Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Rozhovor s Faustem

18.1. 2018 Autor Pluhtík Komentáře Komentáře (0) Kategorie Rozhovory Hodnocení 0.00 Přečteno x2964
Rozhovor s Faustem na různá témata. Nedávno vyšel Lormův rozhovor s ffv vy, kde se právě o Faustovi mluví, nicméně Lorm odmítl rozhovor s Faustem, a ten tak neměl příležitost se vyjádřit k některým tvrzením, která tam padla. 

Ahoj Fauste, bez zbytečných průtahů přejdu rovnou k první otázce. Četl jsi Fausta?

Ahoj. 
Ano četl, ale jen půlku, jsou to dvě knihy. A tu druhou se mi nějak nepovedlo sehnat, a pak jsem to už odložil. Ono vůbec k tomu, jak jsem k přezdívce přišel je docela zajímavé.

 

A jak jsi k ní přišel?

Já vlastně ne, ale můj bratr. Když byli na základce někde v divadle na Faustovi, prý spolužáci začali říkat, že je jak Faust nevím proč. No, jemu to zůstalo a ti jeho kámoši mi občas taky říkali Fauste. Když jsem pak narazil na DE nebo nějakou jinou hru, tak mě už nebavilo vymýšlet jiný přezdívky.
Jinak vím, že Faustius je latinské jméno. Z toho asi vznikl pak ten mýtický Faust.

 

Zajímavé. Já se v latině ani v klasické literatuře nevyznám, takže nebudu odhadovat, jestli máš nebo nemáš pravdu. Pojďme dál.
Jednoduchá otázka: kolik ti je a kolik ti bylo, když jsi začal hrát Dark Elfa poprvé?

DE jsem začal hrát v roce 2005. Spolužák tenkrát do školy přinesl časopis pevnost, kde na něj byla reklama.

 

A ten věk?

Jo, kolik mi bylo. No, bylo to v prváku na střední takže 16. 

 

Tak jdeme na těžší otázky. Jsi nebo byl jsi Gil-Estel? Znáš ho?

Tuhle otázku jsem čekal. 
Popravdě neznám ho. Pokud vím, je to název klanu. 
Spousta hráčů, prý tvrdí, že jsem to byl já. Prý to i on někde řekl. Tuším, že ffvy tohle tvrdil, ale nejsem si jist. 
Pravdou je, že na netu ti muže říct kdo chce co chce. Klidně si můžu založit nový učet a tvrdit že jsem plápol nebo brčko. 
Když jsem se ptal paprska poté, co sem se k DE vrátil, a požádal ho, ať porovná IP adresy atd. Řekl mi, že nemá důkazy o tom že "bych to byl já" Navíc mě zná osobně jako jediný z DE. Takže on by to měl poznat snad nejlíp. 
Kdo ví, možná to byl nějaký troll, co se chtěl vydávat za mě. Netuším, možností je spousta.

 

Zůstaňme u toho, že se můžeš vydávat za koho chceš. Když ses vracel po pauze k DE nenapadlo tě to? Už před pauzou jsi nebyl moc oblíbený, pokud si dobře pamatuji (snad nevadí, že to říkám), nelákalo tě založit účet pod jiným jménem a začít tak s čistým štítem?

Ani ne, už z toho důvodu, že vždycky budeš neoblíbený, nikdy se nezavděčíš všem. Na DE je malá komunita povětšinou lidí, co se nudí a flamují na fóru a vždycky si někoho najdou. Ať to byl dřív Torg, Ara, Theros nebo já. 
Když se řeší nějakej problém, tak většinou nejvíc jsou slyšet ti, co u toho nebyli. 
Navíc tohle je virtuální svět a nějaké žebříčky popularity jsou mi naprosto ukradené, mně je jedno, kdo si o mně co myslí, protože to jsou lidi kteří mě neznají a já neznám je.

 

Máš klan Dragon Riders. Všiml jsem si ale, že teď v posledních pár dnech z tohoto klanu vystoupil jeden z velitelů/veteránů (nejsem si přesně jistý), Termitodlak. Proč to?

Termit se mnou dlouho nějak nesouhlasí při velení klanu, bohužel když jsem se ho zeptal, jaký má problém neodpoví... Nebo vytahuje 5 let starý věci, což mě mrzí. Taky jsem se nějak chytli v tom, že mně se nelíbí jak klan upadl... Když jsem odcházel bylo tam 20 aktivních lidí, no dobře možná 15. Teď je jich 5. Obepsal jsme všechny členy a snažím se zjistit, kdo je aktivní a něco s tím udělat, ale DE upadá a s ním i klany, ten můj není výjimka.

