Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 13.díl

2.10. 2010 - 21:46 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Říkal jsem ne romány... a už jsem se nějak pustil do kapitoly Zevrubného popisu bytostí myslících nazvanou První roky. Píšu už nějakou dobu a myslim, že to zítra bude k dispozici. Pak asi budu pokračovat Pojednáním o rozdílech mezi trpaslíky a elfy, protože ty trpasličí legendy jsou docela zapeklité a složité a moc se mi do nich nechce.

2.10. 2010 - 21:35 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ikonka "Vložit obrázek", vpravo je ikonka "Procházet" vpravo nahoře ikonka "upload new image" a položka "procházet" tam by jsi měl vybrat příslušný obrázek, formátu jpg. Je tam jisté velikostní omezení, už nevím kolik, ale zjistíš to rychle sám.

Asi Celta :-)

2.10. 2010 - 20:39 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
A nenapsal jsi mi co chceš jako první.
2.10. 2010 - 20:39 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Jak vkládáš obrázky, mě to nějak nejde. Chtěl jsem sem dnes dát mapy, ale neumím to.
2.10. 2010 - 20:34 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Velkolepý projekt. Doufám, že nezmizí v propadlišti dějin.

V neděli sem snad hodím mapku východní části a přidám k tomu i malý přehled o současné politické situaci. Jistě to nebude na škodu.

2.10. 2010 - 20:18 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ještě je tu třetí román...

1.      Šestero ras a můj život mezi nimi; Cestopisy Antonia Dirijského

Všechny romány budou psané v ICH formě (první osobě) a tohle konkrétně je autobiografie nejznámějšího cestovatele, cestopisce, historika a odborníka na mezinárodní vztahy celé Linduny. Něco jako Radkem, jen člověk, který je nadaný, je to dobrodruh a je úspěšný. Navíc je z minulosti, takže se s ním asi žádná z hlavních postav nesetká. Sepsal největší a nejuznávanější dílo všech dob - Zevrubný popis bytostí myslících. To je kniha, kterou čtou jak lidi, tak i trpaslíci a elfové a díky ní se předešlo mnoha válečným konfliktům způsobeným nedorozuměními. Její součáástí jsou i už napsané legendy. Na to se těšim, ale já se těšim na všechno a neumím si vybrat.

 

Noldiana chci nechat na chvíli spát a nejdřív se popasovat s legendami. To je základ do kterého se mi bohužel ale zatím nějak nechce.

2.10. 2010 - 20:10 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Myslím si, že v tomto poradí by si to mohol písať. Až na to, že chcem NOLDIANA na prvom mieste samozrejme. Určite, daj ho na jedničku, inak to píš v poradí akom si to napísal, lebo sa zdá, že to nadvazuje. 

Romány klidne môžu počkať... 

2.10. 2010 - 19:53 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Ještě dodám, že Plamenné Kladivo bude napsáno do druhého kola Kronikáře které plánuju na začátek ledna a že legendy musí jít popořadě, takže probouzení trpasličích rodů se dočkáme až po dodělání trpasličích legend.
2.10. 2010 - 19:51 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

S dovolením bych teď strhnul pozornost na sebe. Tady vám dám seznam věcí, které plánuji napsat. Byl bych rád, kdybyste mi je srovnali podle toho, co chcete jako první. Rovnejte prosim jen povídky, romány jsou hodně daleko a já nejdřív chci stvořit plnohodnotný svět, než se pustím do "veledíla". Názvy jsou tak, jak se to bude pravděpodobně jmenovat a v závorkách je upřesnění o co by mělo jít.

 

Povídky

Trpasličí legendy (Prostě další pokračování toho, jak to bylo s Kragem a spol. Soubor několika povídek mezi něž bude patřit i část nazvaná Ktaridova pomsta.)

1.      První roky (Prvopočátek existence světa, směska různých náboženství sepsaná Antoniem Dirijským)

2.      Pojednání o rozdílu mezi trpaslíky a elfy (Sepsáno Antoniem Dirijským.)

3.      Probuzení jednotlivých trpasličích rodů ( Trpasličí legendy o tom, jak se jednotlivé rody, kterých bylo sedm, probíraly k životu. Sepsáno Antoniem Dirijským.)

