Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 10.díl

17.9. 2010 - 17:25 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak výsledná verze je asi nejlepší ze všech možností.

No je to těžký, ale někdo to umí, někdo zas ne. Já třebqa dokážu, aspoň si to teda myslím, uvařit polívku jen z destilovaný vody a soli, ale taky to není žádnáprocházka růžovým sadem, někdy to chce hodně práce. Naopak mám občas problémy s logikou věci, no.

17.9. 2010 - 12:48 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak to je prostě to samé jako s tím "se". Nějak mi vypadlo "dostal", takže tam mělo být: První se mu dostal na dosah skřet v ošuntělé zbroji a šavlí v ruce. Holt chybička se vloudí...

Už nevím, jestli je se to stává při hledání synonym, nebo už jsem prostě takový. 

No taky jsem to psal už podruhé a myslím, že můžu být docela rád. Původně byla v římse trhlina a přes ni vedl most. Klasický provazový jsem hned zavrhl, to už je ohrané jako gramofonová deska. Druhá verze bylo několik klád, položených vedle sebe. Goldar se měl na konci zastavit a pokusti se je přeseknout svou sekerou. Zbytek party mimo Herberta a Minervy uteče. Třetí pokus byl, že Goldar špatně šlápne a pod jeho vahou se jedna z klád pohne a on uvízne ve vzniklé mezeře. Též zavrženo. No a tohle je teda ta poslední, čtvrtá verze, ve které jsem most zcela zrušil.

Ono situace kdy jde čistě o přesun z bodu A do bodu B je při psaní asi nejtěžší. Jak sepsat to, co se například ve filmu odehraje během 15 vteřin, ale v příběhu dva týdny? Pěkný oříšek, není-liž pravda?

17.9. 2010 - 10:12 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Být úvod součástí povídky, musel bych ho vyzdvihovat a obodovat. :) Takhle jen chválim.

 

ale jako trpaslík dokázal v podzemí daleko lépe orientovat...Chybí ti tam "SE".

První se mu nadosah skřet v ošuntělé, kožešinové zbroji a šavlí v ruce ... Tohle nedává smysl.

Dnes jsem línej opravovat každou chybku, tak si je musíš najít sám.

Jak jsem napsal už v komentáři k  devátému dílu, psát ve chvílích, kdy se nic neděje, to ti moc nejde, ale zato souboje a akci umíš. Nedá se tomu vytknout téměř nic, ale nebyl bych to já, kdybych si nepostěžoval na formu, když už se obsah povedl. Máš zvláštní zlozvyk míchat způsoby řeči nebo vyprávění. Celý díl je odvyprávěný tak, jak má být, ale několikrát do toho taháš moc vzletné výrazivo (neb). Pak tam vrazíš zas něco tuctového (parta) a takle to mícháš. Nevim, jestli se to snažíš ozvláštnit nebo ti to tak leze od pusy samo, ale mě to ruší. Prostě si nemůžu pomoct.

Bylo by to na devět, ale kvůli výše zmíněnému řádku je to slušná OSMIČKA.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.