Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Pomsta bude sladká-Díl 1

11.1. 2011 - 16:37 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tak jsem dal omylem dva, takže to ber jako malý dárek.
11.1. 2011 - 16:37 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak jdem na to... Ale protože mě už dva lidí předběhli (tímto vítám Malekitha a doufám, že u nás nějaký čas pobude), budu na ně reagovat a maximálně přidám pár vlastních věcí.

Pravopisné chyby jsem nevychledával, ale nic doočíbijícího tam nebylo.

 

Jen na začátek... zbytečně natahuješ věty, používej krátké věty, ne složitá souvětí.

 

Devilovy poznámky:

1. Zlato rozhodně ne. Jde z něj udělat zbroj, ale je to hloupost. Za prvé je zlato moc těžké a za druhé málo pevné. Navíc by se hned poškrábalo a už by nemělo ani ten efekt. Zlatá zbroj je možná pouze jako obřadní zbroj, kterou nosí král při nějakém rituálu. A pozlacená to samé. Ale jak tak čtu Madoxovu reakci, byl tenhle dlouhý projev zbytečný. :-)

2. Tak ale tam se nepíše, že zas odtáhl? Já to pochopil tak, že táhnul na ten Elfí les. Ale byl to jen předpoklad, navíc mylnej, jak vidím. I když v tom případě mi nehrály ty katapulty.

3.Elfův útěk, ale hlavně Delonův příchod je hodně divný. Ale ta řeč matky je fakt úděsná. Tak by to nikdy nikdo neřekl, ani suchar jako elf.

4. No, tak si to urovnej v hlavě, mě třeba baví si tyhle souboje zpomaleně "prožívat".

5.  Chyba jak prase, i když jsem jí přehlídnul.

6.  Viz mé poznámky k bodům čtyři a pět. Trojitý Hangrim pobaví, ale v textu by dělal jen neplechu.

 

Abych se přiznal, chyb, které našel Devil, jsem si ani zdálky nevšimnul. Já prostě někdy šťouchnu do každý prkotiny, jindy sežeru i tu největší pitomost. To je holt podle nálady. Ale našel jsem jiný chyby.

 

Malekithovy poznámky:

1. To nemusí, to je moderní způsob, který je sice přehlednější, ale já sám většinou používám přímou nebo polopřímou řeč.

2. Rámcové vyprávění může být komplikace. Já sám jsem o jednoduchých uvozovkách v tomhle případě nic neslyšel, což ale neznamená, že je to špatně. Spíš se dá použít jeho vyprávění jako samostatný celek uvnitř hlavního děje, které se oddělí mezerami a uvozovky budou jen v přímé řeči. Nebo by šlo elfovo vyprávění vrazit do kurzívy a pak by s přímou řečí opět nebyl problém.

5. Démonické by se vztahovalo k vlastnosti doupěte, ne k osobám v něm žijícím. Takže souhlas s kritikou.

6. To už spíš rozmlátí na maděru starej štít než aby přeseknul vodorovně mířící kopí v plné rychlosti a navíc ve vzduchu. Navíc nikde nepadlo, že jde o sekeru vrhací, i když s ní ten trpaslík házel. Jo a argument, že jde o sekeru trpasličí je taky beze smyslu. Můžeš říct, že když spadne vlas na trpasličí ostří, rozpůlí se nebo že s trp. sekyrou rozsekneš žulu a na zbrani nezůstane ani škrábnutí, ale ve dřevě máš pnutí, které pohltí energii úderu a navíc (nebo spíš a hlavně) to kopí odletí.

 

Tvoje podpora je vážně bratrská. Ale slovní spojení lechtání inkoustu se mi líbí. Uvidíme, co zvládneš ty. Kolik ti je?

 

Moje vlastní postřehy:

1. Sice má rád trpasličí pivo, ale to neznamená, že jde o trpaslíka. Popis, aspoň minimální, musí přijít hned.

2. Jedna postava vyprávěla příběh, tak se zaposlouchal...No, za prvé by muselzaslechnout hodně věcí, aby věděl, že elf vypráví příběh a za druhéje blbost, aby přišel na začátek vyprávění, tuplem v kontextu stím, že se musel zaposlouchat.

