Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Cesta samuraje: kapitoly 3 a 4

29.12. 2010 - 19:27 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tak mi sem pak hoď další díl.
29.12. 2010 - 18:45 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Jinak co se týče tý katany, to bylo krátce po boji a zbraň bylo potřeba zbavit krve. Na to stačí rychlé otření. Na větší údržbu je vždy čas v táboře.
28.12. 2010 - 14:33 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Nemusíš básnit, já taky nepopisuju každý detail, natož abych ho laskal. Stačí jich pár vypíchnout a zajímavě je popsat.
27.12. 2010 - 17:12 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Do fantasy to přejde tak za 2 kapitoly přibližně. Slovníček pojmů klidně přidám vždycky do úvodu u každých kapitol, ale už velice brzy nebude potřeba. :)

Co se týče těch popisů... O tom vím, že je to tak trochu moje slabina, nemám dostatečnou fantazii, nebo neumím vyjádřit takové ty rozšafné básnické popisy. Ale to se třeba časem vytříbí.

26.12. 2010 - 16:48 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

První výtka hned na úvod... Označuj viditelněji jednotlivé nadpisy kapitol.

... srazil hrozivý válečník k zemi pěstí v ocelové rukavici... Buďto zpřeházej slovosled, což tuhle formulaci zlepší na přijatelnou, nebo to předělej tak, aby to bylo lepší, než jen přijatelné.

Nevim nevim, jestli je chytrý otírat katanu jen tak hadrem. Nejdřív bych jí opláchnul vodou a až by byla čistá, teprve pak bych jí otřel do sucha. Takhle zbytečně zaprasíš hadr, ale hlavně ten meč nevyčistíš dokonale. A jakmile ti na oceli zůstane něco, co může pomoct oxidaci, je to celý v prdeli. A v tom se, pokud vím, katana od jiné železné zbraně neliší.

Možná by nebylo od věci přidat menší slovníček japonských pojmů. My, co jsme viděli jen Posledního samuraje a Sedm samurajů a víme, co že je to katana, se v tom zrovna dvakrát nevyznáme.

Líbí se mi tvé popisy smrti a myšlenek umírajících, ale moc s nimi plýtváš. Za chvli vysřílíš své nejlepší nápady.

Nech mě hádat, děláš kendó...

Zapomněl jsi tam toho kušníka.  Poté, co se vypořádal s tím dalším ninjou, měl oddělat chlápka s kuší. Nebo aspoň napiš, že se ztratil v davu.

Tentokrát máš přechodník špatně... ochraňujíc... je pro ženský rod. ... tyčil se ochraňuje malé město...

... První ze všeho, co si přál, bylo... Chybí ti čárka za všeho.

... Další dny probíhali tak jako... dny probíhalY!... 

 

No, konečně je tu člověk, po kterém nemusím opravovat každou druhou větu. Když pomineme posledních pár odstavců, tvůj pravopis chválím.

Je to zajímavé, ale pověz, kdy že se z historického příběhu stane fantasy? Tohle mě docela baví, ale zatím to sem nepatří.

Jen něco k tomu, proč že nedávám víc bodů. Tvoje popisy jsou tak nějak monotónní. Je sice fakt, že mám jako čtenář moc veklé nároky na styl a formu, ale tady je prostě vidět, že jsi nováček, který neumí utáhnout části, kdy se neděje nic nebo téměř nic. Rozhodně v tobě ale vidím potenciál. To ale nemusí nic znamenat, v Janovi jsem ho neviděl a přišel mi jako takový průměrák, co brzo skončí, ale koukni se na něj teď.

 

 6 bodů s tím, že si do příštích dílů šetřím malé bezvýznamné plus.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.