Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Spisy Rakdemovy - 4.díl

18.6. 2010 - 16:13 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tak to napíšeš znova a líp... Ale je to škoda.
13.6. 2010 - 23:48 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Ono to bude asi tím, že jsem minulý čtvrtek ztratil flashku, na které jsem měl všecky wordy s příběhem. A já vůl to neměl zazálohované. Takže práce za poslední 4 měsíce je v řiti. Všechno co nyní mám, je to, co jsem zde uveřejnil. Tudíž vydání dalšího Rakdema odsouvám na neurčito. :((
13.6. 2010 - 20:59 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Se divim, že se po tomhle ještě neozval náš zneuznaný nohsled Devil123... :-)

Bod za to, že někdo píše je dost divnej. V práci by ti taky neměli platit za to, že tam přijdeš a něco zmršíš. Tím nechci Jeníka urazit.

 

Jinak Trpasličí legendao stvoření světa se rodí pomalu ale jistě. Potom budu dál pokračovat s trpaslíky a navážu na to prvními dny kdy svět fungoval tak, jak ho známe dnes. A do příštího kronikáře napíšu povídku Plamenné kladivo. Aneb jak Firthův otec Firne ke svému přízvisku přišel.

4.6. 2010 - 21:43 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

NA to že si jediny (vyjma Laxinatora) pravidelny prispievatel mas vcelku solidne vysledky...takže u mna je to za 6 + 1 bod za to že píšeš....

 

Ale určite je čo zlepšovať...takže držím palce 

20.5. 2010 - 21:20 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ne. Někoho... Ne. Neprozradím. Ale můžeš mi věřit, že ho poznáš. Už dlouho jsem chtěl tuhle osobu zapojit do příběhu. :))

Nikdo jiný, tady nedebatuje tolik jako my dva. :D

20.5. 2010 - 19:24 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, jsi jediný, kdo v tom viděl nedostatek, tak nevím...

Zkracování a změny jsou ošemetná věc. To znám taky. A nejen já.

No, může mít zápory, ale aby hlavní vadou kronikáře bylo to, že neumí psát, to je trochu divný. Hlavně, pokud vydáváš jeho díla. Pokud by se tam jen objevil jako postava, bylo by to ok.

Vedlejší postavu? Nějakýho mazáka, co Radkema vyškolí? Vyškolí v obou smyslech (něco naučí/dá mu lekci) .

20.5. 2010 - 16:37 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Co se týče reálnosti, 25% jsem jen tak plácl. Ale pořád mi to přišlo věrohodnější, než tvé vyvrcholení trpasličího souboje. Ale o tom už jsme diskutovali dost dlouho.

Původně to mělo být vloženo jako... extra dlouhý citát. Tedy slovo od slova a jen těžko s hvězdičkami. Tuto funkci plně zastaly poznámkové odstavce. Vydat to jako samostatnou část jsem původně nezamýšlel. Bohužel jsem se právě zasekl u jedné bitvy, takže to vázne. A kupříkladu přezdívka "Starej Jistota" se s vysvětlením objevuje o pěkných pár stran dříve.

Rakdem byl stvořen i jako příběhová postava a je jen dobře, že nemá jen klady, ale i zápory. Mimochodem, inspiroval jsi mne k pěkné scénce do příběhu... Asi přidám další vedlejší postavu...

20.5. 2010 - 15:56 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jizva pochopena, včera sem to čet rozespalej, tak mě to netrklo.

Co se týká halapartny, jen jsem vyjádřil svůj názor, ten se ale do hodnocení nepromítnul.

Albrecht to sice věděl, ale Radkem, který to opisoval si musel být vědom, že to takhle mnoho lidí nejdřív nepochopí. Mohl jsi tam dát hvězdičky, jako jsem to dělal já. Nebo vysvětlení do závorky - takový to ... (Jméno pro sekeru - pozn. autora). To druhý ale nevypadá moc stylově.

Já tušil, že to nesepsal on. Ale nenapadlo mě, že to sepisuje sám Radkem. V tom případě moje připomínky znovu přibírají na váze. Původně jsem myslel, že to Radkem vyhrabal někde v archivu nebo tak.

25% je hloupost a nevím, kdes k tomu přišel. U kouzel je to + 100%, u obyčejných soubojů maximálně 5% a u nějaký zápletky klidně i + 30%. Ale i tohle je jen takovej kec, kterej není ničím podloženej. Bod 7 jsem ti nepřidával ani k dobru, ani e zlu, prostě jsem to tam jen napsal, páč mi to přišlo, jako zajímavý zpestření.

Ano, proto se tyhle postavy dělaj. Jen nevim, proč sis stvořil jako postavu kronikáře, který svými slovy rozhodně nedokáže zaujmout. Zvlášť, když ty sám to umíš.