4.      Oddělení světlých a temných elfů (Vyostřená událost z rané existence světa. Sepsáno Antoniem Dirijským.)

5.      Plamenné kladivo (Jak král Firne, otec Firthův, ke svému přízvisku přišel.)

6.      Osmý trpasličí rod (Jediný neprobuzený legendární rod. Sepsáno Antoniem Dirijským.)

7.      Salmovo vyhoštění (Jak došlo k odtržení Salmova rodu od prvního trpasličího rodu.)

8.      Zusk Vždy nespsokojený (Jak došlo k odtržení Zuskova rodu od prvního trpasličího rodu a jak to s nimi nakonec neslavně dopadlo.)

9.      Sjednocení Dogmanských kmenů (Zrození nejmocnější říše kontinentu Linduna.)

VáldvVálka dvou spojenců(remake) a Zánik Starodogmanské říše (Viz zmínka na konci Noldiana těsně před tím, než král vytáhne do boje. )

11. DDogmanské náboženství (Třetí ze série náboženských představ. Sepsáno Antiniem Dirijským)

12.JaJak kníže Noldian získal Smrtonoše (Jak se Noldian vydal pod ohnivou horu Arnak a utkal se tam s těmi nejděsivějšími bestiemi podzemí.)

Romány

1.      Celtus; Ten co slouží dobru (Špionážní fantasy thriller s nekromanty)

2.      Firth; životopis jednoho trpaslíka (Život druhého syna krále Firneho Plamenného Kladiva od zrození až do smrti.)

2.10. 2010 - 18:33 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Je to možnost číslo dvě. Kdyby ta lavina roztála, tak by se k tomu vybavené dostal. Ovšem vedle toho, že by to tálo celý den, je to prostě blbost.

V tom případě uvádím jiný příklad, poušť Atacama. Z jedné strany jsou nalepené Andy, z druhé Pacifik. Takže hory a nejsušší místo na světe, hned vedle sebe. Tedy, je to možné. Pro bližší informace doporučuji Wikipedii.

 

2.10. 2010 - 17:34 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

BT neříkal, že nemůže být sníh na rovníku, ale že nemůže být sníh vedle pouště. S tím souhlasím napůl. Je tu možnost, že se tak stane, ale musí to být dobře udělané - sníh na vrcholku, ale většina hory polopoušť. Taky by tam rostliny byly, ale postupně by ustupovaly kamení a písku. Pokud jsou teda ty hory dostatečně vysoký na to, aby zadržely srážky jdoucí z nepouště a všechny je spotřebovaly pro sebe a na poušť by nic nezbylo. Ale to je hodně nepravděpodobné.

 

Počkat, to jako byl smeten lavinou, sníh roztál a on byl na poušti? Bych spíš řek, že se vyhrabal zpod sněhu a pak putoval dolů z kopce než došel na poušť. Ale jak to bylo se třeba dozvíme v dalších dílech...

2.10. 2010 - 14:33 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

On toho z té laviny taky moc nevyhrabal. Co neměl v kapse, ztratil.

To ře vedle Kilimandžára není poušť je sice pravda, ale šlo mi hlavně o fakt, že sníh může být i na rovníku. Ale tady jsou trochu jiné podmínky. Tady je pouśť hlavně proto, že se sem nedostanou srážky. Nemají kudy.

2.10. 2010 - 14:26 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Pro srovnání vieš ktorá púšť je od Kilimandžára najbližšie? Kalahari a tá je asi 1000 km. vzdialená...chápeš? Proste nie je možné aby pásmo snehu prešlo do pásma púšte bez výraznejšej vzdialenosti. To ti tam proste nesedí. To by skorej chcelo nejaký medzipríbeh o Herbertovi ako sa dostal do tejto svízelnej situácii na púšti. Napr. púštna búrka mu znehodnotila zásoby. To znie vierohodne.... viac ako že sa vyhrabal z lavíny a ocitol sa na púšti bez vody a jedla
1.10. 2010 - 22:35 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Pro srovnání... Kilimandžáro, znáš? Víš kde leží? A co je na jeho vrcholu? No, co? No sníh přece!

Riedské hory jsou dostatečně vysoké, počítám tak 2 000- 2 500 m n. m. V této výšce přetrvává sníh celý rok. Srážky sem přichází většinou od západu, proto zpravidla sněží pouze na západní straně, od Nepurska. Zárověň tím toto pohoří brání i přísunu srážek do pouště.

 

1.10. 2010 - 22:09 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

promin to mi nesedí.... zmete ho LAVINA a hned vedla je púšť?? To sa mi nejak nezdá....musis mat les alebo niečo podobné...s prameňom vody a tam by proste len nejakí nomádi byt mohli.

 

Ale to je proste osobny pocit. 

1.10. 2010 - 21:54 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Mohli tam být nomádi.

A kdo má tu mapu hledat, že...:-D

 

Jinak mi asi nic nebrání hodit sem v neděli další díl.

1.10. 2010 - 21:49 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak pozor! Vesnice a městečka nevynechávám. V jednom z nich výpravu zahajovali. Ale nevím nevím, kolik takových osad bude uprostřed pouště. Ještě tak u moře by se to dalo, ale někde, kde je jenom písek, písek a zase jenom písek...

Lov s dýkami jsme už probrali. O tom nehodlám diskutovat. Obzvláště o lovu v lese, který zde prostě není. Hory zde prostě přechází v poušť.

Prostě a jednoduše... TOHLETO JE POUŠŤ A NENÍ TU ABSOLUTNĚ NIC!

Možná by neuškodil pohled na mapku. Právě od toho tu je, ne?

1.10. 2010 - 21:44 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No nevýrazný to sice je, ale mě to jako začátek přijde. [Neuvěřitelný, já sem poslední dobou za toho hodnýho...] A tvoje výtka ohledně osad je možná správná, ale jak jsem to pochopil, on byl nějaký ten týden na cestě a zásoby mu došly. V poušti trčel týden, kdo ví jak dlouho vůbec cestoval...
1.10. 2010 - 21:40 Autor BloodTears Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Vzhladom na to, že Laxinátor prešiel tu formalnu časť, dám sa na tú obsahovú 

No takto. Celkom nevýrazný, šedý diel. Nedozvedáme sa tam nič nové. Na úvod knihy by som zmienil niečo celkom iné, napríklad Ivana a jeho osudu. Proste nejaká akce. Toto mi nepripadá ako začiatok knihy ale ako koniec prvej kapitoly.

Inak nejaké extra výtky, až na to, že ty všetko vsádzaš na veľké mestá. Moc nespomínaš drobné kupecké osady a podla mna je mozne ze by nejaku po ceste stretol a kupil aspon nejake zasoby. A tie mu v pusti dosli.

 

Za dalsie, bol v horách a nie v púšti. Takze mi prijde nezmysel aby šiel bez vody a jedla do puste. Asi by som si skorej nalovil v lesoch a nejako sa zasobil

 

Takze davam 6 

1.10. 2010 - 19:18 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak jdem na knihu druhou...

 

1. odstavec, první dvě věty a dvakrát různé obměny slova nemilosrdný. No nezačínáš nejlíp. :-)

Kam člověk dohlédne, jen samý písek... Příště bych prosil bez čárky.

Vedro tři tečky a smrt je v pohodě, ale to druhé se třemi tečkami je divný i samo o sobě, natož chvíli po jiný takovýhle věci.

...ironie, že v tak nehostinná... Přebývá ti tam předložka "v".

...tak nehostinná země ... nejbohatších zemí světa ... Dvakrát země, to druhé bych změnil na "stát".

... Směřovali přímo na jih, do Kumtimu a vezli ...Tady sis mohl vybrat, buď dát čárku i před "a" nebo tam nedávat žádnou. Ty sis vybral jedinou špatnou variantu. :-))

 ... jež skvěle chránil před horkem... "chránily" - ty turbany, ne ten turban!

... krok sjížděl do boku, dolů z duny... Dvě chyby. "sjížděl po boku" a taky ti tam přebývá čárka. Vlastně je to stejná chyba jako o něco předtím, pokud tam tu čárku chceš, dej jí i za slovo "duny".

 ... v před, s úmyslem nadejít... Zas dvě chyby. "vpřed" se píše dohromady a přebývá ti čárka.

... ucítil cosi pod nohami... "pod nohama" když už...

... každý den, aby jste v poušti... NO FUJ! iHNED TO PŘEPIŠ NA "ABYSTE", NEŽ TI PŘIJDU NAFACKOVAT!. :-))

...  nějaký pytel, nebo možná plášť... Zas jedna čárka navíc.

... dlaněmi se ocitl dám, daleko... ses trochu uklik.

 

 

- Vtipný je, když Seraf jede po duně a kleje u toho.

- Ty tvý citoslovce tě asi neodnaučim, no ale co, mě se to sice nelíbí, ale špatně to taky není.

 

No, zajímavý díl. Zvlášť mě udivuje, jak polovinu dílu sázíš jednu chybu za druhou a v té druhé půlce je jen jedno upsání se. To zírám. Jinak mě to bavilo, takže...

 

slabších 8 bodů. (pokud to bude příště na hraně, dám ti míň)

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.