3. Záhadný? Co je na něm záhadného? Je to prostě král (nebo něco na ten způsob), který honí nelidi.

4. Hangrim zůstal chvíli stát, ani ne tak z toho, že mu bylo líto Elfovy rodiny, ale z toho, jak měl s Elfem společný osud. Tahle věta je divná. Neříkám, že to je špatně, ale čtivost a líbivost nulová.

5. "Dobře, jak chseč, sám... Věnujte prosím zvýšenou pozornost tučnému slovu.

6. Hobití šéf? Budiž, asi měl prachy nebo mozek. Ale mozek v souboji s trpaslíkem nepoužil, tak asi ty prachy.

7. Lupič se štítem a kopím? Lupiči můžou mít meče, sekyry, dýky, ale kopí a štít? Ve městě? To je fakt pohodlná zbraň, když musíš zdrhat před strážemi.

8. Mířil na nechráněné srdce? Co by s ním dělal? Prostě hrudník, stejně je lepší seknout nepřítele níž nebo výš. Nebo do plic.

 

No, byla to nuda, od minula zlepšení nevidím, ale předpokládám, že tohle bylo psané dopředu. Za chyby, kterých jsem si všimnul by to byly dva body, ale za všechny nalezené chyby je to jen 1 bod. Na tak krátký článek je těch kiksů až až.

10.1. 2011 - 20:04 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Zdravím, nejsem nijak dobrý příběhář - možná se dočkáte příběhu ode mě, ale to teď není poidstatné - ale docela dost sem toho přečet s fantasy tématikou. Jsem bratrem tady Madoxe a hodím sem tedy i svůj koment.

1)Když píšeš pomyslel si a vůbec myšlenky té či oné osoby tak to piš kurzívou a odděluj čárkama. 

2)Jak už sem ti doma říkal když píšeš uvozovky do již napsaných uvozovek, např. jak tam ten elf vypráví a do toho mluví ta jeho matka, tak přímou řeč u matky začínej jednoduchýma uvozovkama, takhle:

"...blablaba, řekla mi: 'blablablabla'. Blablabla..."

3) S tim musím souhlasit zlato není vůbec dobrý kov do války a vůbec... Využívá se maximálně zlatých dekorací a ozdob - zlacení o, kterém mluvil Devil123. 

4)Jak psal devil, že když jel k tomu stavení a věděl, že bude zabíjet nebo zatýkat tak by si nejspíše pojistil i zadní vchod - i když nejsou člověčáci zas tak inteligentní, tak zas nejsou tak blbý jako skuruti nebo další zelené rasy...

5) Obrat démonické doupě je velmi zajímavý... :D já bych spíše napsal sídlo ďáblů/démonů nebo doupě démonů ale démonické doupě? To zní vážně trochu divně... :D

6) Ty si zapoměl na Gotreka a Snorriho Nosohryza! Dva nejlepší zabijáky od trpošů... :D 

6) No kopí by přeseknout trpasličí vrhací sekerkou šlo, nesmíte zapomenout, že trpaslíci sou mistři kováři a pokud Hangrim má pravou trpasličí sekerku tak kopí přesekne to ano, ale ten štít už asi ne, to by musela být obouruční, válečná nebo dvoubřitá...
 
7) No jinak ten souboj na konci je takový zmatený a věřím že v budoucnu dokážeš vytvořit i lepší...
 
Jinak už se těším na další díly až nám tu ukážeš všechno co umíš... Tohle je jen takové lehtání inkoustu... Ale zatím docela povedené na dvanáctiletho kluka... Samozřejmě každej sme nějak začínali a nejspíše asi stejně jako ty. Žádný učený z nebe nespad... 
4.1. 2011 - 14:30 Autor Madox Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

1)Trochu sem si poplet slova.Mělo to být zářící zbroje.

