Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 49. díl

9.3. 2012 - 20:01 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
:-) Já to mám před chvilkou dočtené, už jedu Věž vlaštovky. A do toho zase hraju hru.
8.3. 2012 - 19:26 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Jo počkat, ty myslíš tohle! No tak to už mám stažené a přečtené... Asi půl roku, tak nic.
8.3. 2012 - 19:22 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jo a Křest ohněm je  třetí díl ságy o Geraltovi a Ciri.

Přečetl jsem druhou část, pustil se na třetí a za chvíli mě čeká čtyřka. Paní jezera bohužel ještě v reedici nevyšla, takže ji v knihovně nemají. Na poslední díl si holt počkám.

8.3. 2012 - 19:20 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jé, a to si mám jako pamatovat? Vždyť je to půl skoro půl roku zpátky. :-))

No, je to pevnost. Pevnost, ve který jak později píšeš, je ženských, že bys to na prstech nohou a rukou spočítal. Takže je to výhradně pevnost. A co je to kruci za pevnost, když tam není špitál?! Když tam není nějakej kostel/chrám/dosaď podlepobožnosti, kam by se vešly haldy raněných, aby se o ně špitálníci starali?

Odolnější? To jsi vzal kde? Možná byli zvyklí. Drsní vojáci z povolání se klidně najedli na mrtvole nepřítele, ale to by udělali drsní vojáci i dnes. Stejně tak tam ale bylo pár totálních měkotů a většina normálních lidí, kterým se z války dělá blbě. V bitvě je plno adrenalinu, ale potom to už vyprchá a zbyde jen hnus.

A chlastat se tam sice nechodí, ale hospoda je pro morálku důležitá i tak. Dobře, tenhle argument by se akceptovat dal, ty dva předtím ale ne.

Jo, já si jen nebyl jistý. Tvoje formulace působí spíš dojmem, žes něco sdělit chtěl, ale nepodařilo se to, než že bys budoval napětí.

 

S pomstou si dělám srandu. Jsem za to rád, že ses tak šťoural. Jen příště trochu víc trefně, prosím. ;-)

S plusy jsi na nule. Nemáš ani plus, ani mínus. Tohle bylo prostě slabší. V kontextu by to možná fungovalo jako vypouštěcí pasáž, ale takhle jsem se nudil. Přišlo mi to nedomrlé, prostě nedotažené... Nebyla to ani dobrá konverzačka, ani vypjatá emočně-krizová scéna, ani neotřele rekapitulující a kategorizující vsuvka. Bylo to prostě jako dřív, když ti neakční části dělaly velké problémy. Teď už to jsou jen nedějové, ale přece...

5 bodů Musím být upřímný, nemůžu dovolit sympatiím nebo známosti, aby zaslepila moje hodnocení. Stejně je ale hlavní slovní komentář, numero je jen orientační.

8.3. 2012 - 18:50 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No jo... Škopková... Překlep se vloudil...

Že Ivan bude na Kectocku bylo jasné už o pěkných pár dílů zpátky. Je to ten díl jak Caldoran rozhoduje o vyslání několika jedinců na sever. Však z toho Ivan taky nebyl nijak zvlášť nadšený, že tam bude s Izidorem. No a pokud jde o jméno, Lavarov si říkal když dělal kapitána Varijské armády. Tady jsem se rozhodl nechat mu původní jméno, už jen proto, že Joseph zná jeho totožnost. Navrch ho tu jinak absolutně nikdo nezná. Varij nebyla od Niedue až zas tak daleko. Zato Kectock...

A kde jinde bys sehnal dostatečně velkou budovu, do které narveš tolik raněných? Ne, vážně, odpověz! A při obléhání se holt do hospody chlastat nechodí. Na nějaké vysedávání v knajpě zkrátka není čas! Navrch, středověcí lidé byli daleko otrlejší, než my, obzlváště vojáci.Že tam někdo umřel? No a co?!  Přece se kvůli tomu nezblázním!

KURŇA! Přece ti nevysypu celou vedlejší zápletku takový kus před koncem! Zvlášť když je půlka postav teprve na cestě na pozice! Ale prozradím, že souvislostí je ztráta bližního.

 

Moje šťourání v Aberovi nebylo vůbec myšleno, ani provedeno jako pomsta. Spíš to bylo tím, že jsem tu první část četl asi potřetí a to už tam člověk holt vidí víc.

A co ta kopa přetahovanejch plusů? :D

Křest ohněm? Co to je, kdo to napsal a jaké to je?

8.3. 2012 - 13:46 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tohle smrdí svadbou na sto honů! To jako vážně, svaDbou?! Styď se! Tak, a jdu se pomstít za tvoje šťourání, dám si záležet. :-P

 

 ... jako kdyby právě očekával narození vytouženého syna... To je špatný přirovnání. Sice pochoduije sem a tam v obavách o výsledek, k ženě ho nepustí, ale při jednom riziko hodně menší a pocit radosti dvojnásobný. Jestli to nemá být výstižné, pak třebas.

Ivan? Který Ivan? Aha, je to on. Nemá se oficiálně jmenovat jinak? A co tady vůbec dělá?

Místo Karmyzovovi by měl nafackovat sobě. Trochu neohrabaná věta. Možná použít Namísto, ale spíš bych to učesal ještě jinak. Nějaké zpřeházení slovosledu a tak by bylo na místě.

V armádě sice oficiálně hodnost neměla, polovina vojáků se před ní stavěla do pozoru. Postrádám spoječku ale.

Čím méně vyčníval, tím lépe. Přítomnost několika členů Řádu Joseph s Albrechtem uvítali, holt, každá posila se hodí, nicméně vzbuzovali spoustu nepříjemných otázek. Moc dlouhý souvětí, rozkouskuj to. A celý ten konec odstavce působí trchu dvojznačně - na koho hleděl podezřívavě? Já to vím, ale kontext nechápající kompozice textu si tak jistá není.

...císař byl opravdu mužem na svém místě... Spíš skřetem na svém místě. :-) Tohle není chyba, rozhodně je to lepší, než člověkem na svém místě, ale pousmál jsem se u toho.

...svém místě a bitka jen potvrdila Josephovu domněnku... Zato použití slova bitka pro velký útok na stejně velkou pevnost už působí nepřístojně. Kort, když není potřeba používat synonym. Slovo bitva není široko daleko.

Když už nic jiného, vylije se na skřetech zlost. Výstižné až krása.

Podle mého moc rozmělňuješ rozhovor. Ubírá mu to plynulosti. Chápu, že nikam jinam se to nehodí, ale je to škoda. Lidé přemýšlí ve zkratkách a symbolech, ne v souvětích. Jestli to chceš zachránit, používej mezi proslovy jednoduché věty, nebo dokonce jednoslovné výrazivo. Sice ho nemám moc rád, ale tady se to vysloveně nabízí. Mistr Sapkowski je důkazem, že to funguje.

...Prohlásil Karmyzov krčíc rameny... V pravopisu se ti šťourat nehodlám, to by bylo na dlouho, ale  spatně použitý přechodník je věcí hanebnou a zbytečnou. Správný se dá najít na netu, když už si nepamatuješ, že k muži patří krče. A hlavně se to dá obejít úplně. Navíc se tam používají čárky, jen si nemysli.

...Organizovat opravy škod, doplňování vojsk na hradbách, přehodnocení strategie a spousta dalších drobností, které se samy neudělají... Srovnej si slovesa. nejdřív tam máš infinitiv, potom příslovce, nakonec ti hapruje i rod slova spousta.

V hospodě? To jako vážně? A v kuchyni byl operační sál, že? Kromě toho, že je hospoda při obléhání důležitou institucí, nechodil bych pít do domu, kde pochcípalo pět mých přátel a druhů ve zbrani, nemohl bych sedět u stolu, na kterém jsem včera ležel s vnitřnostmi pod hlavou... ne, v hospodě lazaret nezřídíš.

A mě jsi vyčítal absenci emocí... když felčar vyleze z místnosti, Lhivroi zrovna emocionálním výbuchem netrpí. A má, je tam cítit tvoje snaha. Ale jen snaha.

Poslední dlouhý odstavec je plný překlepů. No, plný zrovna ne, ale je jich tam víc jak jeden. :-)

Jo a nakousnul jsi, že se choval podobně. Jednak mi to podobné jako před lety nepřijde a jednak jsi nevysvětlil, co ho tehdy popadlo. Tuším, že to má co společného s Vendrionem, nebo jak se ta vypálená prdel světa jmenuje... a s Jeanem. No anebo zase se ženskou.

 

Hele, díl nic moc. Přísahám, že tvoje šťourání na to nemělo vliv. Prostě průměr průměrovatý, vidím to na pětku, ale nechám tě se vyjádřit.

 

5.3. 2012 - 21:09 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Promiň, čtu Křest ohněm, tak se moje hodnocení možná trochu protáhne. Těším se, snad si čas udělám, ale nic nezaručuju. Tak jako tak, pozítří bude natuty dočteno.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.