Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Probuzení do zlého snu

16.5. 2011 - 15:19 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak sem hodim taky svojí malou kritiku/okomentování či něco v tom smyslu :D

1) Jak už bylo rozebíráno kuše a luky... Kuše je na blízko a spíše průraznost a aluk na dálku... Ale zas takovej elfskej luk či welškej dlouhej sou i hodně průrazný, přičemž ten dlouhej je sto probodońout jezdce i s koněm... Takže je to takový sporný.

2) Trpaslíky ti chválim... Takhle maj vypadat, zuřivý s kušema, případně puškama či velkýma varhanama... Ale velký jako orci určitě nejsou... Tos přehnal a už to tady taky padlo... Sou tak nějak nastejno se skřetama (záleží na fantasy světě ze kterýho čerpáš, páč v každym to může být jinak) někdy sou trpové větší a pak se u skřetů jedná o gobliny (Warhammer), jindy sou nastejno a pak sou to skřeti (Tolkien) a jindy sou skřeti velký jako orci a orci nejsou vůbec přítomni (Markus Heitz) takže si můžeš vybrat... Ale obecně určitě platí že trpaslík neni zas tak mrňavej, řek bych že má tak 120-150 cm... Skřet má někdy i těch 200 tam je to sporný... Takže jediná výtka je tam k tomu, že ty dva určitě nemohli bejt velký jako orci... určitě pro příště nedělej takový ty tolkienovský trpaslíky, který mají i meče a luky... Grrrrrrrrrrr!!!!! To bych musel vraždit!

3) Pokud by to byl začátek nějaké vícedílné povídky, tak ano je trochu zmatený, ale vtáhne do děje dobře, neni to takový to suchý, pomalý... prostě svižný... Jinak teda pokud je to samostatná povídka tak je teda pěkně rychlá, ale krátká... Zas na druhou stranu sis nevzal příliš velké sousto na prvotinu (pokud je tohle tvoje opravdu úplně první dílo tak klobouk dolů), viz můj bratr (ale i já mam trochu větší než bych asi měl mít :D)...

Jinak sem tam nenašel žádný velký chyby - pravopis sem nekontroloval takže nevim jak na tom si češtinsky - ale párkrát si tam použil jedno slovo dvakrát za sebou v rychlém sledu (někdy to je překlep viz "A já sem už víno neviděl už ani nepamatuju" ale o větu předtim používáš také slovo ...)

Ještě teda malé rýpnutí k všeobecné diskusi o elfech a trpaslících... nejlíp ve tmě vidí temný elfové a smozřejmě také trpaslíci když žijou ve skalách a kutají tunely. Skřeti a orkové ve tmě taky vidí hodně dobře, ale elfové vidí výborně spíše ve dne a to teda pekleně daleko, ale elfové (normální) nejsou noční vrahové či lovci a ani u nich nezačíná život ve městech až s příchodem tmy takže ve tmě spíše moc nic, ale pořád lepší než lidi... kteří teda slepí sou... takže ozančit trpaslíka za slepýho si nejsem moc jistej jestli to neni trochu zcestné...

Jinak teda dobrý a na začátek dávam bodů pět... Určitě se těšim na něco dalšího od tebe...

13.5. 2011 - 19:47 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tak za prvé je to jedno, za druhé to už nestihneš a za třetí je v tom bordel, protože ty články rovnám tak, aby byli Zloději nejvýš a nováčci poslední, což znamená změnit datum vložení. Teď to ale vychází, takže potvrzuju, že 33. díl Zlodějů, žoldáků a strážců je stým článkem v sekci příběhy bez ohledu na pozdější přerovnání.
13.5. 2011 - 16:09 Autor Aromon Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
To je jedno =). Třeba se trefím do té stovky svým dalším dílkem (už je skoro hotové).
13.5. 2011 - 14:47 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No ale je to včetně smazanejch, takže vlastně pětistej není. :-) Teď jich je vyvěšenejch 259.

Ale brzo bude jiný jubileum - stovka příběhů.

13.5. 2011 - 14:22 Autor Aromon Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Fakt? To je teda štěstí.=)
12.5. 2011 - 22:45 Autor drejk Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
gratuluju mas 500. prispevek na DETIMES
12.5. 2011 - 12:21 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Nebo koukni na Jana. Toho střídavě kritizuju a vyzdvihuju do nebes. :-)
11.5. 2011 - 22:14 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Aromon: Určitě, máš potenciál a těším se na další dílka od tebe. A když budeš mít čas určitě mrkni i na moje dílo - Cesta samuraje. Když to vezmeš od začátku, tak uvidíš, jak mě nejdřív Lax kritizoval a s dalšími díly kritiky ubývalo :D Věřím, že do budoucna to s tebou bude podobně :)
11.5. 2011 - 22:05 Autor Aromon Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Angličan: Smůlu... možná to je spíš štěstí, díky tvým výtkám to vychytám snad rychleji=).

Lax: Díky, mno a kdyby to nestálo za nic tak mi to hned na začátku roztrháte, já se vrátím k povídkám a svět se nezboří=).

11.5. 2011 - 22:02 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, hlavně to tady neopravuj. Oprav si to jen u sebe, tady to nech s chybama. To je taková tradice, nebo spíš zvyklost.

No a do seriálku hodně štěstí, ale skrze své rady ti to nedoporučuju. No ale zakázat ti to nemůžu. Tady se ve mně pře rádce a člověk, který chce, aby na timesech každý týden vyšlo co nejvíc článků.

11.5. 2011 - 21:36 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jop takhle vysvětlený je to dobrý, proto jsem to házel jen jako názor do debaty.

Co se týče luků a kuší... Mno máš smůlu, že jsem příliš velkej fantasy fanatik a fanda starověku a středověku. Mám toho moc nakoukáno, načteno a nahráno :D

11.5. 2011 - 21:32 Autor Aromon Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak rozhodl jsem se, že pokračování dělat nebudu, pouze zítra vyedituju tady z toho nějaké ty detaily. Do pondělí bych si dal další povídku, třeba o skřetech, ať je změna a pak bych si zkusil nějaký seriálek.

Dostřel kuše a luku... Asi máte pravdu, já jsem se inspiroval hrou Mount and Blade (kdo nezná, doporučuju vyzkoušet) a tam bohužel kuše skutečně dostřelí dál než luky.

A k laksnímu přístupu elfů, to už záleží na širších okolnostech, které jsem nezmínil, určitě třeba po  roce obléhání nedobytné pevnosti značně klesne morálka. Nebo si to můžeme vysvětlit tak, že jsou tak moc povýšení nad ostatní, že je neberou jako hrozbu, atd.

11.5. 2011 - 21:19 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak je pravda, že v jistých světech vystupují trpaslíci jako dobří inženýři, takže bod 2 beru zpět. :)

Ještě co se týče dostřelu, tak jedině, že by stříleli za běhu z oblehácího samostřílu trolla Navážky (Kdo četl Úžasnou zeměplochu od Pratcheta, ví o čem mluvím) :)

A kdyby byli elfové tak dobří ve stavbě táborů jako Římané, tak by je nějakej útok moc nerajcoval :) (Tady zase narážím na Ztracenou legii od Harryho Turtledova)

11.5. 2011 - 21:09 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Zase se po kritice pasuju do role obránce. :-)

1.  Na jednu stranu pravda, na druhou bych řekl, že se ty trpové vyřítili odkudsi zpoza svý pevnosti. Navíc, jak autor píše, nejdřív si mysleli, že jen chlastaj. Rozhodně by ale asi dřív burcoval tábor. Jen bych řekl, že v takovým kraválu se tábor vyburcoval sám.

2. Nesouhlas, jde to od pojetí. Trpaslíci můžou být technici, co postavěj parádní kuše a uměj s nima zacházet stejně jako to můžou bejt borci, který ani tou sekerou nehoděj.

3. To je fakt. Luk má mnohem větší dostřel.

4. Dobrej postřeh.

5. Taky pravda, ale klidně by to šlo, si myslím.

 

No, já to mám zas opačně. Jakmile je to čtivý a pravopisně dobře, soustředím se na čtení a nevnímám chyby logiky. Viz třeba to tvoje - určitě by se tomu dalo vytknout víc věcí.

Tak by to taky šlo, i když je to klišoidní jako rána do rozkroku. Ale podle rad vlastně zatím není třeba být originál. Každopádně je to taková berlička když už nemáš nápad na jinej příběh. Pokračování bych nedělal.

11.5. 2011 - 20:46 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Na prvotinu velice slušné.

Co se týče začátku, tak mě to nevadilo. To vhození do děje bylo poměrně nenásilné a neztratil jsem se v tom a všechno pobral pěkně v klidu napoprvé.

Je to celkem čtivé a většinou bez gramatických a stylistických chyb, za to velké plus.

A jelikož tam těchhle chyb bylo málo, tak jsem měl větší možnost soustředit se na drobnosti a blbosti :)

Orky už zmiňoval Laxinátor - Orkové ti přerostou lidi klidně o 2 hlavy, trpaslíci se spíše podobaj těm skřetům.

No pak tu mám takové postřehy, které se mě osobně úplně nezdály a je to takové hození do debaty:

1) Elfové, pravděpodobně nejlepší zvědi a průzkumníci s velmi dobrým dohledem, a to i v noci, se nechali překvapit útokem řvoucích trpaslíků s pochodněmi? Správný první důstojník by měl prvně zburcovat tábor a pak budit velitele.