 

To upadání asi nezastavíme. ffv vy Lormovi na jeho otázku, co se mezi Vámi dvěma stalo v rasovce odpověděl: „Stalo se, že jsme hráli rasovku. Strašně moc pěkně hrál Prudas (Oko na Šťopce). A Faust měl blbou pozici, takže od začátku jsme ho podrželi. No odvěčil se tím, že mi prvně napsal, že hraji hovno, když jsem mu hodil DK do útoku. Tak jsem se mu pomale omlouval, protože ten věk byl pěkný a nechtěl jsem, aby to zkazil. A hádat se s ním nemá smysl. Odměnou byl jeho odlog a to, že mě nazval nenažranou sviní no. Což se mě dotklo, proto celý ten teátr. Pak se mi nelíbil způsob řešení od RS.“ 
Jaký je tvůj názor na tuto situaci?

Můj názor je to, co jsem řekl už na meziligovém. 
Já zjistil 5 minut před přepočtem, že požadavky, respektive podpora napsaná v ML, a ještě napsáno důležité, nebyla zakouzlena. 
Zjistil jsem, že by to stalo hera život. Ono ale nestačilo jen útok stáhnout, situace byla složitá. A nic lepšího, než odlog mě nenapadlo. Ono za 5 minut nic nevymyslíš.  
Pravda byla ta, že liga byla vyhraná můj odlog neměl na nic vliv, což se ukázalo za dva dny. 
Kdybych chtěl zkazit ligu, jak se tvrdilo, mohl jsme abdikovat 4 den. Kdy mi šlo taky o hera. Ztratil tam i život. Ale zůstal jsem a blokoval soupeře. Bohužel další životy jsme riskovat nechtěl. I RS uznala, že můj odlog byl oprávněný, navíc neměl vliv na ligu.

 

Přesto, pokud se nemýlím, teď došlo k dalšímu sporu v rasovce. Tentokrát mezi tebou a Rwf, že?

Infernál, no on řekl, že na to nemá nervy, že je vznětlivej viz jeho zprava na ligáči. 
Jemu se zdá, že málo kouzlím. 
Já mu vynadal, že nechal soupeři Vyšehrad. Poslal od tamtud útok a neměl tam obranu, prý na něj útok pár dní nešel, tak myslel, že na něj nic nepůjde. 
On to vůbec nezahrál dobře, hnal se na portály a neudržel je. Kdyby zabral jen ty na naší půlce. 
On je naštvanej, že jsem mu nedal velení. Jenže ho znám vím, jakej je, takže mi bylo jasný, že kdyby velel půl týmu odlogne. Nakonec to zkazil dostal vynadáno urazil se a odešel z ali. Jeho volba. Ale jako tým nás to nemrzí, on už stejně nic nemůže, hera má v pasti. 
Ani si nenapsal o štíty ani jinou podporu za celou dobu. 
Liga je ve fázi, kde ty portály už nemaj význam.

 

Tak teď otázce, kterou určitě čekáš: co Lorm? Trvají tvé spory s ním dlouhodobě nebo je to novinka? 

Já ho tak nějak nevnímám, Lorm je přesne ten typ, co se nudí tak flamuje na ligáči. Jak jsem již psal, tyhle věci mě moc nezajímají. 
Oni maj problémy se mnou, já s nimi nikoliv. Já nejsem pomstychtivej, v tomhle směru jsem strašnej flegmatik.

 

Dobrá, tak další otázka. Když se podíváš zpět (ještě před pauzou) myslíš, že se hráči DE od té doby změnili. Myslím chování, vyjadřování atd.

Nezměnili. Ono to ani nejde. Už tím, že tu máš anonymitu, se každej chová úplně jinak, než v reálu. To je ten důvod, proč nějakejm sporům atd. nepřikládám nejmenší váhu.

