Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Cesta samuraje - kapitola 14

2.10. 2011 - 15:40 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No, nakonec použiju starý mínus a bude z toho těch 5 bodů.
30.9. 2011 - 22:30 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ten meč mu tam zasekl obouruč, ten gnoll kroužil zbraní nad hlavou, takže měl břicho odkrytý... Měl jsem spíš napsat, že tím ramenem trhl na jednu a rukou tahal na druhou, aby meč vyprostil.

Zlověstný škrábání to nebylo. Slyšel prostě nějakej slabej zvuk v chodbě a on je jen šíleně zvědavej. Jak už jsem řekl, chtěl nakouknout a pak se hned vrátit a nechtěl přitom otravovat ostatní. On prostě nemyslí na to co za nebezpečí by tam mohlo čekat. On jen postrádá reálnej smysl pro strach, jinak řečeno zvědavost a chamtivost vítězí nad jakýmkoliv rozumem. Jasná chyba to není, takhle jsem to zamýšlel a takhle on se chová.

30.9. 2011 - 18:17 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, já vidím problém v tom, že to bylo v koleni...

 Aha, blbě jsem to četl. Zasekl mu tam meč... No, nevim jestli jednou rukou zasekneš meč do nepřítele. Obouruč ho můžeš zarazit do ramene, bodnutím do břicha, ale v hrudi se ti po dýlce nezasekne, kort když útočí jen jednou rukou. Ale budiž, každopádně je ten meč moc dlouhej na to, aby ho uvolnil drže nepřítele levou rukou za rameno. To je prostě rozměrově nemožný Spíš se zapřít nohou a odkopnout nepřítele ze svý zbraně... když o tom tak přemýšlím, jak ho mohl sečmo zasáhnout tak dobře, když nepřítel kroužil zbraní okole sebe? Jo, zabodnutí by teoreticky šlo, ale takhle ne.

Postava se musí chovat logicky. Ale je logika dvojího druhu - logika jako chladná vypočítavost, kdy si postava vybere co je pro ní nejlepší a pak je logika číslo dvě. To znamená jak se má postava chovat podle svýho charakteru a podle situace (v nebezpečí se z něj třeba stane hrdina nebo naopak uteče). Rozhodně to neznamená, že půjde prozkoumat zlověstný škrábání v tmavý chodbě pod budovou, ve který se to hemží drowama a která je celá prolezlá magií. Kort když jsi malej hobit, navíc zloděj, a nemůžeš předpokládat, že narazíš na něco cennýho.

 

Nohu mi magickou povahy zbraně vymluvit můžeš, u toho druhýho se ještě budeš muset snažit, ale  Jóža je jasná chyba.

30.9. 2011 - 17:10 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Nohu usekneš komukoliv i orkovi, obzvlášť ve světě, kde existují magické zbraně a magická očarování na zbraně... Orkové jsou bytosti z masa a krve jako každé jiné. Neměl na noze žádné brnění, takže v tom opravdu nevidím problém.

Ten obouručák mu zasekl ne zabodl do břicha. (takže nechápu narážku na sečnou a bodnou zbraň.) Ostrý je jako každá jiná zbraň, záleží jak se o něj , kdo stará. A pokud máš zaseklej vodorovně meč v něčím těle, tak ho musíš vytáhnout a na to se většinou potřebuješ zapřít druhou rukou. Možná sem to jen ne uplně dobře popsal. 

Jóža je hlavně zvědavej. Myslel si, že se mrkne do chodby a ostatní hned dožene. Navíc, kde je psáno, že se každá postava musí chovat striktně logicky a tak jak by každý čekal.

 

Kdybych psal, tak jak každý očekává a postavy se chovali, tak jak se očekává, tak by nebylo co hodnotit ne? :) 

To že nad tím přemýšlíte a nejde vám to do hlavy, proč je ta past takhle a proč ten udělal tohle, je dobře. :)

30.9. 2011 - 14:58 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ty být teda fajnová češtin... hned první část a tolik chyb. Děs.

Useknul nohu v koleni... tak to je frajer. Kort orkovi. Pokud nemá světelnej meč, nějak pochybuju o jeh úspěchu. A hned potom mu otevřel ránu... otevřená rána není od toho, že byla zavřená a někdo jí otevřel. :-)

A další blbost... obouručák nejenže nevytáhneš z přicha na vzdálenost paže (zapřel se o rameno), ale ani ho tam nenarazíš. Je to těžká a většinou nijak ostrá zbraň. Používá se jako sečná, ne bodná.

Vážně se oddělil a nic nikomu neřekl. To nemá logiku. Možná má kuráž a je lehce nablblej, ale až tolik pitomej snad není, ne?

 

No, druhá polovina už není tak mizerná jako ta první, ale i tak to není nic moc. Vypadá to na 5 bodů. Ale nechám tě se bránit.

 

Jan: To je úplně jasný... kněžka chce přivést Katrinu. Teoreticky se ještě mohla doslechnout o Tanahashim, konkrétně o jeho světě, a může mít zájem o něj.  

27.9. 2011 - 23:49 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Oni je nechtěli zabít ale. Ta past je měla jen odříznout, to že se omylem rozdělili nebylo plánováno. Ta malá skupinka se měla dostat do školy, jen se neměla dostat zpátky.

Ragnar říkal, že dříve to býval důlní komplex, takže jsou tam ještě pozůstatky různých štol a odboček.

27.9. 2011 - 21:48 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Docela mě překvapuje, že tam nebyla připravená nějaká větší jednotka. Jeden čaroděj, ještě k tomu takový máslo, je trochu málo, nemyslíš? A taky jsem čekal, že z té chodby zhodí víc, než jen takový malý kousek co družinu rozdělí. Celkově dost odfláknutá past. Hlavně když měli tolik času a prostředků. Jestli na obou koncích chodby nečeká regiment vojáků, nevím nevím...

Tak nějak nerozumím konci toho prvního odstavečku... Ona tam je i nějaká jiná cesta, že musí Katrina žádat o navigaci? Nezdá se mi, že bych něco přehlédl...

6 bodů. Nic vyloženě nečekaného, ale špatné to není.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.