2) Nic proti trpaslíkům, ale nemyslím, že by byli extra dobrý kušišníci, ani mi ta zbraň k nim moc nesedí. Jsou to spíš vrhači seker.

3) Kuše by neměla dostřelit dál než luk, natož elfí. Ale má daleko větší průraznost brnění, takže projde pláty, které luk neprostřelí. Jnak uvedu pár příkladů - určitě už jste slyšeli o anglických dalekonosných lukostřelcích, nebo jste možná viděli film Král Artuš se scénou na zamrzlé řece.

4) Taková drobná blbůstka, ale neodpustím si jí: Praštil trpaslíka štítem a z otočky mu zarazil meč do boku.- Nějak si to nedovedu představit. Pokud držím meč v pravé a štít v levé, tak úderem z prava do leva praštím štíten toho trpaslíka po hlavě a pak prostě druhou rukou ho probodnu. Tu otočku si tam nějak nedovedu zařadit.

5) Zakopl a svalil se na zem. Nahmatal jednoruční sekerku - potuď ok. Ale to že jí pak přesně a silně hodí a zabije s ní protivníka, to se mi moc nepozdává :) Předpokládám, že hází rukou ve které držel štít, protože tu má volnou, jelikož v ní měl štít, tak je ta ruka slabší a navíc leží rozhozenej na zemi. Ten hod bych si spíš představoval jen na odvedení pozornosti a získání času, aby vyskočil na nohy.

 

To je asi všechno. Jsou to většinou jen drobnosti, o kterých můžeme diskutovat.

Když už tu mluvíte o pokračování, tak sem hodím i svůj nápad. Pokračování by šlo navázat např., tak že by hlavní hrdina měl bratra, který by ho chtěl pomstít. Podle mě takové nenáročné, ale zajímavé téma.

Za mě 5* a malé plus do příště. :)

10.5. 2011 - 20:10 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Myslím to s tím úvodem.

To musíš, ale nemáš tam postavenou pevnost. Máš tábor - stany.

Ježiši ne, já právě doufal, že to pokračování mít nebude. Ale mohla by to být teoreticky úvodka k delšímu vyprávění. Ale na to nemáš zkušenosti a já jsem rád za někoho, kdo přišel s jednorázovkou. Ale doufám, že těch povídek bude víc. Samozřejmě nemusíš psát jednu tejdně.

 

4 body, aby ti nenarost hřebínek. Ale silný čtyři.

10.5. 2011 - 19:58 Autor Aromon Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Psal jsem ti, protože jsem sem nechtěl přijít hned s nějakou příšerností =).

 Ten začátek je možná trochu uspěchanej, ale chtěl jsem čtenáře vrhnout hnedka přímo do děje a všechno aby se dozvídal postupně potom.

 Když jsi přepaden a přitom sám obléháš, tak musíš snad vždycky dávat pozor aby ti z obléhaného hradu nevpadli do zad, na což máš 100% šanci.

Ty orky asi vyedituju, pokud by bylo pokračování, tak by tam určitě nefigurovali... Myslím, že skřeti by se tam ideálně hodili se svými (podle mně) 150-180 cm.

Po tom citátu máš pravdu, tam jsem to nějak zapomněl dopsat.

Mno a pokračování bych nesl v tom duchu, pokud by jste ho teda chtěli, že každou tragédii někdo přežije...

10.5. 2011 - 18:20 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Nebuď takovej řitilez, to jen tak na úvod... :-))

 

Tam nechápu, co se pod hradbama děje. To tam jsou trpaslíci?

Jo aha, už to chápu... elfové dobývaj trpasličí pevnost... To brzo.

Pak teda nechápu, proč mají elfové hlídat pevnost. Snad tábor, ne?

Jak jsou podle tebe velcí orci? Podle mýho dva až tři metry.

,,Pro Siyraninu lásku, všichni jsou mrtví. Jak je to možné? Byl to nejlepší pluk z celé elfí armády. A během několika minut ho ti zatracení vousáči rozsekali na kousky.‘‘ ... Tohle si asi myslí, ale neříká to, ne?

 

Tak tohle je kurva prvotina jak má bejt! Vytknul bych zmatenej začátek, kdy nevím kdo je kde, proti komu, jak a proč. No a pak to s tou pevností. No a pak pár drobnůstek, které nejsou špatně, ale nesedly mi. Ale ty si nechám pro sebe.

Zatím nehodnotím, protože mám pár dotazů. Třeba to, jestli to takhle skončilo nebo bude pokračování. Jen řeknu, že váhám mezi čtyřkou a pětkou, maximálně šest s mínusem.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.