Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Lormovo brčko #4 Lord Pletron

19.6. 2015 Autor lorm Komentáře Komentáře (1) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x4296
Týden se s týdnem sešel a máme tu další rozhovor. Tenhle rozhovor bude opět trochu jiný. Nejen tím, že postavou toho všeho nebude člověk z témné strany. Ale opět tu máme styl předem zaslaných otázek. Ten člověk je samotný LP. Jak bude reagovat na předešlé rozhovory? Má LP čím překvapit? To a ještě více dole v rozhovoru. Přeji příjemnou zábavu. 
1, Když se budu držet toho co zatím vyšlo. Všichni hráči na tebe snesli celkem ostrou kritiku. Čím si to vysvětluješ?
Ahoj, vysvetluji si to tím, že hráčům se nelibí, že tvůrce hry věnuje čas jiným projektům nežli milovanému Dark Elfovi. To je v podstatě celé.
Důvody jsem psal již mnohokrát, opakoval bych se stále dokola. Dark Elf mě neuživý, kdyby to tak bylo, věnoval bych se jen jemu. Na Dark Elfa jsem hrdý, je to 14 let fungující česká onlinovka, která byla ve své době naprosto revoluční.

 

2, Ara psal, že ti nabízel pomoc. Proč si jí nepřijal.
Ara je kapitola sama pro sebe. Radil mi ať předělám DE a sháním peníze přes crowdfunding. (crowdfunding - způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti. pozn. red. - zdroj wiki.)Zkušenosti s tím ale nemá. To jsou pak "dobré" rady. Do toho jít nechci. Když jsem mu říkal, že potřebuji spíš programátora, tak programovat neumí.
Spíš se snažil vyštourat nějaké informace, které by pak šťavnatě na fórech "prodal" z první ruku. Je rád středem pozornosti. Z mé strany velké zklamání...

3, Asp... Napadlo tě DE přepsat?
Napadlo, mockrát. Ale stará technologie ASP hráče nijak nebrzdí. Je jim jedno jestli běží na ASP nebo PHP, a DE běží svižně, protože má velice rýchlý server a dobrou konektivitu.
Navíc by to stálo spoustu času a jistě by do hry uniklo pár chyb, takže beta testování a vše okolo toho by stálo spoustu sil.

4, Jak dlouho máš v plánu držet DE při životě.
Neplánuji žádný konec... jak jsem kdysi věštil: "začali jsme v jedné jediné lize a s nejvěrněšími veterány se opět v jedné jediné poslední lize spolu shledáme." :-)

5, Plánuješ do hry nějaké novinky.
Nic velkého neplánuji. Teď po velice složité a několikaetapové úpravě artefaktů a setů je snad na pořadu dne drobná úprava ras. Hráči jsou velice konzervativní a ač jsem měl velikou radost z propracovaných trofejí, tak jejich kritika je velká.
Těžko se něco mění či přidává do složité a vybalancované hry, kde vše souvisí se vším. A po práci nepřichází pochvala, ale kritika. Možná je to jak s americkými vojáky v čechách, na fórech jim spílali a na ulicích vítaly.
Je škoda, že na fórech DE se projevují spíš křiklouni a notoriční stěžovatelé. Pochvala motivuje.

6, Proč si nenecháš od ostatních poradit. Chápu, že to je často jedna velká blbost, ale jsou tu i dobré nápady.
Poradit si klidně nechám, s dobrými nápady sem! Hodně nápadů typu "Předělej DE" nebo "chceme verzi DE z roku 2003 - byla to nej. verze" jsou spíš krásná nostalgie než dobrý nápad.
A pokud se dobrý nápad objeví, dost často je velice časově náročný. Tedy důvodem je málo času. Jinak řečeno, jiné priority. Bohužel je to tak.
Každý rád vymýšlí, ale vyhrnout rukávy si budu muset samozřejmě já. To se to pak radí :-) A nakonec na fórech bude zasloužená kritika že to dělám pro prachy. No řekni, ty by jsi se do takové práce hrnul?

7, Co si myslíš o Ivanslizovi.
Pro mě to byl blesk z čistého nebe, přišel mi jako chytrý chlapík a pak tahle vulgárně poškodil Dark Elfa a pár věků v ligách. Je to ale nebezpečně dobrý "pisálek", umí si rozhovor "přiohnout" že vlastně se nic nestalo, viz váš rozhovor.
Ale snad už bude v pohodě a srovná se. Třeba měl jen nešťastnou etapu v životě a tohle byl ventil.

8, Je tu nějaký hráč, kterého vyloženě nesnášíš?
Nevím o nikom.

9, Proč nehraješ DE? Hodně hráčů tě obviňuje, že pak nevidíš co hra potřebuje.
Je pravda, že nejnověší fígle a triky pořádně neznám, protože nehraji a nepohybuji se v elitních kruzích. Je to tak. Budu se opakovat, ale není čas.
Na FB máme teď takovou skupinku okolo Tru a Klika, takže když je třeba, dávají mi rozumy. A když potřebuji, můžu se zeptat na nápadech.

