Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Laxinátorova literární poradna - Rady nováčkům

19.4. 2011 - 21:43 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, jsi v tom psaný první. Ale jinak je to dost neurčitý, protože když to dnes rozklikneš 10x, přičte se k tomu 10 shlédnutí (na rozdíl od unikátních návštěv celé stránky - mimochodem po dlouhé době jsme zbořili hranici 100 lidí za den!). Já mám u každýho článku minimálně 10 otevření, ale spíš víc.

Kromě toho tvoje pomsta má návštěv nejmíň, jak tak koukám.

19.4. 2011 - 21:36 Autor Madox Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No nechci nějak rejpat ale nejvíc lidí se podle mě dívá na moji Pomstu :-) ikdyž to sem asi já brácha a jednou to byl Lax a ještě Devil '-)
19.4. 2011 - 19:51 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Stejně nechápu jednu věc - 80 lidí za den a nikdo si nenajde čas ani to ohodnotit, o komentění ani nemluvim. A kupa lidí sem vleze a ani nic nepřečte (podle počtu návštěv článku).
18.4. 2011 - 22:25 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

1. Souhlas, ale dá se to počítat jako bod "Začněte skromně". No, možná to přihodím, to by se vidělo.

2. Tys to asi nečetl, co? Pro začátečníka je dobré (rozuměj nevadí), když má otřepaný story. Stejně napíše sračku a jde o to, aby se pocvičil v základech. Navíc jako základní radu považuju radu Začněte skromně - psát více povídek na 1-3 stránky.

3. Zbytečnost a navíc docela logická. Ale na druhou stranu jsou i díla, u kterých nečekaný zvratčtenář nechce.

4. TOTÁLNÍ BLBOST. Teda není to blbost, ale není to ani rada pro nováčka. Jen mu tím zkomplikuješ život.

Tajný tip 1 - To nechápu jak to myslíš.

Tajný tip 2 - Módní vlna pokračování je zlo. Sice máš oblíbený postavy znovu pohromadě, ale podle mého by bylo lepší, kdyby se přestaly dělat penta, tetra,...logie. Jindy je to dobrý. Tak jako tak zase zbytečnost pro nováčka.

 

Mám tu 5 úrovní - nováček (1-2b), pokročilý(3-4b),  pisálek (5-7b), spisovatel - (8-9b) a bůh (10b). Teda hranice mezi pisálkem a spisovatelem splývá, ale jde o to, že nesmíš nováčka zatěžovat zbytečnostma a těžkejma věcma. V dalších pokračováních rozvíjím předešlý body a přidávám nový. Pak dokonce umazávám starý.

Tebe přečtu zítra nebo pozítří.

18.4. 2011 - 21:18 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

1) Všeho moc škodí!

Do krátkého příběhu či povídky není dobré narvat velkou spoustu postav. Člověk pak neví co s nimi. Nevěřili byste jak snadno se člověk zamotá v souboji tuctu hrdinů a dvaceti záporáků.  Stejně tak spousta záporáků, které hrdina likviduje jednoho po druhém nepůsobí dobře. Tohle není nějaká hororová střílečka, aby hlavní náplní hlavní postavy bylo chodit od jednoho bosse ke druhému. Stejně tak deset bitev v jedenácti dílech rozhodně není to pravé ořechové.

2) Kvalitní příběh je základ

Taková tuctová pohádka, jak hrdina v lesklé zbroji zabije draka a za odměnu dostane princeznu a půl království je sice pěkná, ale dnes už bohužel dost otřepaná. Zkuste si proto nejdříve vymyslet nějakou aspoň trochu originální zápletku, nebo ji alespoň pojmout jiným způsobem. Třeba o tom, jak zmíněný naivní rytíř nejdříve dostal od draka přes hubu a pak dával dohromady skupinu, se kterou draka konečně porazil.

3) Nečekaný zvrat neuškodí

Koho by bavilo číst příběh, u kterého je hned jasné, jak skončí. Přidejte nějakou tu zradu, nečekaný vývoj událostí (záporák zdrhne, vyhraje,), zapojení nějaké další skupiny apod.

4) Svět a jeho systémy

Okolí příběhu je vysoce důležité a musíte si promyslet dopředu. Klidně použijte i nějaký existující, ale hodně vám to pomůže. Stejně tak si uspořádejte i ostatní systémy, jako například užití střelného prychu, rasy, magii, případně bohy apod.

TAJNÝ TIP: Vystavět příběh na příběhu.

Nevím jak ostatní, ale mě se tohle dost osvědčilo. Současný děj Zlodějů jsem původně vytvořil jako jakýsi třetí díl staršího příběhu. Nakonec to dopadlo docela jinak a já toho rozhodně nelituju.

TAJNÝ TIP: Pokračování? Raději s ním počítej.

Tohohle jsem si všiml u spousty amerických trháků. Jakmile oslavil úspěch první díl, s uzavřeným koncem, natočil se díl druhý, s otevřeným příběhem, který se uzavřel v díle třetím. Nevím jak vy, ale já si nemyslím, že je to nejšťastnější řešení. U nás pisálků se to bude týkat asi jen delších děl, takže máme dost času si něco takového rozmyslet. Nechte si hned v prvním díle otevřený konec, ať to nemusíte řešit potom.

18.4. 2011 - 18:29 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Předně omluvte ty egoistický kecy na úvod, ale děsně mě to lákalo. :-P

No a házejte mi sem nápady, já je buď hned přihodím nebo je zapojím do dalších dílů, když se sem nebudou hodit.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.