Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovory se zakladateli klanů. (MoD)

14.10. 2015 Autor Mr. Nobody Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 10.00 Přečteno x3343
Ve svém čtvrtém rozhovoru jsem vyzpovídal hráče Master Dark Mila, který je zakladatelem klanu Masters of Darkness, který je jedním z nejsilnějších klanů vůbec. Dozvíte se jeho názory na hru a jestli mu třeba někdo chybí. Vrátí se např. Bóža? To a mnohem více najdete v článku.


(1) Ahoj, jsem rád, že jsi souhlasil s rozhovorem o MoD. První otázka bude z těch klasických. Mohl by jsi představit první zakladatele MoD (předpokládám tebe a Raje). Kdy vznikla myšlenka s MoD? A kteří byli první hráči v MoD? :)

Předpokládáš správně. Já a Raj jsme se do toho opřeli. První členové jsou: já, n0rd, macek a ostrovan, co si dobře vzpomínám. A myšlenka byla jednoznačná = splodit temnotu.

 

(2) Co si pamatuju, sám o sobě tvrdíš, že hraješ DE od začátku a měl si být prvním hráčem, který zavřel jedničku. Mohl by jsi říct, kde jsi dřív hrával před MoD a jaké byli tvoje nicky. A Raj je pokud vím tvůj spolupracovník, oba dva jste se do hry pustili sami nebo jsi ho nebo on tebe do této hry přivedl ?

To je trošku nepřesná informace. Málem jsem zavřel jedničku a tenkrát ji vyhrál eldor a předtím maximus. Byla to haluz, oba jsme poslali útoky a jeho vyšel první. Měl jsem stejný nick, ale LP ho bohužel smazal a nešel obnovit. Před MoD jsem nikde nehrával a Raje jsem dovedl na DE já.

(3) Opět pokud se nemylím, tak před roztrhnutí MoD a RoD (o tom později) prošlo spoustu hráčů. Za zmínku stojí, že u vás hrál Dragonspar, Bloodteras, Vergilious, Tru a další. Jak se ti dařilo získávat takové "osobnosti"? Většinou tě sami kontaktovali nebo ty je?

To je různé a těžko se to dá házet do jednoho pytle. Odevšud kouset a těžká práce to nebyla, v té době jsme byli nejlepší klan.

Mr. Nobody - Zmínil jsi, že za vás hrálo dost kvalitních hráčů (jmen), tak je zarážející, že málokdo zůstal. Jaký byl hlavní důvod, že ti hráči, kteří byli u vás, tak moc dlouho nevydrželi? Byly to osobní neshody, či na to „neměli"?


To ne, ale náš standard je hlavně v patriotizmu a ty lidi už pro to nebyli zapálení. Zůstal jen sayka v podstatě. Ten jediný se dokázal přeorientovat na náš styl a myslel to vážně.

Mr. Nobody - Když už se bavíme o těch hráčích. U vás je dost hráčů rize neaktivních (Bóža, Ostrovan, Prince,..). Můžeme předpokládat, že se tito hráči ještě někdy vrátí ke hře?
Jsou to hráči, kteří udělali pro klan hodně a já doufám, že se vrátí. Bóža skoro určitě a u Prince of darkness si nejsem jistý, ale rád je uvítám. Ostrovan už bohužel asi ne.

Mr. Nobody - A co takový Long Island, Albatros, Lady Caramel, Zail? U těch lze očekávat návrat?


Albatros sem tam přijde, ale není to vracení v plném slova smyslu, prostě si sem tam zahraje a jinak už to nebude. Long Island netuším a Lady Caramel už asi ne.

Mr. Nobody- A Zail?


Jo vidíš. Toho je škoda. Bohužel ten už asi také ne s největší pravděpodobností.

(4) Mr. Nobody - Zmínil jsi, že v té době jste byli nejlepší klan. Byl někdo, kdo vám dělal problémy a bylo pro vás těžké ho porazit? A když jsi tu prakticky odjakživa.. Který klan či alianci /klidně už nehrající/ jsi měl nejradši, respektive byla podle tebe nejsilnější?


