Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 24. díl

12.1. 2011 - 16:25 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Když to obtočíš, tak si představ tu ránu. Minimálně tě ta ruka bude pořádně bolet a budeš tam mít modřinu jak kdyby tě kopnul kůň. A v tom horším případě si jí přelomíš. Já se k tomu prostě stavím skepticky. A radši bych to nezkoušel.

Chápu, že by Minerva nepoznala Herberta, ale ne naopak.

Ajo, to mi nedošlo, že už vlastně ten díl existuje. :-)

***

Nespoileruj, to se nedělá. Ale stejně si to ještě desetkrát rozmyslíš, tak je to jedno.

Tak Volkmar, to na Ca- nezačíná. Tak na to asi začínal ten druhej.

No, prostě bych uvítal nějakou pěknou ženskou. S elfkou u mě neuspěješ, leda by to byla Arwen, s tou u mě uspěješ kdykoliv. Tuplem s tou filmovou.

OK, mě přišel jako pětačtyřicetiletý veterán.

 

A teď něco mimo žoldáky. Co ta moje věc, už ses odhodlal k nějakým poznámkám?

12.1. 2011 - 00:00 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak tvá očekávání zklamu. Lhivroi svatbu neoslaví, Ivan ve vězení neumře, amulet zničen nebude no a to rozbíjení klapaček... jo, to by ještě šlo.

Tak nějaké další postavy budou. Počítám přinejmenším... Jednu, dvě, tři... Plus větší zapojení několika dalších, které se objevily spíše jen letmo. Trpaslice tam bohužel nebude, zato se dočkáš trpasličího krále, sličné elfky a... řekněme poněkud tajemné dámy. A Volkmar (to je lídr té druhé grupy)  taky nezahálí a pečlivě plánuje, jak nám ukáže, co dovede.

A mimochodem, asi jsem to špatně, nebo vůbec nenapsal, ale Lhivroi je člověk tak kolem pětatřiceti (zhruja jako Jean). Takže starým bach ho zrovna nenazval. To spíš Albrechta, kterému je něco přes padesát, nebo Smolena. To už je opravdu stařec nad hrobem. Spíš má jen plnou hlavu starostí a rozhodně nemá čisté svědomí. Však uvidíš.

11.1. 2011 - 23:34 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, s tím kopím... záleží na tom, jak ho chytneš. Jestli ho prostě držíš v dlani, tak se ti nejspíš opravdu vysmekne. Ale pokud kolem něj "obtočíš" ruku, asi jako když rytíř drží dřevec a využiješ při máchnutí váhu zbraně, tak by to snad mohlo jít. Tohle je dost diskutabilní a muselo by se to vyzkoušet.

No, Herbertova vizáž se zaprvé trochu změnila. Vyfasoval zbroj, krátký meč a narostl mu celkem solidní vous. A navrch má být přece pohřbený pod pěti tunami sněhu. Nevěřil bys, jak se může za tři měsíce člověk změnit.

Cholerický? Že je Jean cholerik bych ani neřekl. Je to spíš fatalista. Prost takovej, mouchy snězte si mě. Smířil se s osudem a prostě bezcílně jde tak, kam ho nohy zanesou. O nic se nezajímá a o nic nestojí. Pouze když ho v boji někdo odzbrojí mění se v takového... bersekera a prostě mu rupnou nervy. Hlavně, když útočník, opojený pocitem vítězství, přestane útočit. Tohle ještě v budoucnosti objasním a prozatím prozradím jen to, že... prostě neměl v životě štěstí.

Hm... myšlenka zajímavá. Ale přepracovat už to asi nestihnu... Hlavně, když už tady ten dím je. :-)

11.1. 2011 - 21:34 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

A teď na hromadu nahrnuté shrnutí...

 

Možná si moc věřím, ale považuju tě za jeden ze svých největších úspěchů. :-) Opravdu jsi mi ze začátku připadal jako ten, který sice nepíše vyloženě děsně, ale jako člověk, který se nevyhrabe z průměru... a teď jsi občas i lepší jak já. :-P Ne, vážně, tvůj skok je pardní a na Timesech není ve stejné váhové (délkové) kategorii nic lepšího. Pomalu ses přesunul z archetypů a klišé k postavám s duší a k několika velmi dobrým nápadům, které se ti navíc povedly zrealizovat. To na začátek.

 

Klady:

1. Postavy, které si oblíbíš.

2. Kvalita celkově stoupá.

3. Dialogy. Žádné prkenné bláboly a stránkové monology uprostřed souboje.

4. Dějové linie. Je tu víc dějových linií, které spolu zatím nesouvisí, ale dohromady dávají obraz světa i zápletky.

5. Bitky. Přehledné, reálné a napínavé. Ty starší byly teda slabší, ale ty nové jsou lepší a lepší. Jen jich je možná málo.

6. Tajemství. Postupně nám dávkuješ zápletku a jakmile něco vysvětlíš, zase se najde něco dalšího nejasného.

7. I na vtip si najdeš čas.

8. Domácí atmosféra. Já nevim, jak to pojmenovat jinak, ale prostě si připadám všude jak doma. Ne, že bych to tam znal, ale... no prostě to neumím popsat. Snad mě napadá jen slovo pohoda.

 

Zápory:

1. Záporáci. Sice je s Izidorem sranda, ale ještě jsi nevypálil jediného solidního záporáka, který by byl silný nebo děsivý. Máš pár tajemných postav jako třeba velitelé těch dvou skupin, jak se poprali v první kapitole (jména si nepamatuju, ale jeden začínal na Ca-), ale to nestačí.

2. Vata. Výplňové díly moc nezvládáš, i když už se lepšíš. Stačilo by tu vatu připojit k něčemu hutnějšímu a hned by to bylo lepší.

3. Popisy. Mohl bys lépe popisovat jak okolí a postavy, tak pocity.

4. Herbert ze všeho vybruslí dost pitomým způsobem.

5. Postavy máš sice dobré, ale není tam žádná, kterou bych si vyloženě zamiloval.

 

Oblíbené postavy:

Herbert - Tenhle klučina člověku přiroste k srdci. Kolik mu vlastně je let?

Melvin

Ivan - Takovej stylovej aristokrat.

Lhivroi - Chudák, na starý kolena musí odhánět mladý stehna. :-)

Goldar - Bezprostřední trpaslík vždy pobaví a potěší.

A moji dva největší oblíbenci: Rakdem (Jaktože jsem si až teď všimnul, že se jmenuje Rakdem a ne Radkem? A tys mi to ani nevyvrátil!) a  Antonius.

Jinak z neoblíbených postav by to byl Izidor, ten je prostě děsnej slaboch.

 

Tak a teď odhady:

Myslím, že to všechno skončí šťastně, Lhivroi si vezme Albrechtovu neteř nebo co je zač, Ivan umře ve vězení, Jean rozmlátí pár klapaček a amulet bude z ničen v ohni Hory Osudu.

Nemám šajnu, co jsou ty artefakty zač ani proč je kdo chce, ale očekávám, že se Herbert s Minervou přidaj k tý bandě co v ní není Izidor, ale ti je podrazej. A já nevim co všechno, ale zajímá mě to. Nápady máš v seznamu záporů a jinak se chci nechat překvapit a nechci ti do toho moc kecat. Snad jen by se mi líbila nějaká další výrazná ženská postava, třeba pěkná trpaslice. :-)

 

No, už nevím, co k tomu napsat dál. Prostě pokračuj, je to bezvadný čtení na 7 bodů.

11.1. 2011 - 20:48 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak jdu na to. Tohle bude komentář k současnému dílu a pak přihodím shrnutí, aby se to nemíchalo.

Jinak jak jsme minule řešili, jak se čte Lhivroi, mám další dotaz... jak se čte Poitrs? Francouzsky - Poátr? Česky Pojtrs? Nebo jinak?

 

...mnohé, pochybné existence... + znamená přidej čárku, - znamená uder čárku... Tady máš -.

...jiní lidé, s černým svědomím... -

... Často je, jako světlo můry, přitahují... + +

... pohledná žena, se světlými...-

... První, vysoký, hnědovlasý, měl na sobě... - +

... s kapucí, přetaženou... -

... zahnout za roh, do postraní uličky... -

... Elegantní, středně vysoký muž bez brnění, se zakrouceným knírkem a rapírem v ruce... Když pominu nějaké ty čárky musím zdůraznit, že ti tam chybí podmět. Vraž tam sloveso.

... sundala ze zas luk... Tady máš jen překlep.

... Ta sundala ze zas luk, založila šíp a vystřelila po vůdci rabiátů. Kopiník se přikrčil... Tohle není špatně, ale vypadá to, jakoby se kopiník přikrčil kvůli vystřelenému šípu. Prostě hloupá shoda náhod.

...byl schopnější, než čekal... -

...do protiútoku, plochým... -

...lepší šermíř, než se zdálo... -

 

1.Takový pěkný poetický úvod na to, že popisuješ zvyky městské spodiny. Ale proč ne, že?

2. Zajímavé jméno pro hospodu, ale opět... proč ne?

3. Budiž, velký statný žoldák, ze kterého jde strach, má asi hodně vysoký sebevědomí. Navíc může být naivní. Ale skočit na ten nejstarší kapsářský trik, navíc v tak pochybným podniku, to je hodně divný. Ještě jsem se nedostal dál, takže buďto je naivní voják nebo Minerva, to se uvidí.

4.Proč se dalo předpokládat, že je ta ulička slepá? Protože je to klišé starý jako tenhle typ scény?

5. Sekl shora dolů. No ono se seknout shora nahoru moc nedá.:-)

6. Nepoužívej slovo mečík, je to pojmenování pro zbraň nedůstojné. Navíc to působí komicky.

7. Přesekávání kopí jsme už řešili u kolegy Madoxe. Tam to byla naprostá hloupost, ale tady by to taky nešlo. Ten chlap by musel mít nepředstavitelnou sílu, aby udržel dřevec do kterýho sekne mečem. To by zvládnul leda skurut. Spíš by mohl to kopí chytit, stáhnout blíž k zemi a odkopnout. Ale to už by bylo snazší a rychlejší ho zvednout nad sebe nebo se po něm přitáhnout/přitáhnout nepřítele a zaútočit nablízko.

8. Kde je ten poškrábanej na boku? Měls napsat, že zdrhnul, takhle je to trochu divný, že se ten žoldák vrhnul na jednoho zloděje, když má druhýho za prdelí.

9. Nechali do projít stejně jako jeho pohůnky. Tam by někde mělo být slůvko předtím.

10. Hele, to se jako fakt poznali až po jméně? No to je teda pitomý.

 

Takže šťastný shledání, jo? No, když jeden házel kudly, řekl jsem si: "OK, náhoda." Když ten druhej začal bušit hlava nehlava do toho chudáka, řekl jsem si: "No, asi má rád cholerický žoldáky." Ale že to budou ti dva mě fakt nenapadlo.

Zdá se mi, že se ti na začátku kapitoly trochu změnil styl vyprávění - víc mluvíš ke čtenáři. Tak když se ti to líbí, proč ne. Vyloženě špatně to není.

Na tomhle díle je úžasně vidět jak jsi vyspěl ve všech směrech. Úvod parádně barvitej, vata nenudící, souboj přehlednej, jasnej a až na to kopí reálnej. A děj se taky povedl. I tak se pár chybiček našlo.

A protože teď nutně přijde retrospektiva, mám návrh. Udělej to rámcově, aby Herbert vyprávěl Minervě svůj příběh. Přeskočíš to, co jsme četli v kapitole dvě aHerbert nám pak pěkně v prvníosobě vypoví, jak že to potkal Jeana a jak se dostal až sem. Ale je to jen nápad, udělej to jak je ti libo.

 

No, nevidím důvod proč nedat 8 bodů. Škoda té věci s kopím a pár dalších detailů, mohl jsi mít i lepší hodnocení.

4.1. 2011 - 18:48 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Ou...zajímavá prosba a i docela logická. Rád napíšu své dojmy....ale budeš si muset sakra počkat...pač si to budu muset všechno ještě jednou důkladněji přečíst....a těch dílů nemáš zrovna málo :P :D
4.1. 2011 - 18:24 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Jupý, to se vyřádím... Ale musíš si na to počkat.
3.1. 2011 - 23:09 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Lidi, měl bych na vás malou prosbu. Rád bych, aby jste se tentokrát v komentu vyjádřili, co si o příběhu všeobecně myslíte, jaký vývoj očekáváte, co si myslíte o jednotlivých postavách, kdo je hlavní hrdina, kdo klaďas, kdo záporák, která postava se vám líbí a která naopak ne a proč, zda to všecko dopadne dobře nebo špatně, vaše doměnky, nápady a tak. Víte, já to vidím z pohledu autora a tád bych zjistil, jak to vidí čtenář, který neví, přesně jak to bude pokračovat. Děkuji.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.