 

*Když někdo diktuje své paměti spisovateli, dobrému kronikáři, bardovi nebo jinému umělci, ten dotyčný to nesepíše slovo od slova, ale upraví to, aby se to dalo číst. Výjimky samozřejmě jsou (Krátké citace, dobrý vypravěčský styl toho, kdo diktuje). Něco jiného je, když se to diktuje obyčejnému písaři nebo kronikáři a)lpícímu na autentičnosti ... b) bez vypravěčského talentu. A Radkem mi přijde jako někdo, kdo si na doslovném výkladu moc nepotrpí. Viz třeba Zánik Kvilamu nebo masakr.

 

Měl jsi to mezi 5 a 6, ale nakonec jsem se rozhodl pro 5.

19.5. 2010 - 21:43 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jizva vede přes levé oko, po kořen nosu. Myslím, že je jasné, zda vede vodorovně či svisle.

Názory ohledně kvalit halapartny si prosím nech. Já si ji naopak cením. Stejně jako u kopí si s ní můžeš udržet nepřítele dál od těla a navíc je to i zbraň sečná. A když se dá dokupy oddíl halapartníků či kopiníků, jízda je v háji. Za mnoha okolností je užitečnější, než dvoubřitvá sekera či obouruční meč. Ale musí se to umět. Tahle je navíc od trpaslíků, takže lehčí a ostřejší.

Přezdívky: Albrecht je bere jako samorřejmost. Škaredá Dáma je slavná dodnes po celém Regetenu. Proto necítí nutnost vysvětlovat tento pojem. Starej Jistota (Hans Hammerstand) mi v dodatcích tak trochu utekl (původně to bylo sepsáno trochu jinak), ale že by nebylo jasné o koho se jedná, říct nemůžeš (On to byl tak trochu i záměr). 

Albrecht to sám nesepsal. On sedí ve své komnatě a vypráví. Rakdem sedí přímo před ním a zapisuje si slovo od slova, co mu na požádání vypráví. Upozorňuji tedy na 30-letý odstup. Holt jsem zapoměl na datum. A samozřejmě si sem tam něco maličko přidal či ubral. Kupříkladu Hammerstandova poslední slova.

 V případě Fantasy se na stranu reálnosti přičítá 25%. Zvláště když se událost odehrála 30 let před hlavní dějovou linií.

 Rozdvojená osobnost: Právě proto jsem Rakdema stvořil!

19.5. 2010 - 19:54 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Strašný pravopis a typické problémy s čárkami, které jsou tam, kde být nemají, a nejsou tam, kde být mají. To pro začátek.

Dále tu máme nějaké to opakování slov - hlavně být. To je taky klasika.

Nezáživné a chaotické vyprávění je bohužel taky klasika. Ty seš asi rozdvojená osobnost. Jedna půlka - Jan III. je skvělý vypravěč s dobrými nápady a zajímavou vizí, ale ta druhá - Radkem, to je asi nejubožejší kronikář v dějinách. Opravdu je neuvěřitelný, jaký je mezi vámi dvěma rozdíl.

V části bitvy beru třetí výtku zpět. Skvěle vyvedené myšlenkové pochody velitele armády. 

V části bitvy, kdy přijde o koně a dál beru zpátky, že jsem něco vzal zpátky? To je mi ale dost divný, jak pán ne zrovna plynule přechází z chaotického líčenítoho, kde je a proč tam je přes popis průniku voje do nepřátelského boku a dojde až k sebechvástající ódě na to, jak usekává ruce nepřátelům a všeobecně se chová jako velkej borec.

Halapartna jako proslavená zbraň? Podle mě je to jedna z nejhorších zbraní, co kdy lidi vymysleli. Těžko ovladatelný polokopí-polo sekyra na dlouhým klacku, se kterým můžeš leda tak blbnout na cimbuří, na vozový hradbě nebo shazovat jezdce z koní. Ale třeba se pletu.

Ta jizva mi přijde trochu nelogická. Nedovedu si to představit. Jak má tu jizvu? Vodorovně, svisle nebo něco mezi?

Pojmy jako Jistota a Škaredá dáma čekaly na vysvětlení déle, než je možné odpustit. Laika to dost mate. To samý u toho, že sem myslel, že to celý píše Radkem a pak zjistim, že je to nějakej Kyklop ze severu..

 

Takže, abych to shrnul:

1) Přečti si to po sobě. Tak pětkrát. Oprav si nedostatky a pak mi to pošli a já ti opravím pravopis.

2) Špatná práce s informacemi to zazdila na mnohdy trpěný shluk písmenek, místo toho, abych to zhltnul najednou.

3) Hodně chaotické střídání způsobu psaní sice částečně omlouvá to, že to psal nějakej generál, ale to nic nemění na tom, že to mělo být buďto pořád pod úrovní nebo pořád nad úrovní. Tohle kolísání mi způsobuje mořskou nemoc.

4) Vcelku nuda.

ale abych jen nekritizoval...

5) Super zaznamenaný myšlenkový pochody generála.

6) Dobré dodatky napsané Radkemem.

7) Co se týče reálnosti, je to tak 65:35 pro reálnost.

 

Ale co s tebou? Těžká otázka...

 

Tak třeba 5 bodů. - Průměr.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.