zlata navíc, ale 2000 je už příliš? Koupím nultý den jeden svitek a první den svitek druhý.

 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů