Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 18. díl

27.10. 2010 - 16:54 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
S těžkým srdcem a slzami v očích jsem odsud odmazal své nejmilovanější a nejvypiplanější dítko. Takže jestli to nevyhraju, budu dost nakvašenej.
27.10. 2010 - 13:36 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

1. Ano, natahování možná má účel, ale tohle bylo až příliš zbytečný. Ano, uprostřed bitvy to byo trochu zvláštní, ale Noldian byl prostě zaslepenej sadistickej magor, co se nedokázal ovládat.

 

2. Ano, ale občas do města chodí, to jsi psal. Ty rohlíky byla hyperbola (zveličení). Jde o to, že je to zvláštní. Ale jestli se to vysvětlí v dalších dílech, tak ok. Jinak jsem si spíš myslel, že mu jde o image a že je to zbytečná epizodní postava.

 

3.  Já si to taky představil jako skobu. Ale jak říkám, ta ruka buderozmajstrovaná, tuplem, když tak velkej kus železa ještě budou vypahovat. A pokud ne, stejně by se to dělalo jen hodně těžko. Mučený by sebou škubal, čímž by si ten provaz ještě víc zadřel a škubal by sebou ještě mnohem víc. Navíc zvednout ruku na laně, i kdyby se nebránil a byl by v letargii (myslim, že tak se říká útlumu) taky není moc raktický, protože taruka něco váží a provaz by se zaříznul víc do masa. A je otázkou, jestli by se potom ten provaz neprořezal ven. A naposled, i když problémů bude asi víc, samotné navlékání. Představuješ si dlaň s velkým pravidelným otvorem uprostřed, ve kterém není vůbec nic? Já bych to spíš viděl na to, že má v tý díře kusy masa, který se nějak roztáhne,  šlachy vytrhaný ze svýho místa a "rozházený všude okolo"ado toho všeho mu z tohopořád tečou proudy krve. Hřebík nevykousne kus masa, ale vklíní se mezi něj a odhrne ho vedle. Teoreticky by to šlo, kdyby byl ten provaz už přivázaný ke hřebíku a pak by se to jen protáhlo. Princip jehly a niti. Ale zas by bylo komplikovaný vydnávání hřebu i s rukou ven z podlahy.

 

4. Neříkám, že je to přezdívka bez fantazie, ale že je za prvý tak nějak vznešená a za druhý nesedí k jeho vlastnostem. Fantazie nefantazie, tu přezdívku mu dal nejspíš nějakej negramotnej balík. Takže to chce něco údernýho a jednoduchýho. Něco, co tě napadne jako první.

 

5.Nejsem na větvi z jedné popravy, ale z jedné bezúčelné popravy. Na mě to prostě nezapůsobilo. Promiň.

 

 

A nevyjádřil ses, jestli si ten pravopis opravuješ. Abych se s tím nedělal zbytečně.

26.10. 2010 - 22:22 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Mezi mučením dvou vojáků uprostřed bity a popravou je rozdíl. Tady mělo to natahování svůj účel. Představení pro lidi, trest a odstrašující příklad.

Ne, nechodí nakupovat rohlíky v masce. Nechodí je nakupovat vůbec. Říkal jsem přece, že má učedníka. ;-) On to popravdě spíš dělá pro zábavu a částečně i jako krytí, pro jistou činnost, ale to se objeví v příběhu později. On k tomu taky má svoje důvody. Jsem myslel, že tě napadne, že pod tou maskou asi něco skrývá, ty chytrej. ;-)

Hřebíky jsem si já osobně představil dostatečně veliké. Spíš už takové skoby. Teď zajedu trochu do filmu... Jestli jsi někdy viděl nějakou scénu s ukřižováním, taky měli hodně veliké hřebíky.

Nemilosrdný je sice kusová a tuctová přezdívka, ale tak už to bývá. Oni běžní lidi z Kvilamu moc fantazie neměli. Většina podobných přezdívek je zpravidla velice jednoduchá.

Já si za tímto dílem přesto stojím a rozhodně ho z příběhu nevypustím. Někomu se násilí líbí, někomu ne, ale když může člověk popisovat bitvy, kde se lidi vražděj po stovkách, neřku-li po tisících, tak by snad neměl být na větvi z jedné popravy.

26.10. 2010 - 21:40 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Chci se tě zeptat. Jendo :-), používáš vůbec ty moje pravopisný korekce nebo to dělám zbytečně? Jinak opět připomínám, že je to u mých oprav 90% správně a 10% špatně, možná 85 na 15. takže stoprocentní taky nejsem.

 

- Nemilosrdný mi přijde jako blbá přezdívka a) moc noblesní, spíš by to mohlo být ve stylu Kruťák nebo něco na ten způsob b) k jeho charakteru to nesedí. Spíš bych ho nazval Krutý, Mučitel, apod. Sice se říká milosrdná smrt, ale i tak není poprava milosrdná ani jedním sekem ani zlomením vazu na oprátce.

- Slovo oběti bych nedával do uvozovek. Jsou to oběti, tak je ještě nezavírej do klece i jako slova. :-)

- Chápu, že se kat možná vyžívá v kultu své osobnosti, ale to chodí v masce i nakupovat rohlíky?

- Jak velký byly hřebíky, že po nich zůstala díra, kterou protáhne provaz? Asi ne moc, jinak by tomu chlapoj zbyla místo dlaně... no prostě by mu dlaň nezbyla.

 

... jejich proseb, o rychlou smrt... Hádej, kde je chyba...

... Nikdo, mimo jeho mladého učedníka, neznal jeho tvář. ... Úplně opačný problém, než ten předchozí. Dovolil jsem si tu čárku doplnit.

... zkrvavené, dřevěné zdi...

... vzal velký, železný hřebík...

... železný hřebík a kladivo a bez zaváhání mu jím přišpendlil dlaň... Kladivem nebo hřebíkem? Přeformuluj to, aby to nebylo dvojsmyslný.

... náměstím, celkem čtyřikrát. ...

... připraveného karabáče a do krve ho zbičoval... Zbyčoval karabáč? Tyhle kopance jsi dřív nedělal a teď máš v každým dílu minimálně dva. Něco se sebou udělej. :-)

... zvedla nahoru, přímo před... 

... záplavě lidu... Divný slovní spojení, mě se nelíbí. Ale chyba to asi není.

... hodně, hodně a předtím to bylo zas něco jinýho zdvojeně. Už se mi nechce hledat co.

... nehybně stál, s mečem... 

 

Tohle je teda mizernej díl a nemůže se to tentokrát svádět na to, že je to krátký. A mě jste říkali, že jsem se u Noldiana přehnaně vyžíval ve zbytečným mučení. Tohlemě rozhodně trumfuje. A to hlavně v tý zbytečnosti.

Je tam kopec drobných chyb kazících celkový dojem + pro mě nezáživný způsob vyprávění + zbytečný násilý pro nic za nic. A pokud je pro dojem, tak na mě to dojem neudělalo.

Plus je v tom, že máš nějakou představu o celém tom představení a věřím tomu, že by to tak šlo, i když nevěřím, že by se něco takovýho dělo. 

 

5 bodů s tím, že jsem musel použít to plus ze zálohy. Jinak by to byly čtyři a možná bych měl i schovaný mínusko do dalšího hodnocení.

26.10. 2010 - 21:07 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Komentáře překopírovány, takže dnes nebo zítra to smáznu. A teď jdu na ten díl. Konečně.
25.10. 2010 - 22:10 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Já to NEČETL! Vyjadřuju se jen k úvodu. Nejdřív pověste ho vejš a potom dávejte pozor, ať nemáte hlavu na špalku.

 

Jinak kopíruju všechny komentáře, co jsme kdy napsali k Noldianovi do wordu a až to bude, smažu to tady, abych mohl soutěžit. Pak to sem zas vrátim v jednom uceleným díle.

Pokud někdo chcete poslat nejaktuálnější verzi Zhouby, stačí si říct a přihodit k tomu e-mail.

25.10. 2010 - 21:43 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No, asi to bude tím, že tenhle kat to hodně, hodně, ale opravdu hodně protahuje a rád kombinuje. I když ten špalek se tam vlastně neobjeví, to je pravda...
25.10. 2010 - 21:13 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Nejdřív visej, pak mluvíš o hlavě na špalku... máš v těch popravách trochu bordel...

Jinak jsem to zatím nečetl, ale mám tu nějaký info ke Kronikáři 2.0.

Absolute snad konečně dokope i toho nejposlednějšího porotce k odevzdání hodnocení. V tomhle ho fakt lituju a všem je snad jasný, že to není jeho vina. I když to, že nemá čas, k tomu taky moc nepomáhá.

Ale protože byl zvolen Torg jeho nástupcem, radíme se spolu odhledně dvojky. Vyhlášení by ale bylo nejdřív 1.1.2011, tj. až se vyhlásí Kronikář '09 a soutěž o draka a až od té druhé soutěže uplyne nějaký čas.

Je tu ale možnost, kterou zvažuju a nevim, jestli vás to bude mrzet nebo si oddychnete. :-) Zvažuju přesunutí své osoby z autora projektu a soutěžícího v jedné osobě na autora, organizátora a porotce v jedné osobě.

Jo a  samozřejmostí je upgrade pravidel - rozmezí dané počtem znaků a zvýšení povolené velikosti.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.