Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Lormovo Brčko #5 Slunik

26.1. 2016 Autor lorm Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x3112
Dobrý den dámy a pánove. Již u minulého rozhovoru jsem se zamýšlel, že nám tu převládá pouze mužské osazenstvo. Ta myšlenka mě tak deptala, že jsem se rozhodl pro rozhovor i s naším hráčsky méně početným, ale o to krásnějším protějškem. Je to zajímavá, vtipná a pokud si dobře pamatuji i krásná žena. No posuďte níže. 

Lorm: Ahoj, představíš se nám? (to už je taková klišé otázka).
Slunik: Ahoj, to je ale otázka na začátek, já doufám, že mě všichni znají. Pro neznalé tedy v DE Slunik z Lamek, v reálném světě Lenka z Olomouce.

lorm: Kde pracuješ?
Slunik: Dělám v lékárně v Tescu, pracuji tam už 7 let.
lorm: Takže si Lékárnice?
Slunik: Jo, magistra farmacie.
lorm: Na UP ? (Univerzita Palackého pozn. Red.)
Slunik: Na UP není farmacie, studovala jsem v Hradci.
lorm: Když za tebou příjdu do lékárny, dáš mi co budu chtít? Jen tak ze známosti? Ne že bych ten chloroform potřeboval. 
Slunik: Chloroform? Většinou se chlapi ptají spíš na Viagru.
lorm: Dá se sehnat bez předpisu ?
Slunik: Chloroform nemáme, viagru ano. Šéfka by mě zabila a navíc není problém sehnat od doktora recept. 
lorm: K čemu mi bude pevná erekce, když mi bude ženská v parku furt utíkat...
lorm: Co bys mi doporučila na rychlé oblbnutí... doufám, že to nebude číst policie.
Slunik: Jako my v lékárnách lidi léčíme, policie ne, jen muj manžel.
lorm: Když jsme těch léků. Jako odborník. Co si myslíš o názoru, že farma firmy lidi neléčí. 
Slunik: Samozřejmě, že léčí, ale holt je to byznys. Na farmacii je nejhorší ten střet obchodu a zdravotnictví. Střet byznysu a pomáhající profese. I v lékárně je to hrozně poznat, máme nezištně pomáhat, ale vydělává se prodejem.
 
lorm: Si vdaná? Šťastně? Co dělá?
Slunik: Jsem šťastně vdáná 3 roky, manžel je prográmator, pracuje v malé firmě v Olomouci, DE hrával pod nickem Gixian.

lorm: Jedeš na sraz do Prahy?
Slunik: Nejedu, to je daleko a kdysi dávno, když jsem byla, tak to nebyl dobrý sraz.
lorm: Proč to nebyl dobrý sraz?
Slunik: Bylo to tenkrát v Praze ještě u sv. Anny myslím se jmenovala ta hospoda, strašnej pajzl, navíc celkem brzo zavírají, tenkrát jsme v Praze ještě nikoho neznali, u koho bychom přespali, takže jsme se snažili vydržet do prvního ranního vlaku, a tak nějak v těch pozdějších nočních hodinách, dost vázla zábava. 2011 jsem byla na sraze v Praze.
Brněnské srazy jsou lepší, navíc brňáky už víc znám. Já mám strašnou paměť na lidi. Nejhorší je, když má jeden člověk víc nicků, které nejsou stejné. Každej by to měl mít jako já, prostě samé Sluniky, jen očíslované, jinak se mi lidi hrozně pletou.

Slunik: Hele, můžu mít otázku i ja?
lorm: Jasně,
Slunik: Proč sis vybral na rozhovor mě? Zvlášť když z našeho rozhovoru v DE poště to vypadalo, že ani nevíš, že jsem oficiálně zakladatel Lamek. Já jen, že si dělal rozhovory se samými kontroverzními postavami DE a teď najednou já. Trochu změna k nudné šedé myšce, co si v klidku odtahá a jde si po svém.
lorm: Však si taky kontroverzní a vím, že si zakladatelka Lamek, jen jsem si z tebe dělal sradu.

lorm: Ale ty si Lamky nezaložila ne?
Slunik: Lamky jsem nezaložila, pravý zakladatel byl kamarád Narwen a hodně mu v té době sekundoval můj manžel, oba bohužel přestali hrat, a tak jsem si zakldatelství přivlastnila, protože by bylo smutné mít klan bez "zakladatele".

lorm: Jak ses dostala k DE. 
Slunik: Začala jsem hrát právě díky manželovi, ten hrál dřív a k DE přešel z RedDragona. Líbila se mi barevná mapa a vypadalo to celkem jednoduše.
lorm: V té době to byl tvůj přítel?
Slunik: Jo, v té době zatím jen přítel, hrát jsem začala už na vysoké škole, zhruba v roce 2005? Baví mě to nějak dlouho... a v poslední době zjišťuju, že to vůbec není snadná hra. Když jsem začínala, měli veteráni strašnou výhodu v tom, že znali nějaké ty vzorečky, dokazali si dost věcí lehce spočítat a nováček neměl šanci. Teď jsou na všechno skripty a člověk musí promýšlet věci víc do hloubky, aby zůstal na úrovni.

