Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Zloději, žoldáci a Strážci - 50. díl

26.3. 2012 - 20:12 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Devil123: Rudnu až za ušima. Až zase takové veledílo to není...

Lax: No jo, máš pravdu, Korsah je tam jako normální město (puntík). Trochu to mate, ale co už...

26.3. 2012 - 20:07 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Jo, už jsem na to mrknul, ale tu pevnost co jsem myslel jsem nenašel. Nebo spíš nejsem si jistý, která z nich to je.

Zapomněl jsem to sem hodit, za chvíli se na to vrhnu.

26.3. 2012 - 20:07 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Kectock je na severu.

Na jihu je Korsah, ovšem to už je teď jenom zřícenina, která dříve bránila Dračí Průrvu, pozemskou cestu na Kvilamskou Vrchovinu, odkud už je to do pouště jenom skok. Mrkni na mapu. ;-)

26.3. 2012 - 18:33 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Sry za úpravu komentáře.... ten mobil je zlo :D
26.3. 2012 - 18:32 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
nene, jestli si to správně pamatuji tak Kectock je úplně na druhé straně než je poušť. to Jan: tenhle poslední díl je docela v pohodě. Okecávačka, ale to holt někdy musí být ;) ... jinak jsem tam nenašel žádnou výraznou chybu. Ohledně toho léčitele souhlasím s Janem. Ve středověku jich opravdu mnoho nebylo a 1 felčar na 1 pevnost docela sedí.... to ZŽS souhrn: (konečně jsem dočetl všechny díly, tak ti tu shrnu jen stručný pocit. ) Dějový spád je dobrej. Příběh to má propracovaný a svět je přehledný. Máš tam hodně postav, hodně jmen, ale to je dobře, aspoň to není nuda a je tu možnost čas od času nějakou vedlejší postavu zabít a nahradit jí jinou ... (viz. Marten posledně) :) Tvoji Žoldáci se dobře čtou. Sice občas sem tam něco málo nepochopím v jednání postav, ale to ani nestojí za zmíňku ;) Když už jsem konečně dočetl ztrátu, budu ti moct každý díl hodnotit důkladněji.... za ten poslední a ber to i jako bodík za všechny díly dohromady ... 7,5 bodu = zaokrouhleno na 8 bodů (maličký mínus do dalšího dílu) :) to Laxinator: kdy sem hodis ten můj "comeback" příběh?
26.3. 2012 - 16:54 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Takže to bylo postaveno proti skřetům? Já už si to právě nepamatuju, myslel jsem, že je to ta pevnost co chrání mj. průchod do pouště... Musím mrknout na mapu.
25.3. 2012 - 21:36 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Ano, právě na hradby se sází nejvíc. Moji skřeti se nikdy nedostali dál, než k nejjednoduššímu beranidlu a žebříku. Teprve Ragash si najal armádu temných. ;-)

Chrám ne, nemám tam žádnou aktivní kněžskou vrstvu a špitál je taky zpravidla napojený na náboženství.

25.3. 2012 - 21:25 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Já nerad beru cizí řešení právě protože jsou cizí. I kdyby bylo dobré, což jsem schopný uznat, když se mi líbí, nepřijmu ho za své. Profesionální čest (rozuměj ješitnost) mi to nedovolí.

Stan je dobrý nápad. Já měl na mysli opravdový špitál nebo chrám, jak říkám, pevnost takového kalibru musí mít zázemí. Přeci jen se při její stavbě počítalo s těžšími nepřáteli než pár skřetími nájezdníky, co se rozbijí o hradby bez jakékoliv způsobené škody. Nebo ne?

25.3. 2012 - 18:29 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

No tak úroveň středovekého zdravotnictví byla docela dost nízká. Když si uvědomíš, že pro celý hrad býval zpravidla opravdu jen ten jeden felčar a vojska jich sebou taky moc netahala. I v nějakém tom městě působila nanejvýš tk bába kořenářka.

Ale i tak na tom něco bude... Hm... nejspíš tam přidám pár dalších felčarů, ale s hospodou nevím... Jiná, dostatečně veliká budova tam zkrátka není... Hm... Leda bych tam dal nějaký veliký stan na nádvoří...  Herdek, to není špatné řešení...

Jak pozoruji, máme oba problémy s přijímáním cizích řešení na vlastní řešení. Viz trpasličí bitka v Noldailovi.

25.3. 2012 - 17:28 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

To má vážně celý Kectock jen jednoho ranhojiče (učeného) a místo pro pouhých 200 raněných? Na to, že má jít o nejdůležitější pevnost království toho tvého Švéda, je to zázemí pěkně na prd. Do hospody už rýpat nebudu, já vím svoje, ty máš jiný názor. Nemá to cenu, ale pořád s tebou nesouhlasím.

Fajn konverzačka, věcné chyby jsem nenašel. Ale na druhou stranu se ti na mě nepodařilo přenést Herbertovu podezřívavost. Spíš mi přišel žárlivě (ne ovšem láskou, ale právě zmíněnou mírou pozornosti) vlezlý a otravný, zmínka a Izidorovi a pasti sesice cyklicky opakovala, ale jak říkám, bez přenosu emocí.

 

Čistých 6 bodů bez diskuse.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.