2)Máš pravdu leda magor:)

3)Zapoměl sem tam dopsat Rychle pojď dozadu na dvůr! ano to se posr*l s tim útěkem.Věděl sem že sem tam měl ještě něco dát.

4)No tak hobit je to malý ale nechci je podceňovat.Dalo by se říct že si poradil jen s jednim člověkem.Před tim druhym se jen bránil a zkusil udělat výpad kterej byl úspěšně odražen.A ten barbar to sem taky pos*l.Měl sem tam že barbar sekl do ruky trpaslíkovy a vypadla mu zní ta sekerka.Pak Hangrim měl vzít tu sekerkou a s těží z levé ruky jí hodit úplně mimo.No pak ho měl elf dodělat třema šípama.

5)Uznávám chybu.

6)ano viděl opět uznávám svoji chybu.měl sem tam meč ale pak sem to změnil na jedenapůlruční meč a pak ta na obouručák.a je to tam také pro tvé pobavení ?:)Jinak na konci jak se Hangrim představil tam měla být věta pro pobavení kterou sem nakonec stáhl:..          ,,Hangrim...já Hangrim."představil se Hangrim :)

7) uveden v čtyřce

8)uveden také ve čtyřce

3.1. 2011 - 22:50 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Takže teď kritizuji já první ;)

Pravopisné chyby nechám na Laxinátorovi....má to víc na háku a já nemám čas zdouhavě procházet text

1) zlaté zbroje se příliš nevidí.....zlato podle mě není příliš dobrý materiál, ze kterého se zroj vyrábí....možná pozlacená, ale zlatá maximálně pro generála, který se do přímého střetu nejspíš nedostane....

2) nevím, kdo by jen tak přijel s "armádou" a katapulty ke stavení, kde žijou 3 lidé....pozabíjel je a zase odtáhl......

3) pokud se ke stavení blíží "armáda" a právě zabili tomu elfovi otce, nevím jestli by jeho matka, řekla tak poklidným tónem "pojď synu do zadu na dvůr", kde by ho vybavila koněm, penězi a poslala pryč. Pokud lord Delon chtěl, aby zemřeli, určitě by statek nějak obklíčil. Elfův útěk se mi zdá velmi nelogický

4) 1 trpaslík s malou trpasličí sekerou si poradí s hobitem, 2 lidmi a mohutným barbarem ? Takovýho borce bych chtěl vidět. Možná tak Gimli, nebo Boindil (Pruďas)

5) kopí zrovna není lehký přeseknout, navíc když míří na krk. Mohl by ho spíš srazit stranou, ale lehce přeseknout určitě ne. Stejně tak se štítem, to by ten štít ani nemusel mít, když mu ho trpaslík roztříští jednou ranou.

6) bod, který mě nejvíc pobavil.....muž se po trpaslíkovi rozmách obouručním mečem, ale trpaslík mu ránu lehce odrazil :D obouruční meč, malou sekerou.....zamysli se nad tím trochu....viděl jsi někdy obouruční meč?

7) Mohutný barbar by nejspíš nesekal trpaslíka po šlachách....to by se musel hodně schýbnout :D, ale budiž

8) barbarova smrt byla také dost heroickým výkonem a takovým pohádkovým způsobem : trpaslík těžce vstal popadl sekeru a hodil jí barbarovi do zad, kterého dorazil elf šípem do oka

 

Je toho celkem dost, pozastavil jsem se jen nad tím, co mě zarazilo. Bohužel musím konstatovat, že mě příběh zatím přiliš nenadchl....uvidíme v dalších dílech.

Hlavně si s této kritiky nic nedělej....Lax by to zkritizoval ještě důkladněji, na to vem jed. Hlavně ale to neber, jako, že tě nějak urážíme, nebo znehodnocujeme tvé dílo....jen se snažíme, abys lépe viděl logické i pravopisné chyby. "Chybami se člověk učí"

3 bodíky

 

3.1. 2011 - 20:00 Autor Madox Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Mam hned jednu vysvětlivku kdyby někdo neznal slovo "lovec čarodějnic" je to prakticky něco jako vymítač démonů....

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.