lorm: Bavilo tě to více před tím nebo teď?
Na to není jednoduchá odpověď. DE se hodně změnilo za těch 10 let, všichni ty změny známe, tak se tím nebudu zabývat. U mě jsou ale důležití lidé, se kterými hraju a to určuje, jestli mě to baví nebo ne. Zezačátku jsme měli DE jako společný koníček s manželem, takže mě to samozřejmě bavilo hodně, pak jsme měli Lamky. Horší časy nastaly s úbytkem hráčů, to jsem jeden čas vážně přemýšlela, že bych s DE sekla, ale v té době už jsem byla zakladatelka, tak jsem si to nemohla dovolit. Já jsem strašně zodpovědný člověk. No, a teď máme pár čerstvých posil, které do Lamek přináší novou energii, což je ostatně vidět třeba zrovna teď v extralize, kde díky nim dáváme dost zabrat MoLum.

lorm: RedDragon?
Slunik: Taková hra podobná DE, v angličtině a bez mapy teda, každej mohl útočit na každého.

lorm: Takže jsou Lamky vaše společné dítě s manželem? Mimochodem máš už potomky?
Slunik: Kdepak, Lamky jsou dítětem narwena, já jsem jen adoptivní matka. Na reálné potomky si ještě počkáme.

lorm: Dáváte přednost kariéře?
Slunik: Určitě to hraje taky roli, přeci jen asi nikdo nechce otěhotnět při studiu na vysoké škole, my pak ve farmacii máme ještě atestace, k té je potřeba čtyř letá praxe v lékárně, pak teprve může člověk skládat zkoušky, takže to všechno ten správný okamžik oddaluje.

lorm: Podle mých výpočtů... ti je tak něco málo přes 30?
Slunik: 31, a mimochodem, gentleman se na věk ženy nikdy neptá.
lorm: Místo abys ocenila jak dobře umím počítat...
Slunik: Tak to bychom v DE měli umět všichni.

lorm: Teď trochu k Lamkám. Všiml jsem si, a to hlavně na srazu, že máte hodně rodinný vztah. Jste snad jediný klan, co jezdí v takovém počtu na srazy. Čím to je? Může za to tvůj mateřský přístup?
Slunik: Naopak jezdíme na srazy ve velmi malém počtu, nějak se nám nedaří se konečně zase potkat ve větším počtu. Ale máš pravdu, že jsme v klanu hlavně dobrá parta a hodně nám na tom záleží, než někoho přijmeme, tak si ho snažíme opravdu dobře odzkoušet, jestli se k nám hodí, jestli zapadne. Možná i proto je těžké udržet klan hraníschopný, protože lidi odpadávaji, ale noví se hledají těžko

lorm: Jak vnímáš komunitu DE? Sleduješ meziligové? Nějaký hráč, které ho nemůžeš vystát (jmenuj klidně i mě) a naopak, s kým si píšeš před spanám?
Slunik: Se mnou je to hodne těžké, protože právě tím, jak máme v klanu skvělou atmosféru, tak mě většinou nezajímá skoro nic mimo klan, takže před spaním si píšu maximálně s lidma z klanu. A mám velmi mírnou povahu, takže snad není nikdo, koho bych vyložene nenáviděla. Možná pokud nemusím jmenovat jednotlivce, ale klan, tak bych mohla uvést, že nesnáším MoD. Nejen proto, že proti nim nerada hraju (z klasických důvodů, které určitě opět známe všichni), ale i proto, že k nim od nás odešli už 2 hráči a to mě velmi mrzí.

lorm: Kdyby chtěli, vzala bys je zpět?
Slunik: Oni tak nějak zůstali i u nás i odešli k MoDům, pár nicků mají tam a pár nicků mají u nás, není to uspokojivé řešení, ale jsou to lidi z jádra Lamek, takže jsme o ně nechtěli přijít. V současném DE je to klasika, že jsou lidi ve více klanech, ale v Lamkách to nevidíme rádi, vznikají pak zbytečné rozepře a těžko se odhaduje, ke komu bude hráč více loajální. Já osobně byla kromě Lamek ještě krátký čas hráčkou dívčího klanu DE Koček, ale zahrála jsem si nimi pár her a klan přestal být aktivní, tak jsem svoje členství zrušila. Brala jsem to spís tak, že je to klan, který sdružuje všechny hráčky DE, něco jako dívčí odbory.

lorm: Jsi zastáncem zavírání lig?
Slunik: Určitě. Nemá cenu, aby byla otevřena spousta lig a všechny prázdné. Je to ukrutná nuda, když nepříjde protivník. V klanu koluje i myšlenka na podporu malých lig. Myslím si, že těch by mohlo být víc.

Lorm: Moc děkuji za rozhovor a za čas, který si mi věnovala. Snad je ještě jedna otázka... Jakou máš velikost košíčků...
Slunik: Když se ptáš na velikost košíčků, tak si na srazu očividně o něco přišel...
lorm: Sundávala sis tričko ? 
Slunik: V průběhu večera někdy určitě jo.

lorm: Máš tedy něco závěrem, když si mě s těma košíčkama tak odmítla?
Slunik: Závěrem? Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří jsou v DE aktivní a snaží se tuhle naši srdcovou hru oživit a zachránit. Vytrvejte, máte tu pár hráčů, které to pořád baví a kteří si chtějí zahrát, potkat se s dalšími hráči a prostě si užívat hru. Díky.

lorm: Na ženskou teda krátkej závěr...
Slunik: Nakecala jsem toho dost v průběhu

 

 

To je dámy a pánové vše. Děkuji moc za pozornost a těste se na další rozhovor. Taktéž dbejte na doporučení Slunika a přijeďte na sraz do Brna. Jste všichni srdečně vítání. 

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů