Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 8. díl

25.2. 2010 - 17:10 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jak jen tak zabije...

 

Hlavní hrdina po těžkém boji s obtížemi zabije svého nepřítele, když v tom se na něj vyřítíjiný soupeř. On jeho útok odrazí, a pak ho zachrání jeho bratr střelou z kuše. Ještě je nutno připomenout, že jejich souboj byl ostře sledovaným mačem mezi dvěma veliteli a Firthův bratr tam byl poblíž a dával na mladšího sourozence pozor. Trpasličí čest mu samozřejmě zakazovala zapojit se do souboje, ale pak už byl připraven mu pomoct.

 

Věř tomu, že většina věcí, co jsem tam napsal je promyšlená a má logickou souvislost s něčím z okolních dějů. Ale kvůli spádu povídky se mi nechtělo brzdit děj detaily, které nevšímaví ani nepostřehnou a ti všímaví si to dokážou spojut, nebo v tom nerejpou... Tady je to problém, protože můžete číst jen malý úsek za týden a nejde přelouskat celou povídku naráz. Samozřejmě každou kritiku beru, protože pomáhá ke zdokonalení mě, mého díla i toho, kdo kritizuje.

23.2. 2010 - 14:29 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak konečně jsem se k tomu dostal.

Ano, je to takový slabší díl. Vlastně v něm jen okecávám, jak lezli do hor, našli tam jeskyni a v naději, že si zkrátí cestu do ní vlezli. Problém spočívá v tom, že jsem je prostě MUSEL poslat dovnitř, aby se příběh vyvíjel směrem, kterým potřebuji. Ano, mohlo to jít i jinak, ale to už bych kopíroval od jinud.

Možná to nebylo nejchytřejší rozhodnutí, ale byli jednak v zoufalé situaci a v tu chvíli jim to přišlo jako celkem dobrá alternativa. I tak s tím ne všichni souhlasili.

Všimni si, jak často každý den děláme taková... stupidní rozhodnutí.

 

Ale teď jsem si konečně vzpoměl na něco, co ti chci vytknout již delší čas. Furt na to zapomínám a vzpomenu si, až když nejsu u komplu...

Ten závěr trpasličího souboje přepracuj. To, že hlavní hrdina po těžkém boji jen tak tak zabije svého zlého protivníka, aby ho kamarád svým včasným zásahem na poslední chvíli zachránil před jiným, řadovým přisluhovačem temných sil, útočícím zezadu, je ještě větší klišé než to, jak Ivan ve snaze zachránit se nahmatal za sebou halapartnu a udeřil jí trpaslíka do boku, jak jsi mi vyčítal.

21.2. 2010 - 20:36 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Solidne, celkem sa mi to paci, mas 7

+ pochvalu ze nieco pises 

17.2. 2010 - 16:48 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Dnes na chyby kašlu, opravím jen něco...

... seděli či postávalo... "sedělo či postávalo"

...začínal listopad a v horách začínal... 2x začínal

... Už tak měli přes dva týdny zpoždění, oproti plánu. ... Věta by chtěla přeformulovat.

5. odstavec je hodně zvláštní.

 

K obsahu mám jen jednu výtku, a to ke konci. Zdá se mi tak strašně stupidní jít do jeskyně, o který nic nevěděj a doufat, že vyjdou přesně tam, kam jdou...

Co se týká formy, sice už nepoužíváš tolik "být", ale chyby sis našel jinde. Tohle bych přirovnal k fiasku posledního dílu Radkemových kronik. Je to o něco lepší, ale v minulých dílech jsi ukázal, že máš rozhodně na víc.

Jinak pravopis špatněj, ale ne tak katastrofickej, jako minule.

5 bodů

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.