Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 27. díl

14.4. 2011 - 17:13 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jinak jsem hodnotil i předchozí díl... ale k tomu asi ani není co říct.

 

Jinak pořád vidím jako největší chybu souboj Albrechta s Volkmarem a část, kdy získá převahu. K tomu ses nevyjádřil.

Stejně budou muset dorážet prchající jednotky, aby jim pak na útěku nevyplenily vesnice (podruhý). A na to je nejlepší jízda.

14.4. 2011 - 00:34 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Já bych ti to klidně vyvrátil, ale to bych musel vyzradit své plány na takových... 15 dílů dopředu. Věř mi, mám k tomu fakt dobrej důvod. Jinak, nejde ani tak o schopnosti Albrechtovy, jako spíš Volkmara a jeho poskoků.

 

Regetenská strategie je trochu jiná, než u jiných států. Sázejí na těžkou pěchotu a defenzivní taktiku. Prostě kam si stoupnou, odtamtud neustoupí. Samozřejmě jjízdu mají, ovšem pouze ve velmi malých počtech. Maximálně pár set a ještě k tomu jen lehkou, právě pro rychlé manévry. Ta je navíc cvičena i pro pěchotní boj.

Je to výsledek mnoha válek se skřety, kdy jízda žalostně selhávala v bojích s vrrčí jízdou. Na základě těchto zkušeností pák došlo k reorientaci na těžkou pěchotu, která jejich útok zadrží o poznání snáze.

Jinak, vítej zpátky. :-)

13.4. 2011 - 21:18 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

...No a je vám všem snad jasný, že to není jen tak... Co to má bejt za větu? Styď se, tohle psát jako vypravěč.

...Po boku pohupoval rapír...  Tady ti chybí slůvko nebo dvě.

„Já si spíš myslím, že skřeti... Odtud není jasné, kdo co v rozhovoru říká.

Nějak se mi nezdá, že by neměli jízdu. Ta je vždycky potřeba, minimálně když budou dorážet oslabenou armádu. Je sice fakt, že jízda se stala silnější zbraní něž pěchota až ve středověku, alei tak je mrcha docela nepostradatelná, ne? Jezdci můžou podnikat nájezdy a výpady. A nebo nechaj koně ve stájích a budou bránit hradby než jich bude třeba v sedle.

Proč jsou všichni nájemný zabijáci takový paka? Proč ten blb útočí na dva borce a pak se zapomene kde je? Proč tu samou chybu dělá i ten druhej? A proč krucinál choděj po jednom?

Nějak si nedokážu představit, jak mohl generál dosáhnout levým loktem na ruce toho útočníka na jeho pravé straně. Tam prostě loktem nedosáhne. Normálně bych ho jebnul pěstí, to není sporný. Jo a není Stará dáma náhodou halapartna? Obrovská obouruční kráva, která by mu znemožnila praštit ho jak loktem tak pěstí a se kterou se jednoruč dost blbě ohání? A to ani nemluvím o tom, že když drží v blízkosti svýho poraněnho boku meč a do ruky, která ten meč drží, praští, zareje se mu ta potvora znovu do masa/pochroumá mu okolí rány. Pomíjím, že si ten meč přimáčknul, o tom se zmiňuješ a v tom shonu to udělat mohl bez větších dopadů na momentální fyzičku.

Výraz machr je poněkud současný,řekl bych.

Trochu divný, že první zabiják nezdrhnul

 

OK, teď čtu tvojí poznámku. Ale diskusi o válečnických kvalitách Albrechta se nebráníš. Jinak když bojujou špatně protože to potřebuješ, je to zatraceně nestoudná prvoplánovost. Ale třebas k tomu máš logický nevymlouvající se vysvětlení.

Tohle zatím nebudu hodnotit, protože jsem se rozhodnul, že budu dávat body až po diskusi (když pro ni bude prostor). Jen si píšu poznámku, že by to bylo za 5 bodů a maximálně 7, když mi vymluvíš ty výčitky.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.