Měl jsem odjakživa respekt z Riders. Byli to dobří hráči, ve své největší slávě a přemýšleli a zkoušeli nové věci. O to jsem se také vždy snažili a nějaké standardy zavedli. Zrovna tak jako riders. Jinak samozřejmě každá hra je jiná a může se stát cokoli. A nemyslím, že by někdo hrající proti nám byl favorit v době, kdy jsme byli hráčsky nejsilnější.

(5) Kdysi jste měli jako MoD turnaj o červenýho draka, kterýho jestli si pamatuji, tak jsi vložil do hry. Nechceš nám ten turnaj lehce představit?


Mno. Už je to dávno. Asi nejzajímavější bylo finále Onaka vs Árijec (Prince), kde se projevila lepší rasa v pozdější fázi, necrové vs skuruti. I když skurut využil své přednosti a v jednu chvilku byl 2x větší. Nicméně v turnaji si vedl i velmi dobře Zail. Toho hráče je opravdu škoda.

(6) Když se podíváš na současnou soupisku MoD (včetně vrátících se RoD), objektivně vyjmenuj 2 nejlepší hráče (včetně sebe i Raje)


To, co já si myslím není podstatné, každý má jiné kvality a nedají se házet do jednoho pytle, kdo je nejlepší a kdo je nejhorší. Ale jestli chceš můj názor, tak na 50% hráčů z MoD, když mají čas a věnujou tomu ten čas, tak jsou na špičce DE. Po spojení s RoD se upadající kvalita MoD (odchodem hráčů) opět zvedla a za to děkuju Rajovi a Belegurovi. Ale dva hráče ti neřeknu, protože nevím.

(7) Tak přejdeme k roztrhnutí MoD. Já osobně toho tolik nevím, ale vím, že jsi měl spory s Rajem, Torg s Lady Caramel. Dokážeš nějak obsáhleji říct, jak to bylo doopravdy, aby už nevznikaly nesmyslné pohádky.


Spouštěcí mechanizmus byla hlavně rozepře Raje Vs Má maličkost. Moje chyba je, že jsem dominantní typ a nijak nepřipouštím věci, co nechci. Raj se snažil, ale chápu, že dospěl k tomu rozhodnutí. Nelíbilo se mu víc věcí, například to, co říkám až po přijímání starých hráčů, kteří v podstatě neměli přínost pro MoD. Já jsem naopak toho názoru, proč je nezkusit, potom nemám problém je vyhodit. Co se týče Lady Caramel, tak ta jen následovala svoji modlu Raje, ta by sama nic neudělala.

 
Mr. Nobody - a nebylo to tím, že dříve jste dbali hodně na tom, nebrat s nikým mír a postupně se to uvolňovalo?

Nene. Dříve jsme brali více mírů než teď. Ale v podstatě v tom jsme striktní, každý velitel MoD má svou strategii. Moje strategie je brát míry jen opravdovým neutrálům v lize, co neválčí proti konkurenci a nepodporuje žádný kulty a nezavírá.

(8) Kromě vlastního turnaje, měli jste někdy nějaký sraz MoD v reálu? Či znáš někoho jiného osobně kromě Raje?


Sraz v plánu není a ani já osobně to organizovat nebudu. Onaku znám osobně, sayku též a i klikoroha, když byl v MoD. Jinak já na žádným srazu nikdy nebyl.

(9) Kolik je asi průměrný věk hráčů v MoD?


Těch starých, co hrají delé asi 35 let. Co se týče nováčku, tak tam je to o dost lepší k 20.

(10) Kro první přišel k opětovnému sloučení v MoD?


Návrh to byl od RoDu. Oba klany jsmě měly problémy s lidma a filozofií jsme stejní. Proto jsme si chtěli zahrát a vznikla myšlenka na zpětné spojení a proběhlo to velmi rychle.

Mr. Nobody - kdo z příchozích hráčů tě překvapil a kdo naopak zklamal?


Překvapil mě Belegur, jinak mě nikdo nepřekvapil.

