Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 36. díl

29.9. 2011 - 21:19 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Nepovídej... já vím jak vypadá pikenýr i k čemu se používá. A je to pěšák. Jestli to dělíš jinak, musíš to vložit do textu.

Ale musí to bejt strašně složitý. A když máš dvě armády proti sobě,  je to risk zasáhnout vlatní.

Jo, když se naštveš nechováš se logicky, ale kdyžse vzepřel protože nechtěl aby mu pochcípali chlapi, ale nechá je pochcípat svou nečinností. Ale budiž.

 

Udělám to takhle... dám 5 bodů a plusko ti nechám do příště. Prostě z toho nemám dobrej pocit, být to od nováčka, nehorázně ho setřu a vůbec se s ním nebudu mazat... A musím bejt nestrannej.

29.9. 2011 - 21:08 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Snydera neznám... Jinak, Sparta a Regeten jsou si opravdu trochu podobné... Národy válečníků, založené především na těžké pěchotě.

Pikenýr je pěsák, ale pěšák není pikenýr. ;-) Já beru pěchotu jako vojáky s meči, případně štíty a pikenýry zvlášť. Dost se od sebe totiž liší. Pikenýři se používají především proti jízdě, kde těží z dlouhého dosahu svých zbraní a zkrátka si nepustí nepřítele k tělu.

Záleží na typu kuše. Ano, nemají takový dostřel jako luky, ale při správném sklonu a ve velkém množství by mohly být docela dobře použitelné. Nemůžu teď najít, jaký měla dostřel, ale takových 200 metrů by mohla zvládnout.

Tak tady na to opravdu asi zapůsobila ta snaha vybojovat bitvu logicky...

No a co by měl Albrecht asi tak dělat? Vznést oficiální prostest? Urazit Gustavovi kebuli? Asi těžko, takže si zkrátka dupnul a šel do kouta trucovat. Když se s někým pohádáš, tak často nemyslíš na to, jaké to bude mít následky.

29.9. 2011 - 13:37 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

...mnoha věcech, především na taktika a velitelé...  Chybka, nesmysl, apod.

 Na jednu stranu Albrechta chápu, ale a tu druhou je to nesmysl... nechce své muže poslat na smrt sám, ale když to má udělat někdo jiný, jen odejde...

Horda hromotluků, v těžkých plátových zbrojích, s pavézami a palcáty vykročila vpřed... Kolikrát ti mám prosím opakovat, že se tady čárka prostě nepíše. Není tam další sloveso, není to vsuvka ani dodatek a není to ani několikanásobný větný člen

Teda kanci... nějak mi připomínaj Sparťany. Ale ne ty historický ani ty fotbalový, ale ty filmový ze třístovky.

...pěchota, smíšená s pikenýry... Pikenýři jsou pěchota.

...Dosti nebezpečná kombinace... Pro koho? Pro nepřítele nebo pro ně?

...dvak... Tak tohle slovo se moc často nevidí. Jinak je ta věta dost zmatená, přepracoval bych jí.

 uvážíme-li, že téměř jedinou taktikou a to okamžitý, prudký útok... Tady ti chybí sloveso.

Jo, vážně jsou ti kanci jak od Snydera.

Zasypávaly je šipky? To asi těžko, šípy možná, ale ani z kopce nemůžeš kropit kuší nepřátele přes hlavy tvých. Blbě se ti bude mířit a nedoletí to tak daleko.

 

No, co k tomu říct... Za prvý, že by sis to měl pořádně přečíst- - je tam jedna chyba za druhou. Většinou jde jen o překlepy.

No a dál, že mě to nebavilo. Přijde mi, že ti došly nápady, postrádá to tu lehkost, se kterou píšeš, kterou vymýšlíš metafory a přirovnání, kterou popisuješ okolí nebo i děláš rozhovory. Tady to bylo spíš křečovitý  - takový to: "Musím něco napsat." To se holt stane, ale já se prostě nudil. Logika bitvy je zmáknutá více méně dobře, logika dalších věcí sem tam pokulhává. Hlavně to s Albrechtem.

 

Zatím nehodnotím, nejdřív ti dám prostor pro obhajobu. Ale vypadá to na šest bodů i s použitím pluska z minula.

16.9. 2011 - 21:08 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Už prosim nepoeť. Nápad dobrej, ale provedení příšerný...

Ale samotnou kapitolu přečtu jindy.

14.9. 2011 - 13:56 Autor vojtagreger Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
za ty dva magory se omlouvam. general albrecht me napadl sam od sebe, ale prepracuju to. melvina si necham. 
13.9. 2011 - 23:55 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Původně tam byl kmen siuxů. ;-) No ale hlavně je to spíš země nikoho a Regetenu patří de facto jen na papíře.

Bylo to zmíněno na konci první kapitoly, na tajné poradě Armádní Rady. Šest měsíců po korunovaci nesmí král zasahovat do složení Rady. Albrecht ho tentokrát nejspíš o pár dní ošulil, ale kalendář zkrátka nikdo neměl po ruce. :-)) 

Ragash je na rozdíl od ostatních svého druhu spíš taktik, než válečník. Dobře ví, že kdyby se vrhl do boje v čele své armády, mohli by ho skolit nejen Regetenští, ale dost možná i někdo z jeho "podřízených." Ono to, že je v pořadí teprve druhým skřetím císařem má své opodstatnění.

Velitelé armád, střetávající se uprostřed bitvy? Klišé jak blázen! Pro účely příběhu potřebuji Gustava jen vyřadit, ne zabít. Ale pár soubojů ještě přecejen bude. Moment, počítám... jeden, dva... možná i třetí... No, přiznávám s Ragashem ani s Gustavem nebudou, ale máme tady vraha, šílence, zoufalce, muže zapírajícího svůj původ, vyhnance a němého služebníka. Sakra, těch bude...

13.9. 2011 - 23:26 Autor vojtagreger Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

dobře svůj kraj zná? není to kraj regetenských?

mimochodem, tvoje příběhy jsem začal číst až někdy v červnu, takže vůbec nevím, proč nemá gustav právo degradovat albrechta. ten rozhovor by se dal rozvést.

čekal bych, že si Ragash osedlá taky jednoho vrrka.

Gustav. možná je to srábek, ale mohl by se aspoň na chvíli střetnout s Ragashem, takovej duel, víš co myslím.

To bylo jen malé hodnoceníčko, nic velkého. Dal bych 7,5 bodu.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.