Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Cesta samuraje - kapitola 16 část první

16.10. 2011 - 11:27 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Na kvalitu to vliv nemá, občas to jen pokazí dojem. Já se ale snažím od dojmů z délky odprostit. Tady se mi to, myslím, povedlo, když jsem to nakonec o bod zvednul. Jindy to nevyjde...
15.10. 2011 - 21:59 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Jo a mimochodem, 5 bodů.
14.10. 2011 - 22:08 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Musím souhlasit s tím, že tohle kouskování je poněkud nešťastné. Možná jsi se pokoušel zvýšit napětí, ale v téhle situaci na to nebyla šance. Že se z toho hrdinové dostanou bylo snad jasné každému.

Délka nemá na kvalitu takřka žádný vliv. To je jedna z věcí, které jsem za ty roky na Timesech zjistil. Hlavní je, co se v daném díle stane, ne jak dlouho to člověk čte. Může to mít jednu, nebo pět stránek, ale jestli se tam nebude nic dít, tak to bude stejně stát za prd.

12.10. 2011 - 16:41 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ano, ale jestli to jsou týpci se štíty, kterými kryjí další řady, jsou blízko u sebe a navíc mají ty štíty před sebou, čímž překážej. A pokud nemaj ty kušníci zvednutý kuše vysoko nad hlavou, což by znamenalo nulový míření, potřebujou místo.

Já si nikdy na to, že je to moc dlouhý, nestěžoval. A pokud jo, teď říkám, že je lepší mít to dlouhý.

Já to chápu, že je to dračák a že bereš v potaz jeho pravidla. Jen jsem komentoval vaší diskusi o procentech, odolnostech a nevím čem ještě. Jedná se o dodatečnej postřeh nemající na hodnocení žádnej vliv.

Nepotřebuju zvraty! Ale potřebuju aby se to dalo číst bez toho, abych u toho usínal. pro mě za mě se třeba vyblbni v souvětích, vymýšlej neobvyklý slovní spojení nebo onanuj nad absurdníma dialogama ala Tarantino. Ale tohle je nuda ne dějem (tím taky, podlení dobou jsi nevymyslel nic novýho), ale křečovitostí a rutinérstvím. Dřív jsi psal s lehkostí a tu ti nedodá ani 100 oprav, ta tam musí být napoprvé. Jiné věci si samozřejmě zasluhují opravit nebo pozměnit a když na to nemáš čas, holt to nezvládneš, ale pak je moje hodnocení takový jaký je. Pro mě za mě posílej jeden díl za měsíc, když to budou osmičky. Nebo postuj tyhle marnosti co týden a já to možná brzo přestanu číst. Pověz sám, jestli máš z posledních cca pěti dílů dobrej pocit, když si je v klidu znovu pročteš. Já věřím, že máš na to se vzchopit.

 

4 body a mínus do dalšího dílu.

12.10. 2011 - 10:47 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jednou moc krátký, jednou moc dlouhý. Nevím co chcete vlastně.

První řada se rozestupovat nepotřebuje. Jsou to jen malé ruční kuše.

Hodnoť to jak chceš, od toho jsi tady kritik

Nevím kolikrát to ještě budu říkat, ale tohle JE dračák. Od prvního do posledního písmene. Není to můj smyšlený svět. Držím se toho co už bylo vytvořeno, včetně mnoha zákonitostí v daném světě. Upravuji to pouze tak, aby to zapadlo do příběhu.

Jinak nevím, ale to se musí v každé kapitole stát čtyři zvraty, aby to někoho zajímalo. Jsou akčnější kapitoly a jsou nudnější kapitoly. A kde jsou ty staré díly? Ty jsou tak 3-4 roky zpátky, kdy jsem měl spoustu času to stokrát přečíst a přepracovat, takže nové díly očekávejte za stejně dlouhou dobu.

11.10. 2011 - 18:59 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Moc krátký... příště nech oba díly dohromady

 

První řada by se měla rozestoupit jinak se tý druhý bude blbě střílet.

Zkrať věty, akce je utahaná a nepřehledná.

Jak mám kruci hodnotit pár řádků, ve kterých se navíc skorem nic nestalo? To mi pověz.

 

Jak to tady tak čtu, děláte z toho dračák víc než je zdrávo. A co se týče toho co očekávali... nejsme géniové, chce to se o tom zmínit. Buď vypravěč nebo kapitánova výmluva. I když jako výmluva by mu to asi neprošlo.

 

Zhoršuješ se... kde jsou ty osmibodové části? Tady je to prostě ještě horší než minule, protože se tam děje ještě míň věcí a je to podaný ještě chaotičtěji a nudněji. Věcné chyby tam moc nebyly, ale nebyl pro ně ani prostor. Taková špatná rutina to je a já vážně koketuju s hodnocením 3 body. Ještě si to rozmyslím, ale pětka to nebude.

11.10. 2011 - 10:22 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Pozor, nikde jsem nepsal, že mají 50% odolnost proti magii. Vycházíš z BG, což bylo děláno podle starých pravidel D&D edice 1 nebo 2... Já vycházím převážně z NWN což je edice pravidel 3,5. Drowové mají vrozenou jistou odolnost, ale určitě ne 50%. Jak jsem psal, závisí hlavně na síle sesilatele kouzla a na záchranných hodech úrovni cíle kouzla. Proto Safrus a pár dalších přežilo.
11.10. 2011 - 08:39 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No, 50% je pořád 50%. Může to zablokovat jak Ohnivou kouli, tak Roj meteorů.

A nebylo by výhodnější místo toho kouzelníka hned na začátku odstřelit?

11.10. 2011 - 06:33 Autor Angličan Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ovšem, drowové mají vrozenou odolnost proti magii, ale záleží také na síle kouzelníka. Derek je jeden z nejvyšších mistrů magie na tom ostrově, tudíž má jedny z nejsilnějších kouzel.

Jinak Derek se specializuje na útočná kouzla, jeho oborem není ani škola iluzí ani vyvolávání.

Řekněme, že tohle tak úplně nečekali. Plán byl takový, že si Katerští vyplácají většinu kouzel na orky a skřety a proti drowům už jim nic nezbyde.

10.10. 2011 - 20:00 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tedy jít tímhle stylem magie proti drowům v BG... No, raději ne. Myslel jsem, že tihle jsou taky tak svinsky odolní na magii (myslým až 50%). To už bych raději zkusil nějakou iluzi, nebo povolat pár potvor. Třeba takový Zemní elementál by byl do téhle situace přímo ideální.

Mimochodem, copak s něčím takovým drowové nepočítali? Museli vědět, že tam Katerští nenaběhnou jen tak, bez magické podpory.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.