Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Cesta samuraje - kapitola 15

9.10. 2011 - 21:24 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Pak si to máš přečíst než to pošleš... sice jsme tu od opravování chyb, ale když je jedna za druhou, nebaví mě to. Navíc to vytrhává ze čtení. Za překlepy ale body nestrhávám. Za blbý slovní obraty ale jo.

Magický vysvětlení štítů jsem čekal, jen tě zkouším. ;-)

Že má Coeur křídla už si nepamatuju. Každopádně já mluvil o Katrině a jejím vpádu do školy. Prudkým pohybem otevřela dveře a kotoulem proskočila do místnosti.

No, ale nemuseli se dozvědět, že jsou uvnitř a že přišli tajnou chodbou. Past není stoprocentní a není tady jistota jejího úspěchu.

 Tak nic nevyzrazuj... teď jsi pokazil pokažené. Vůbec se k tomu nevyjadřuj, nebo nás poši do háje. A to že píšeš reálně je sice hezký, ale člověk musí poznat, kdy má 100% reálnost (která stejně nikdy není stoprocentní) ustoupit napětí a příběhu. Jde o nalezení kompromisu. Protože reálně by se nic takového neudálo...

 

Ale jo, 5 bodíků bude adekvátních.

 

9.10. 2011 - 21:02 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Chyby a špatné obraty se vloudí, nejsem chodící encyklopedie a tyhle nové díly už jsou příliš málo kontrolované. Když sednu a píšu tak se snažím soustředit hlavně na obsah a v mé rychlosti psaní spoustu chyb neopravím a následně při kontrole přehlédnu.

Ty štíty jsou magicky očarované, ostatně jako většina jejich vybavení, tudíž se tolik nerozžhavily a ta vlna je nestihla naplno pohltit.

Guevra nemá křídla. Ty mají jen Coeur a Katrina. Guevra je obyčejná elfka.

Tu pochodeň nechali uhašenou v místnosti. Mohli jí nechat v jeskyni, ale když o nich stejně věděli, tak už je to jedno.

Tu kněžku to baví, ba přímo náramně baví. Užívá si každý výkřik a každé šlehnutí biče.

Obojí. Společnost je matriarchální a navíc ta kněžka muži hodně pohrdá.

 

Oba s Janem očekáváte, že je Derek zachrání, což je správná úvaha. Jenže pořád se oba mýlíte jak.

Snažím se to psát reálně. A normálně by se člověk snažil své přátele uklidnit a říct jim, že ještě není po všem. To Derek taky udělal.

Co se týče oživení. Cati to chtěla vědět jestli ta možnost je a také je. Nikde není psáno, že Gaborn ožije. To se dozvíte v další kapitole, čímž je bohužel překvapení pryč. 

 

Snažíte se moc předvídat co se stane a tím mě nutíte vyzrazovat věci, které se rozuzlí v dalších kapitolách a jinak než čekáte, takže tu tolik klišé není, ale překvapení si kazíte sami :D

9.10. 2011 - 18:56 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Lets go...

 

...Spokojeně se ušklíbl a hledal další cíl, když uslyšel výkřiky a ovanul ho proud horkého vzduchu. Rychle se otočil a uviděl ohnivou stěnu,... To máš blbě. Má to být: Spokojeně se ušklíbl a hledal další cíl. Když uslyšel výkřiky a ovanul ho proud horkého vzduchu, rychle se otočil a uviděl ohnivou stěnu,...Jinak to nedává smysl. (A ani takhle to není dokonalý.)

Nebyli  Coeur a Catiopuchýřovaní, když se jim maličko nahžavili štíty? Já osobně cítím pečínku.

Chyby, chyby, chyby... mý pravopisný oko se zas cuká. Ale kašlu na to, opravovat ti to nebudu.

Kotoulem? Nepomuchlala si při tom křídla? Za prvý to musí bolet, páč křídla budou asi hodně prokrvený a prolezlý nervama a za druhý je tady riziko poškození.

Nazelenalé světlo? Fajn svíčky... z čeho jsou? To není výtka, jen se ptám.

A když tamn tu pochodeň jen tak položí, bude to snad nenápadný? Kdyby jí nechali za dveřma v jeskyni ok, ale po cestě... to je divný.

Kněžka mučí sama? Docela špinavá práce, nemyslíš? Ale beru to tak, že jí to prostě baví.

Takže jde o matriarchární sppolečnost, je to tak? Nebo jen ona pohrdá muži?

Jinak oceňuju, že Tanahashi není žádnej ten libovej frajer a že začal hned křičet bolestí.

 

Ale jinak jsem se opět nudil. Nepřinášíš nic nového, žádnou zábavu, žádný slovní obraty, nad kterýma si budu spokojeně pomlaskávat, žádný napětí. Přirozeně očekávám, že Derek má v rukávu teleportaci nebo štít  nebo něco na ten způsob. To, že je upozornil je špatný pokus o vytvoření nebo udržení napětí. Stejně tak i to, že se možnost oživení objeví řádek poinformaci, že je Gaborn mrtvý. Musíš ho mrtvýho nechat aspoň jednu kapitolu. Pak třeba přijď s možností návratu ze záhrobí, takhle jen vršíš klišé na klišé (viz třeba ta léčka) a nepřinášíš nic, co by zaujalo.

K tomu Tanahasnimu - to jak ho chytli i mučili je ok, jen mi přijdou divný některý jeho myšlenky. Takhle se japonský přizdisráči nevyjadřujou ani v mysli (zatraceně) ... no dobře, je to jen jedno slovo, ale nesedělo mi tam. Vyrušilo mě.

Jo a přidám stejnou radu jako Janovi - oživuj povědomí o vzhledu postav. Vážně nevim jak vypadaj Tanahashiho vlasy nebo kolik jizev má v obličeji Rogar. Takový ty věci, co pomáhaj s představivostí, ale za chvíli vypadnou z hlavy.

 

Zatím to vypadá na 5.

6.10. 2011 - 23:11 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Lehce zaspoileruju a řeknu, že s tou teleportací se mýlíš :) Takže je to těch 5% .)

Promiň, ale lehce si pleteš pojmy a dojmy. Je sice samuraj, elitní válečník, ale ze světa, kde není magie. Tudíž se těžko může bránit, proti magické paralýze. Té by se koneckonců těžko ubránil i bojovník z toho světa - kouzlo je kouzlo a se samurajem to nemá co dělat. (Věř mi, zažil jsem to ve hře na vlastní kůži. Válečník je proti tomu vpodstatě bezbranný, pokud se nezachrání hodem na vůli.) Navíc to jen ukazuje, že na ně drowové byli opravdu dobře připraveni, proč nechat protivníka se bránit, když je možné ho vyřadit jednoduchým kouzlem a bez nebezpečí. .)

Nevím ted kterou nechápavou větu myslíš... Tu jak se ptá, kdo kněžka je?  Tím žádnou slabost neukazuje a navíc tím stále plní rozkaz pána a tím jest, zjistit co nejvíc může.

Ono se docela špatně hrdě stojí, když visíš za ruce  v okovech. A potom co ho zbičovala... Inu na normální bolest byl trénovanej, ale tohle je magický upravený bič, dělaný tak, aby působil šílenou bolest téměř k nevydržení.

Nechci z něj mít žádného superhrdinu, chci se trošku držet reality a jeho charakteru. 

6.10. 2011 - 19:39 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Hm... kalsická slepá ulička, do které se dostane snad každá družina a ze které není na první pohled úniku. Se skupinou venku je to jasné, na 95% zdrhnou pomocí teleportace. Od čeho by tam jinak měli mága?

 Od Tanashiho jsem čekal trochu víc. Přecejen, samuraj a elitní válečník, který má být připraven bránit život svého pána (případně jej pomstít) za každou cenu. Nechápavá věta na konci dílu mi k němu zkrátka nesedne. Spíš by tam měl jen tak hrdě, mlčky stát, s odporem v očích. Vůbec už jen to, jak ho chytili, je dost laciné a k samurajovi mi to nesedne.

Já dávám 6 bodů.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.