Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 44. díl

16.12. 2011 - 21:57 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Když to říkáš...
16.12. 2011 - 21:38 Autor vojtagreger Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Hele laxi, leonidas měl 100 vojáků
10.12. 2011 - 16:35 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Oukej, ber to jak chceš. O tom fantazie je.

Mimochodem to s tím, že jde o důlní město jasně podporuje moje přání o přidání legendy k mapám.

9.12. 2011 - 23:10 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ehm... ty kladívka značí, že Fusse je horní město. Ne trpasličí základnu. ;-) Jinak mluví se o tom v tom díle, kdy Caldoran posílá do Kectocku trojku Marten, Izidor a Ivan.

No, já to beru hlavně tak, trpasličí král je sice král a poroučí, ale zároveň je takový víc... lidový. Ano, možná bude mít korunu ze zlata, ale klidně půjde do kovárny, aby si ji tam vykoval sám. Není to takový ten, co prosedí celý den na trůně, ale zajde si třeba i do hosody na pivko. Nepochytili takové manýry jako lidští vládci, kteří si často myslí "Já jsem král, kdo je víc?" Proto se Rerfuh chová spíš jako válečník, než král.

9.12. 2011 - 22:24 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Nikde se nepíše, odkud přišli. Takže tak. Jedno sídlo vidím blízko Fusse, což je kousek.

Tak to je na pojetí, většinou ale trpaslíci dvorskou etiketu docela dodržují. Jde o konzervativní národ, který žije sám pro sebe, ale dá na tradice. To je spojené s dlouhověkostí. Jejich slovník je nevybíravý protože jde o dělníky a horníky a taky protože jde o izolovanou skupinu lidí, jejíž jazyk se liší od obecné řeči právě nedostatkem kontaktu s vnějším světem. Ale jak říkám, záleží na pojetí a to tvoje je takovéhle. Já jen vyjádřil rozpor mezi mým a tvým vnímáním trpaslíků. Ti mí sice můžou mluvit jak dlaždiči, ale důstojnost je pro ně důležitým faktorem.

 Na tu myšlenku mě přivedla kombinace faktu, že se ho Jean nesnáší kvůli Vendrionu a že v něm herbert viděl povědomou tvář.

 Nevzpomínám, to můžebýt i půl roku zpátky, to si nepamatuju ani podstatný věci, natož Caldoranovy poznámky.

Což o to zamotal. Hlavně abys to rozmotal.

 

Jo a ještě bych chtěl dodat rozumné rozhodnutí postavit trpaslíky za bránu. Když bude prolomena jedna hradba, bude tam pořád druhá, navíc vracející útoky.

9.12. 2011 - 21:56 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ono z Machlmontestadtu je to docela štreka. Dvě stovky měl zrovna náhodou na jedné předsunuté základně, přibližně v půlce cesty. Víc jich tam prostě tak narychlo nedostal. A 300 jsem jich nechtěl právě kvůli tomu filmu. ;-) Jinak, někde jsem četl, že tam zůstalo 300 sparťanů, ale navrch i nějací další řečtí spojenci. Ten film to děsně překrucuje. Dokonce jsem tam někde zaslechl, že tu kozí stezku bránili před peršany syřané, nebo arméni, nebo někdo podobný...

 A co sa ti na tom nezdá, ty cápku? Holů bradu to má a hele jak frfle. :D Ono je pravda, že u trpaslíků se ňáká ta dvorská etiketa moc nenosí. Však sotva udržují diplomatické styky s okolím.

Teda a na tuhle myšlenku tě přivedlo co?

Caldoran už se o Rerfuhovi přece zmiňoval, nevzpomínš si? Asi ne...

Klidně sem nějaké ty úvahy hoď, ať vím, jestli jsem to dost zamotal. ;-)

9.12. 2011 - 21:37 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Až do konce bych dnes už nestihnul, takže si nejdřív přečtu tohle...

 

Hurá, trpaslící!

No, král a přijde jen se dvěma stovkami vojáků? To se mi nezdá, to je míň než měl Leonidas. (No dobře, ten jich měl mnohem mnohem mnohem víc jak 300, 300 jich jen krylo ústup. Ale měl jich teda víc v tom filmu, kde jich bylo 300. A jak dopadli...)

Úžasný ántré, ale na krále mi to přeci jen přijde trochu přehnaný.

To mi jako chceš říct, že je Lhivroi s Jeanem příbuzný? To si děláš... No, co, tak ať je. Zní to jak klišé, ale jestli to máš promyšlený, tak proč ne.

Takže Rerfuh má taky něco dočinění s Radou generálů? Tenhle díl je možná kecací, ale dává odpovědi a nepokládá moc otázek. Takové díly vždy potěší...

 

Nebudu hodnotit nastíněné a zamlžené věci, protože se můžu mýlit (a ani mi na ně neodpovídej a neopravuj mě, chci zůstat v iluzi a na pochybách), ale když se člověk koukne na obsah i na formu, jde o stadartní konverzačku akatalyzátor budoucí akce. Mně se to líbilo a nevidím důvod nedat solidní sedmičku.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.