Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Bitva o Aer Camar

20.5. 2011 - 17:54 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No já to nejdřív vzal docela vážně, páč tam u toho nebyl žádnej smajl takže sem nevěděl co si o tom mám myslet :D Ale tak máš pravdu nejsem tu tak dlouho abych věděl co je fór a co ne :D Jako línej nejsem to ne, ale sem strašnej lajdák... :D
20.5. 2011 - 15:59 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, stačí otevřít knížku na libovolný stránce a zjistíš jak to má bejt. A Tvoje reakce je jasná, je logický čekat ode mě nejnižší hodnocení a je ještě logičtější být potěšenej z dobrýho. Co na to říct, jsem prostě kat a ten vtip v pekle mluví sám za sebe. :-)

Malekith:

Já se do úvodu kouknul, ale z koncepce povídky je jasný, že s pokračováním počítá. Navíc dvě šestky a osmička jsou myslím odpovědí na jeho otázku, jestli pokračovat.

Proto říkám, že to u tebe nevadí. Jan taky začínal v DE světě, ale po pár dílech (taky na moje doporučení) to přepsal a udělal něco svýho. Dnes bych mu předělávku neradil, ale tehdy ještě jo. Líný bylo takový popíchnutí, fórek. Asi tady nejsi tak dlouho, abys věděl, že kupu věcí nemyslím vážně.

20.5. 2011 - 14:31 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

To lax: Já vim sem mu to ani nevytýkal že to sou chyby... A kdyb ses podíval do úvodníku zjistil bys že se ptá jestli chcem pokračování, takže sem nevěděl jestli bude nebo ne... Proto možná trochu scestná poznámka, ale ve svojí podstatě tam nevadí... 

no jinak na hodnecení se to nijak neodrazilo, že sem se zajímal o te kde bral inspiraci. Sem holt takový zvědavý :D Za to nemůžu ale prostě cokoliv nového musím prozkoumat a hned o tom vědět... A to že si beru inspiraci z DE má jeden prostej důvod:

Jak asi víš tak píšu trochu jakože svoje první dílko, takže nechci udělat ty samý chyby jako někdo přede mnou (Madox a teď drejk) že si vezmu moc velký soustu a byz žádnýho dlouhodobýho promýšlení si vezmu dlouhej román, se svym vlastnim světem a mými vlastními postavami. prostě timto dílkem který Vám prezentuju si chci otestovat jak na tom sem a jak dokážu psát. Mimochodem trochu se mě dotklo, že si mě nazval líným...

Sorry to o W40k nebylo a tebe :D to bylo na angličana, jen sem se trochu splet a napsal tam tvoje jméno... W40k je dark gothic sci-fi svět z daleké budoucnosti. Nechce se mi úplně rozepisovat o čem to je takže si zadej do google tuhle zkratku a hned uvídíš plno obrázků, který ti to troch přiblíží, případně pokud neni aj tvoje kamarádka tak si zadej na českej wikipedii Warhammer a taky se o tom dozvíš základní informoce, které ti zatím budou stačit. Kdybys něčemu nerozumněl klidně se mě zeptej já ti to rád vysvětlím :D

20.5. 2011 - 12:08 Autor Buric Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Laxinátor: přímá řeč a čárky ve větách to je můj největší kámen úrazu, nebyl sem si jistý jestli tam ty čárky patří nebo ne tak sem je radši vynechal, takže díky za radu příště si na to dám pozor.

No, přiznám se, že zrovna od tebe jsem čekal nejvíc kritiky a nejmenší hodnocení, takže ta osmička mě těší dvojnásob:)

19.5. 2011 - 21:09 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, k pravopisu jen jedna věc - když ukončíš uvozovky, ale pokrečuješ větou ( ,,To místo je prakticky nedobytné," poznamenal kapitán...), je mezi posledním slovem a koncovejma uvozovkama čárka, jako jsem ti to vyznačil. Jinak paráda, všichni ti mistři by ti češtinu mohli závidět. I když dvě koncovky by se našly hned ve druhým odstavci druhý části. A hned v dalším je blbě přechodník. :D Tak si to vybíráš ve druhý polovině, ta první byla bezchybná.

A píšeš stylem mně blízkým, což ti ve výsledku asi přičte body k dobru. :-)

 

No, tomu říkám intro, rozhodně mám zájem o další díly. Chybu logickou, jsem na rozdíl od pravopisných, nenašel, číst mě to bavilo, rychle to odsejpalo a zatím to vidím na osmičku. Ale ještě pročtu komentáře ostatních.

 

Angličan:

No vidíš, toho bych si nevšim.

Ve mě to evokuje, kromě Říma, ještě Impérium ze Star Wars. Obojí mám taky rád, Hvězdný války o něco víc.

Se shrnutím souhlas.

 

Malekith:

Trochu blábolíš, zdá se mi. Dobře nás uved do příběhu a je tam kupa naznačení, vlastně nic neviš, což je dobře. Pokračování je jasný, takže tohle je zcestná poznámka. Stejně tak to o inspiraci nebo o Keránech. Prostě vymyšlený svět, vymyšlený národ s kapkou inspirace kdesi. Ne všichni jsme tak líný, že do zasazujeme do DE světa. To ti ale nevyčítám, zatím ti to stačí.

Co je krucinál W40k? Co jsem přečet ti kdyžtak napíšu do pošty, ale Warhamertam nebude.

 

Buric:

No, k tý dvojce bych dodal, že tyhle pevnosti by mohly odolávat klidně dva měsíce, nehledě na možnost rizikovýho zásobování z tý druhý strany, jak tam útočí Moorn. A do tý doby sem může připochodovat nepřátelská armáda. 

 Jinak vypadá to, že to máš promyšlený dopředu, což je jen dobře.

 

No, trvám na 8 bodech. Dneska budu asi za hodnýho strýčka. :-)

19.5. 2011 - 20:36 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tak jdu na to... holt Zaklínač 2 sežere člověku moc času. :D Parádní hra, jen kdyby mě nezabíjeli už v tutorialu. :-P
19.5. 2011 - 15:18 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Však se na to chystám. Vydrž do konce týdne :)
19.5. 2011 - 13:53 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
To angličan: jo tys mi taky ještě nezhodnotil ten druhej díl :D se nějak flákáš :D
19.5. 2011 - 13:52 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ok těšim se na další díly... Jinak řím a středověk mě taky hodně baví takže sem zvědavej jak to dopadne...

Dyžtak nemusíš jen psát ale můžeš i hodnotit - třeba moje dílko tam stojí tak stranou a nikdo se na něj zatím nevrhl... 

19.5. 2011 - 12:07 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Super, zní to zajímavě a těším se na další díl :)
19.5. 2011 - 10:42 Autor Buric Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Malekith: No přiznám se, že sem ten začátek trochu odbyl a vynechal jsem pár důležitých věcí v příběhu. Ušil jsem si na sebe pěknej bič a v další části si to pěkně vyžeru - budu se tam muset snažit dostat víc informací tak aby to neuškodilo vyprávění a to bude docela těžký...

Jinak hlavní postava se objeví v další části. Horacius, Moorn a Doran jsou jen vedlejší postavy, ale i tak jsou pro příběh důležití.

19.5. 2011 - 10:26 Autor Buric Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak vy jste se ujali kritiky a hodnocení (za což vám děkuji) a já se zase ujmu vysvětlování:)

 Angličan: Když si to teď znovu čtu tak mě to v tom prvním odstavci taky nesedi, kdybych to psal znovu tak bych to nejspíš úplně vynechal.

Jinak s tím římem máš pravdu. U Akarů sem se nechal inspirovat antikou(řecko, řím a trochu i kartágo) a u Keránců zase středověkem, chci s toho udělat střet dvou naprosto odlišných civilizací a sám sem zvědavý jak to dopadne...

a k těm tvým otázkam:

1)Ono se to bez mapy dost špatně vysvětluje, ale akarové ovládají jih zálivu a můžou se plavit jen podél jižního pobřeží, protože severní část zálivu je plná mělčin a podmořských útesů. Pevnost je strategicky důležitá právě kvůli majáku, který varuje proplouvající lodě, proto musí třetí kohorta mys obeplout a vylodit se severně, tam kde to nepřítel nejmíň čeká.

2)Tak jak to říkáš ty to navrhoval Moorn, ale Horacius potřebuje pevnost dobýt za pochodu. Jeho hlavní cíl je město Durhatt na severu, proto si nemůže dovolit nechat neobsazenou pevnost v zádech a stejně tak tam nemůže nechat celou kohortu (asi dva a půl tisíce legionářů = celá čtvrtina legie), kterou bude později potřebovat při obléhání města.

 

 

17.5. 2011 - 19:43 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jj byli na tebe, ale jak sem zvyklej reagovat na laxe tak nějak sem se splet :D

Trestaneckou legii sem čet taky ta je hodně dobrá... Jinak Ragnara mam taky páč Space Wolfové se mi dost líbí... A ano uhodnul si to sparěvně... takže docela problém když brácha ujíždí na chaosu a já na maríně, konkrétně na SW a on na Thousand sonech (největší nepřátelé ve W40k pro nezasvěcené :D)... :D :D :D

No jo to si můj člověk, teda do tý doby než si zradil seschlou mrtvolu a přidal se k fish'eadům - odborný orčí názav pro Tau :D...

Jinak fantasku určitě skus, dostaneš spoustu inspirace do svého díla... Můžu jen doporučit ságy o Gotrekovi a Felixovi, úžasnou trilogii Otroci temnoty nebo příběh Maluse Temné Čepele... S chutí do toho... 

17.5. 2011 - 14:35 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Malekith: Ty otázky ohledně WH asi nebyly na Laxe, ale na mě ne? :)

Jo tomu holduju už nějakou dobu... Četl jsem hlavně knížky z WH40k - O trestanecké legii, ale hlavně o Ragnarovi, hvězdném vlku... Ke čtení fantasy warhammeru jsem se ještě nedostal, ale je to v pořadí .) 

Co se týče Madoxe, tak to je hvězdný pěšák chaosu a dalo by se říct hlavní Ragnarův nepřítel, aspoň doufám, že sem si to nepopletl s něčím :)

No a za koho jsem hrál v jedničce? Než přišli datadisky tak za Vesmírné mariňáky, já vím, že je to klišé, ale mě se hrozně líbí ten jejich koncept, luxusní obrovský zbroje, ale hlavně těžké boltery co dělají pořádnej rachot.... No ale ve chvíli, kdy na scénu přišli TAU, tak má myš a klávesnice začaly sloužit Velkému dobru :)

17.5. 2011 - 14:30 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
To drejk: to jo, máš pravdu, ale schválně jestli si vzpomene na něco angličan... :D
17.5. 2011 - 14:22 Autor drejk Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
malekith: madox a jeho sladká pomsta, nemýlím se snad?
17.5. 2011 - 14:05 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
To lax: W40k? Za koho? Jak? Kdy?... :D já na něm taky ujíždim a to dost hodně, kolikpa knížeček máš?:D A co všechno už si přečet, čteš i warhammer z fantasy, o Gotrekovi a Felixovi? Sorry za ten příval otázek ale najít někoho kdo tomu taky holduje je dost těžký... Znam asi jen tři lidi přičemž jeden je můj brácha - Madox... Schválně jestli to jméno znáš... Si tě vyzkoušim... :D
17.5. 2011 - 14:01 Autor Malekith Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak se ujmu druhého hodnocení... Doufám že zas na oplátku někdo zkritizuje tu mojí... ehmmm ... ani nevim co to je, prostě prvotinu... :D

No vypadá hodně dobře, dobře se to čte, je to napínavý ale jak si říkal moc moudrý z toho nejsme... proč vlastně začala ta válka? A kdo jsou jakože ti jejich nepřátelé? A o kom je celá tahlae povídka? Hlavním hrdinou je někdo z toho císařství či je to ten nešťastnej posle co ho sejmuli jeho vlastní lidi? Ale to se nejspíše dozvíme v dalších tekže to chyby určitě nejsou, jen to prostě takhle samotný působí divně, takže doufám, že pokračování bude, páč sem strašně zvědavej  jak dopadne ten posel a jak ten Moorn dokáže splnit svůj úkol...

Gramatiku nechávám na jiných, páč mě jí nebaví někomu opravovat...

Dál by mě zajímalo jestli je to opravdu o římanech jakože o těch historických nebo je to nějaký jiný fantasy svět, ve kterém je nějaká říše podobná Římskému impériu? Spíše bych tipoval to druhé, protože o keránech sem nikdy neslyšel... :D 

Jinak to je dobrý a nemam tomu co vytknout krom těch dvou otázek co sem dal angličan, odpověď na ně by mě taky zajímala, takže u mě taky na vážkách mezi 6-7... Dam ti šest a necham si velký plus na nějakej souboj...

17.5. 2011 - 13:01 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak já se ujmu prvního hodnocení/kritiky :)

Na první pohled to vypadá dobře strukturované, takže se to bude snad dobře číst. Za to malé bezvýznamné plus :))

Byl to jediný ozbrojený muž v místnosti, nikdo další zde nebyl.  - Tou tučnou částí jsi chtěl asi říct, že nikdo další v místnosti nebyl ozbrojený, ale vyznívá to tak, že kromě toho muže už nikdo jiný v místnosti není, což je hloupost samozřejmě. Nejlepší by bylo to tučně zvýrazěné úplně vynechat, ta první část vystačí sama za sebe. A když ne vynechat, tak aspoň opravit.

Hmmm císařství a legie... Malá napodobenina Římské říše nebo možná císařství ve Warhammeru 40k a jelikož já mám oboje hrozně rád, takže další malé plus. :) edit: Aha, takže podle disciplíny a salutování sevřenou pěstí to vidím spíš na inspiraci Římem. 

 

Páni nemám moc co vytknout, Pravopisné chyby jsem nějak moc nezaznamenal snad až na čekal na generálovi rozkazy... Stylistické chyby mě taky do očí nějak nepraštili a hlouposti v ději také ne.

Je to dobře čtivé. Vtáhlo mě to do děje a nažhavilo do příště. Vypravění je uvolněné a nenucené. Hezky to odsýpá. Je vidět, že máš načteno a promyšleno.

Při čtení jsem se rozhodoval mezi 5 a 6, ale když jsem to dočetl, tak mezi 6 a 7. Dávám šest, aby ti nestoupl hřebínek hned a máš plus do příště. :)

 

A abych se tu jen tolik nerozplýval. Tak mám dva dotazy ohledně té pevnosti.

1) Píšeš, že kdo má pevnost ovládá záliv. Ale nezdá, že by to nějak legionářům dělalo problém, když se v klidu nalodí a vylodí, kde chtějí, aspon tak jsem to pochopil. 

2) Když jí chtějí dobýt, nestačilo by je prostě oblehnout na souši, udělat blokádu na moři a  nechat posádku vyhladovět. Nevím jak si tam přivážejí zásoby, ale u takových pevností je obléhání logickým řešením. Samozřejmě neznám všechny faktory - Jakou zásobu už tam mají, jestli jsou chráněni vlastním loďstvem, kolik času útočníci mají atd.... Pokud to nebudeš vysvětlovat přímo v ději, tak aspoň do úvodu to hoď :)

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.