10, Jak hodnotíš velký odliv hráčů. Myslíš, že bude počet ještě klesat?
Uvidíme, kdysi dávno hráči nadávali na moc a moc hráčů z Game Parku (6000 aktivních hráčů), takzvaných "střílečů". DE šel podle některých názorů kvalitou dolu.
Myslím si ale, že to může fungovat i obráceně, že malá komunita kde se zná každý s každým osobně (kvalitní hráči a srdcaři), může být výhodou a benefitem proč u DE zůstat. Jedna velká rodina.
Stav hráčů by mohl setrvat. A pokud vyjde někde na novinkách nebo jinde článek o retro hrách s unikátní grafikou dané doby, a s odkazem na stále fungujícího Dark Elfa, tak může DE zase ožít.
Přichází doba, kdy bude nostalgie po těchto hrách. Jak to tenkrát vlastně bylo? Co se tenkrát hrálo? Hra v původním grafickém vzhledu může zaujmout. Herní principy nestárnou a retro hra bude IN. Uvidíme.

11, Lituješ nějakého svého činu během existence DE?
Jsem na DE hrdý. V dané době, kdybych byl věděl co a jak bude, mohl jsem být víc odvážný a třeba víc zainvestovat (někoho k sobě). Ale to se těžko hodnotí. Pro mě byl velikým krokem i osamostatnění se od Atlasu a vlastní provoz serveru.
Tenkrát jsem nevěděl, jestli to vůbec zvládnu bez Atlasu.

12, Chystáš další zavírání lig?
Uvidíme co prázdniny, možná na prázdniny nějakou zavřu.

13, Poslední dobou je nějak moc akcí na DEky. Jak to?
Nevím, dělal jsem akci pro Pána Hradu: www.panhradu.cz, tak jsem ji udělal i pro DE. Pravda je, že hodně hráčů už prostě čeká jen na akci. Píšou mi do pošty, že nějaké koupí, až bude akce.

14, Jak ti šlape PH.
PH šlape tak akorát. Uživí mě, ale opět to není dost na to mít kancelář a alespoň jednoho parťáka na programování. Konkurecne je obrovská. Ale teď co jsou i zrychlené servery S6 a S7, tak hra dost nováčků zaujme ihned po registraci. To je výhoda PH oproti DE. Reklama na PH funguje. Je v tom akce a hráč rovnou hrdinou nebo čarodějem jde rubat skřetu. Realtime PH vs tahovka DE.

15, Nechystáš nějakou novou Online hru?
Ano, chystám a právě ji programuji. Bude to hra vycházející s PH, ale ne stavění hradu, spíš klanové arény a expení svého týmu a hrdiny. Něco jako WoT, ale v prohlížeči. Grafiku mám z PH. Hraní za skřety, trpaslíky, lidi či čaroděje. Unikátní technologie mi umožní to, že se jednotky budou pohybovat v okně prohlížeče bez nutnosti refreshe.
Takže deathmatch třeba 20 hráčů bude opravdu zajímavý. Právě to testuji na svém PC.

16, Nováčci, proč je takový problém je sem dostat.
Je to problém. Protože DE je z jiné doby. A aby se libil nováčkům, musel by se totálně předělat a už by to nebyl DE. Tahovky dnes nefrčí a udělat reklamu cíleně na tahovkáře neumím. A zkoušel jsem to všelijak, to mi věř.

17, Kdy konečně zrušíš tu vyskakovací poštu.
Je to asi nějaká obscese. Za všechno může vyskovací pošta! Za tu dobu jsem si vyzkoušel řadu nováčků, díval jsem se jim přes rameno, a vyskakovací pošta se jim osvědčila a navedla je. A před třemi měsíci jsem si k tomu sednul a zase to zkoušel, když to hráči na nápadech kritizovali. Nebyl problém to vypnout. Ale výsledek byl dobrý. Veterána neobtěžuje. Nováček ji tam má jen chvíli.
Obtěžovat může jen veterány co si zakládají hromady anonymních vedlejších nicků.

18, Nová rasa?
Tak možné by to bylo. Spíš pro oživení než pro to, že by ras bylo málo nebo že by byl nějaký prostor v parametrech. Jinak nejsem proti. Celegorn by to musel namalovat. I když geniální Pixelmastrovi obrázky staveb to asi nebudou. Ondra má jiný styl.

19, DE v číslech. Vydělává, prodělává? Jaké máš náklady? Jaký máš obrat.
Promiň, ale tohle nechci prozrazovat.

20, Kdy bude sraz v Praze.
Září, říjen? Klidně i o prázdninách, pokud bude zájem.

21, Co říkáš na podraz u voleb.
No comment.

22, Kam jedeš na dovolenou.
Nikam, byl jsem v Egyptě, ale letos to byla asi nejhorší dovolená co jsem byl. Prakticky všechno špatně a ješte k tomu faraonova pomsta :-))

23, Co DE prodat?
Pokud by se našel osvícený člověk, co DE nezařízne (a víme jak je komunita DE náročná), a naopak by ho rozvíjel, tak proč ne. Ale ekonomicky mu to nebude vycházet. Musel by to být nadšenec.

24, Poselství, vzkaz na závěr.
Ať vás DE baví a občas vzhlédněte od monitorů také do reálného světa. Žít v přítomnosti, tady a teď. Minulost nezměníme a budoucnost nikdo nezná, tak proč si dělat starosti?

 To je vše dámy a pánové. Moc děkuji LPmu za zodpovězené otázky. Příště čekejte opět rozhovor. A ským? Jako vždy,  se nechte  překvapit.  

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů