Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zpověd barbarky

17.4. 2012 - 16:30 Autor vojtagreger Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Lormův životopis..
22.12. 2011 - 21:30 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Váš Ďábel se vrací a hned se vrhne na kritiku.
Se žoldáky mám tradičně pořádnej skluz....takže ty se budu snažit dočíst všechny díly co nejrychleji a zatim se podívám na ostatní!
Začnu tedy Lormem.

 

Bylo to již řečeno a já s tím souhlasím. Nevím co si o tom mám myslet. Je to suchý. Když jsem to četl, nudil jsem se. Příběh, jestli to vůbec nějaký příběh je, mě ničím neupoutal... nezpůsobil, abych ho chtěl dočíst, abych chtěl vědět, jak to dopadne. To je taková celková výraznější chyba, ale na druhou stranu, je to první díl a ty bývají všeobecně slabší... věřím (doufám) že to dalšími díly zlepšíš (v tvym zájmu :) )

Chyby hodnotit snad radši ani nebudu. Nad pár hrubkami jsem byl nucen se minimálně pousmát a nad většinou zalomit rukama s úsměvem od ucha k uchu :) nic proti tobě... chyby člověk udělá, ani neví jak

Většinu z "logických" chyb ti již vytknul Lax. Řešila se tu ta myš a s tim já souhlasim... můžeš si vybrat jakékoliv zvíře ke svázání a ty si vybereš zrovna myš. Zajímavá volba nicméně trochu nešťastná ... asi...

Hodnotím 3 bodíky ale mínusem do příštího dílu... protože 3 body jsou až moc dobré za předvedený výkon... toť můj názor +:-)

6.12. 2011 - 21:34 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
počkám tedy
6.12. 2011 - 19:08 Autor lorm Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No je to z téhle doby což mělo naznačit psaná pro Timesy a bilbord :D počkejte si na druhý díl a tam se to vysvětlí

6.12. 2011 - 17:59 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

To se má tak, Jeníku - lorm na klanovém foru odpověděl na moje vybídnutí k psaní tím, že mu mám určit téma a on něco napíše. Já nadhodil upravenou verzi klišé Holka z Iowy přijede do města, aby se stala zpěvačkou, ale skončí v strip klubu. a popsal jsem to jako Barbarka ze zapadlé vesnice se touží stát velkou válečnicí. Proto vycestuje do velkého města, ale nakonec skončí v bordelu. Svůj sen o hrdinských činech ale nevzdává. Lorm si to trochu poupravil k obrazu svěmu, ale to je jen dobře. Kdybych se toho ujal já, na což nemám čas a ani chuť, udělal bych z toho komedii, nejspíš parodii.

Čímž nijak nesnižuju lormovo pojetí, pouze nesouhlasím s provedením. Jestli chce, můžu ti klidně taky předhodit nápad. :-)

6.12. 2011 - 17:54 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Doslovně? Ale když vytvoříš přirovnání uvázaná jak myš, tak si člověk představí myš na vodítku z nití nebo něco na ten způsob. Může být jako myš v kleci nebo uvázaná jako pes. kombinace zní prostě blbě.

No, člověk u toho děje neví. Bilboard se ženou evokuje současnost, adrenalin minimálně začátek 20. století, panoš zase středověk. Barbarka starověk. Samozřejmě vše v rámci fantastiky a jejích pravidel. (Jen pro porovnání... Pán prstenů - pozdní starověk, Eragon - středověk, knihy od Kulhánka - současnost nebo budoucnost...) Nejde o to, kdy se to koná, jen si připadám zmatený a nevím kde vlastně jsem.

6.12. 2011 - 17:50 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Já bych teda použil spíš zrzka...

Teda něco takového se jen tak nevidí. Nevím přesně, co si o tom myslet a raději si nejdřív počkám na další díl, než budu hodnotit. ;-)

6.12. 2011 - 16:43 Autor lorm Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Pravopis vím, že mám hrozný :D

Rezka se váže užívá... Několikrát jsem to slyšel "rusovlásku" nebo jak jinak se to říká zase ne :D

Bereš příběh doslovně. Jelikož nevíš jakej bude drýhý díl může se ti zdát, že to je zmatené viz. ona Myš či ten incest. V druhém díle bys měl pochopit kdo v eskutečnosti ona "rezka" je :D

Kurz přetrhávání pout ? Co je na tom špatného co se učí barbarsští "ghosti" - zvědi :D

Kdo říkal, že příběh je z minulosti ? Můžu ujistit, že není.

Jinak kritiku beru :D máš pravud :D

5.12. 2011 - 17:19 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak aby se neřeklo, že protěžuju tady Jeníka, vrhnu se nejdřív na tebe.

Trochu jsem poopravil to nepovedený odřádkování... snad nešlo o součást tvého osobitého projevu. 

Hned první věta nedává smysl. To je mi ale dobrý začátek. :-)

No, pravopis hrůza, strávil jsem s ní dobrou noc za psacím strojem mě rozesmálo a jen malý dotaz. Nikde jsem neslyšel, že by se říkalo rezka. To je jak pro koně. Ale jestli se to tak používá i u lidí, ok, jen jsem se s tím ještě nesetkal.

Hmm, rámcové vyprávění. Chtělo by to předěl, něco jako: Skočila mi na stůl, smyslně překřížila nohy a spustila: 'Jmenuju se blabla a tohle je můj příběh': Člověk se pak líp zorientuje.

No, pravopis pokračuje stejně blbě, teda čárky myslím. Jo a ještě se ti tam přidaly překlepy. Měl by sis to po sobě párkrát přečíst, než to někam dáš. (Páni, zatím jsem toho napsal víc, jak přečetl. :-P)

No, vidíš, teď už máš blbě i i/y.

...dorazila na místo určení... To zní strašně formálně. Na místo určení se shazuje humanitární pomoc, ne?

...Víska byla v pořádku, ale ve vzduchu právě letěly hořlavé kameny a olejové džbány... Znamená t, že útok začal právě, když přišla? Protože takhle to vypadá vážně divně.

Na takovou dálku nemohlo být slyšet křupání kostí (a proč by křupaly, když je zatím jen bobmardují?), v smradu z požáru jen těžko ucítíš spálené maso, to bývá cítit až po požáru, když je všechno spálěný na uhel a jen sem tam ti něco doutná. No a hlasité vzdechy taky neuslyšíš. Podle kontextu je ta holka minimálně 50 metrů od vesnice.

Co je skřetoskurutský incest? Sex mezi skřety a skuruty, mezi skřety a skřety, a skuruty a skuruty, nebo mezi příbuznými v obou rasách? (To mi připomnělo tu písničku Láska je láska od Lucky Bílý.)

...uvázaná jako nějaká myš... To jako vážně? Ze všech zvířat na světě, které se dají uvázat, si vybereš myš? MYŠ?! MYŠ?!?! No, víš, jak se to říká... Proti gustu žádný dišputát...

Kurz přetrhávání pout? To je nějaký nový druh bobříka ve skautu? :-P

Ještě teď si pamatuji jak mi jeho panická ruka šmátrala po ňadrech. Krásná věta. Tentokrát bez nádechu ironie.

Odkud se vzal panošův pán? Ten se tam z čista jasna objevil?

 

Zajímavý nápad :-) Asi že je můj... jen nechápu, ona je v současnosti? Slova jako bilboard, adrenalin nebo i Timesy (ok, ty docela ještě jdou) do minulosti nepatří a zas na druhou stranu se barbaři v současnosti moc nevyskytují.

No, co s tebou? Nápady jsi měl dobré, ale číst se to zatím ještě nedá. Chce to hodně cviku, hodně kontrol a hodně přemýšlení. Jako nezúčastněný pozorovatel nevychytáš všechny mouchy. Základem je, abys byl v ději, tajně se s barbarkou učil vojenské fígle, běžel jí v patách při návratu do dědiny, byl přivázaný stejnými pouty jako ona a nakonec odjel na stejném voze. Jen tak totiž poznáš, jak moc ta holka chtěla bojovat, jak šíleně bolí ukopnout si palec o kámen při zoufalém běhu, jak dřou ty okovy a jak komicky vypadal zbitý panoš. Protože když to víš ty, je sazší, abych se to dozvěděl i já jako čtenář. A JÁ SE TO CHCI DOZVĚDĚT!

Takže suma sumárum 2 body. Nedokážu předpovědět, jestli máš na zlepšení, ale příšerní jsme byli na začátku všichni.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.