Mr. Nobody - menší otázka na tebe. Poslední dobou je vidět, že Scox má tvého červeňáska, takže jsi už bez něj?


Ano, už mi neříká pane.

(11) Dost se mluví a mluvilo o tom, že díky nabušeným herům často vítězíte/vítězili jste. O tobě osobně se říká, že bez hrdinů a deků neumíš hrát. Měl by si, co k tomu říct?


Nositelem nabušených herů jsem já, já začal a dal i trend obranářům, tudíš je scela logické, že první, co koho napadne je tohle. Mě těší, že se proti mně blbě hraje a důvody k tomu si lidé najdou bez ohledu na to, co řeknu, i když by měli spíš začít u sebe.

(12) Kdo z hráčů, kteří prošli MoD a znějaké důvodu už tam nejsou ti nejvíc chybí? U koho by jsi byl rád, kdyby se opět vrátil? U koho lituješ, že jsi ho bral do klanu?


Hráče, co jsem vzal a vyhodil, jsem poznal, že byla chyba je brát. Nicméně neznamená, že toho lituju. Museli se zkusit. A koho nejvíce „oplakávám" je Árijec a Zail. Ono, když si všimneš, tak základ MoL je z MoD. Tam si zvolili jiný klan a já toho nelituju.

Mr. Nobody - a je třeba nějaký mimoklanový hráč nijak nepropojený, kterýho jsi ty sám měl velmi oblíbeného a už nehraje?


Oblíbený byl Tqtuan. Člověk věnuje dost času a tratí čas, jeho mysl jde jiným směrem. Ale to je asi k předešlé otázce. K téhle nemám, co říci.


(13) Jaké jsou plány MoD do budoucna?


Teď je primární extraliga a pak návrat do 1. Bohužel systém hry se už totálně změnil. Všichni mír a pak jen války s námi, ale tohle je holt výzva.

(14) Jsi tu od začátku, co ti chybí z DE, co už dnes není? Naopak, co by jsi ty naopak přivítal.


Lidi.

(15) V klanu máte fajn hráče (např. Macek a jeho historky). Mohl by jsi nějakou vitpnější historku z MoD řici, nebo berete vše až moc vážně?


Nejsem si jistý, jestli by nějaká historka mohla pobavit širokou veřejnost, ale Macek je správnej. Jo vidíš, toho znám také osobně z paintballu, ve skutečnosti je ještě vtipnější.

(16) Co za klan považuješ za největší úspěch, a co za neúspěch.


Pro mě je úspěch, že hrajeme i po tolika letech na vysoké úrovni, to si myslím, že žádný klan nedokázal. To je pro mě jasná výhra. Nejde o dílčí úspěchy, jde o to, že to funguje a jestli prohraješ nebo vyhraješ není podstatné. Jde o zábavu.

Mr. Nobody - a neúspěch?


Nemáme neúspěchy. (Mr. Nobody - čekal jsem to :-) )

(17) Poslední otázka. Je něco, co by jsi chtěl říci, co jsem vynechal? Něco, co se říká o MoD, a chtěl by jsi to vyvrátit? Něco, co by jsi chtěl vzkázat?


To, co se o MoD říká, ať se klidně říká, když se říká, je jasné, že klan má úspěch, tzn. je to bez komentáře. Co bych chtěl vzkázat lidem? Lidem bych chtěl vzkázat, že poraženecké řeči nejsou úplně ok a k ničemu nevedou. Musíte mít radši laťku vysoko a ne vzdávat, když vidím hera. Dříve byli nejlepší Riders, naházeli k n mágovi 8 herů každej s sk jak prase a vyhrávali všechno a nevzpomínám si, že by si někdo stěžoval, že maj super hery a že proti nim nejde. Naopak, snažili jsme se je sejmout i tak. Třeba kontaktním logem, atd. Vždy je cesta, ale říkat, že to nejde vede do hrobu DE. Je to o mentalitu mladé generace, mít vše hned a nezasloužit si nic.

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 1 uživatelů