 

Víš proč jsem se ptal?    Je to asi týden, co jsem se logl do ligy 3A a zrovna v té době jsem opětovně vstoupil do Královské Legie. V té lize ale byla sestava KL a tak nás tam bylo 9, a z oprávněné obavy, že z toho bude flame, jsem se po dohodě s velitelem té sestavy odlogl, i když jsem tam nebyl s nimi. 
O pár dní později jsme přes Klan volných hráčů dohodli log do jedničky a nakonec nás tam je 14 a jsme ve dvou aliancích, které spolupracují od 0. dne. A Kruhu Světla to překvapivě nevadí. Jak je podle tebe možné, že nám něco takového prošlo?

To nevím, ale vidíš. Říkáš flame v 3A, to spíš potvrzuje, že se nic nemění, a že to nevadí Kruhu. No liga skončila nebo ne?    
Ber to tak teď jim to nevadí, když prohrajou, budou říkat: "no jo 8vs14…" 
Když vyhrajou, tak budou říkat: "koukejte na ty lamy..."

 

Odlogl jsem se dříve než flame ve 3A mohl vůbec začít. Řekl bych, že nám to prošlo, protože organizátoři téhle srandy se s Kruhem znají. 
Teď zase zpět k těm herním otázkám: pokusíš se nějak oživit Dragon Riders, případně přidáš se k nějakému klanu?

Pokusím se ho oživit. K nikomu jinýmu se přidávat nechci. Rád bych obnovil aspoň tu naši 3L. 
Takže, pokud je tu nějaký hráč co chce hrát stabilně trojky a nevadí mu Faust, ať se ozve.

 

Tak máš reklamu na DE-Times zadarmo :) 
Předposlední otázka: jaké máš rád rasy? Platí pořád, že tvoje hlavní rasa je elf?

Jo, předpokládáš správně. Elf, TE. Ty Tečka se mi po změnách líbí. 
I lidi docela, ale tolik mi nejdou. 
Vtipný je, že nekra moc nemusím ale lákala mě velká Kčková mapa.

 

To je zajímavé. Za nekry jsem tě nedávno potkal ve 3L, proč jsi je hrál, pokud je moc nemusíš?

v 3L jo? To si nepomatuju teď nějak… 
Občas je vezmu, když je počasí, protože si říkám, že bych je mohl trochu zlepšit buď proto, a nebo prostě jen ze srandy. 
Já preferuju hodně obranou hru, tudíž mi nesedí, naštěstí tu v Rku nejsem na frontě. I když mě spoluhráči přesvědčovali, ale protože znám své limity odmítl jsem. 
Myslím, že moje pomoc by byla spíš soupeři v podobě zemí zadarmo.

 

Byl jsi v zemi bažin a naši hráči na tebe útočili. Počasí bylo dost špatné. 
Každopádně jsme v tomto rozhovoru zmínili tři hráče, kteří tě moc nemají rádi - Rwf, ffv vy a Lorm. Dokázal bys o každém z nich říct něco pozitivního?
Kdo je tvůj nejoblíbenější hráč (mám na mysli, který z hráčů je ti na DE nejbližší) a proč?

Pozitivního, no ffvy je dobrej hráč, zdá se že hodně počítá odehrávku. Lorma jako hráče neznám, vím jen že trollí na fóru. O RFW nevím, co bych řekl, snad že se snaží, jenže dělá chyby a místo, aby se soustředil na sebe, jen kritizuje ostatní. Ostatně on byl i důvod, proč jsem jednu rasovku odlogl. Několik dní mě vyzýval k odlogu, až to s ním nebylo k vydržení. Což potvrdil na fóru i darkgarm, který tam byl. 
Nejblíž mám k Tialenovi. Stejně jako já, i on hrává v RKu elfy. Pak když odešel z DE, dal mi zelenýho dráčka, pěkně nabušenýho. Já ho pak když jsem odcházel dal Horstovi. 
Tialena jsem nedávno, myslím právě v 3L, potkal. Plnil trofej. 
Takže jestli to čte, tak ho pozdravuju.

 

Dobrá a teď téměř závěr. Chci, aby sis teď sám položil nějakou otázku a odpověděl na ni. Povoleno je všechno :)

Jediný, co mě napadá je toto: myslíš si, že vyhrajete současnou Rk ligu?    
Nevím to jistě, ale jsme na dobré cestě, takže doufám že ano.

 

Tak já Ti děkuji za pěkný rozhovor a za jeho hladký průběh (pro čtenáře: zmákli jsme to během dvou hodin on-line).

Taky díky. 
Na závěr bych chtěl hráčům vzkázat: neberte to tak vážně, o nic nejde, je to jen hra.

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů