Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Havraní křídla

11.4. 2012 - 20:08 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Aha, chyba v komunikaci.
11.4. 2012 - 19:13 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
jo a ne... Axer byl lepší, stařík unavenej a smrt splnila efekt toho, aby víc zapůsobila na Axera... nicméně, nikde nepíšu že by stařík chtěl umřít, nebo umřel dobrovolně...... Kdyby se nechal zabít odevzdaně "bez boje" otřáslo by to Axerem ještě asi trochu víc.... takhle o svůj "život" bojoval, ale nevyhrál a to ve výsledku pak i prospělo věci.....
11.4. 2012 - 19:00 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak teď si protiřečíš. Nejdřív říkáš, že se děda nechal zabít, aby se Axer zamyslel, potom zas, že byl prostě Axer lepší.

 

Ale jinak 7 bodů.

11.4. 2012 - 18:56 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
to že byl unavenej sem tam nenapsal no.... to byla chyba! tímto způsobem říkáš.... zas tak hrozný mi to nepřišlo, pokud bysme vzali v potaz že byl opravdu unavený, tak by tak i ten souboj mohl probíhat....
11.4. 2012 - 18:49 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Havrana s modrýma očima už sem někde viděl, a přišlo mi to v pohodě... rozhodně žádný anime. vidíš tam účelovost... nojo, nejsem taky žádnej profik, abych vychytal všechny mouchy :D nemusel ho zabíjet, nebylo nutný aby se nechal zabít.... Axer ho zabil, proto jaký byl on sám, né proto, že bych potřeboval aby stařík umřel kvůli vyššímu cíly
11.4. 2012 - 18:34 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
I když teď jsem si pro zajímavost vybarvil havraní oko do světle modré barvy a není to tak hrozný. Vlastně to vypadá docela mysticky.
11.4. 2012 - 18:31 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tvoje vysvětlení je nedostačující už jen proto, že neřeší problémy, o kterých mluvím. A já mluvím hlavně o té zbytečné účelovosti. Ano, musel umřít, ale musel být zabit tímto způsobem? (Mluvím o souboji jako celku.) Že byl unavený se z toho prostě nedalo odvodit dokud nezačal hned na začátku souboje s Axerem polevovat. Tak třeba mohl bojovat nepochopitelně hůř než předtím s vysvětlením v podobě ptáka, kde zjistíme, že se vlastně nechal zabít naschvlál. Havran s modrýma očima prostě vypadá jako nějakej mutant z japonskýho anime. Když si to představíš, vypadá to šíleně.

 

11.4. 2012 - 18:19 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
nevím, jestli má zrzka ještě něco důležitýho vykonat.... kdyby bojovala s kýmkoliv jiným, asi bych ji nechal umřít... Říkám s kýmkoliv jiným.... ten stařík je totiž postava, která ze své podstaty nesmí, nemůže zabít smrtelníka (on jako osoba).... nepromýšlel jsem to příliš dopředu, ale asi z něj nakonec opravdu udělám boha, jak o sobě tvrdil = vysvětlení, proč Koru nezabil a omlouval se jí (toto se nevztahuje na ony vyčarované vlky) ... Byl unavený soubojem s Korou, jen jsem to tam asi nenapsal, moje chyba.... ačkoliv je to (bůh?) podléhá zákonům bytosti, ve které "přebývá"... Barva očí zůstává u každé přeměny stejná.... ať už by to byl bůh, nebo druhořadý kouzelník... alespoň v mém světě Ano dostáváme se ke smrti starce.... musel umřít, aby to dokázalo zatřást s Axerovou duší, jen tak to mohlo splnit konečný efekt všeho, co mu vykládal... navíc Axer ho prostě musel zabít, už jen kvůli Koře.... a prostě proto, že by ho stejně zabil... Smrt dvojčat....., nebyli ničím důležití, byli jen nezbytný doprovod, aby Axer- kapitán vojska neputoval sám, a aby to v důsledku vyvolalo dojem, že je tu i někdo, kdo bude proti dobyvatelům bojovat....
11.4. 2012 - 17:46 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak abych se nenechal zahanbit, jdu na to taky.

 

Hned první odstavec a počádné polechtání čtenářovy obrazotvornosti. Snad to vydrží.

Pravopis hodnotit nebudu, ale máš tu překlep ...nepoddajnými tmavými vlasy, padajícíMI mu do obličeje...

Prvníé popis jezdců je trochu divný. První jel ve předu a za ním klusala žena... a kdo jel na té ženě? :-P Klusá kůň pod ženou, žena může jet klusem. To samé s cvéláním, i když tam už jistá míra benevolence je. A celý ten popis skupinky se mi moc nelíbí, třeba zmínka, že měla žena stejnou zbroj jako muži. To se dá očekávat, když předtím říkáš, jaké zbroje měli. Proč by měla být výjimkou? Je to jen drobnost, ale i takové tvoří dojem. A když není velkých chyb, je nutno hledat ty malé.

To, že toho zažil ten muž víc se dá vzhledem k jeho věku očekávat.

Možná by neškodilo přidat pár souvětí. Chápu, že tvůj styl se vyznačuje jednoduchými větami, maximálně kratšími souvětími, ale sem tam by to něco delšího oživilo a dodalo tomu plynulost.

...zdůraznil vynechání... To je pěkné slovní spojení. Sice nedává smysl a je v praxi vlastně neproveditelné, ale o to je krásnější.

...Ten starý muž ho záměrně provokoval. Vysmíval se mu. Ale proč? Vždyť ho mohl během vteřiny probodnout a nezdržovat se s ním... Skladba vět naznačuje, že stařec mohl kapitána během vteřiny probodnout. A tak to asi myšleno nebylo, že? Totéž i věta následující.

...rozvážně a s nepopiratelnou autoritou... Autorita není to správné slovo. Autorita je jakýsi vliv, neformální nadřazenost. Není to úplně mimo, ale použil bych jiného výrazu.

Odrazil se jako od zdi je trochu hloupost. jediná zeď, od které se ti meč odrazí místo toho, aby se do ní zaseknul nebo sklouznul je zeď kamenná. A proto bych spíš použil od kamene.

Jak mohl být stařík najednou unavený? Za celou dobu boje s Korou se ani nezapotil.

Havran s modrýma očima? Chápu tu alegorii, ale není to trošku moc? Stejně bylo každému jasné i bez toho, že stařec neumřel definitivně.

Chápu, že starej neměl problém s tím umřít, když vlastně o opravdovou smrt nešlo, ale celým jeho a Axerovým soubojem jsi si trochu pokazil skóre, protože na mě působil až moc účelově. Stejně tak chladnokrevné zabití plešounů a ušetření zrzky. Sice je opět jasné, že stařec věděl, že ona má ještě nějakou roli v příběhu sehrát, ale i tak. 

Já mám sice co říkat, ale na mě tam bylo moc věcí jen tak pro efekt. Co se týče symboliky, i ta byla sem tam až příliš na efekt (havran s modrýma očima), ale to se ještě dá. Horší u ní je, že s tím nemáš zkušenosti a kde by se hodil lehký symbol, není buď nic nebo je tam něco moc očividného nebo přehnaného.

 Pravopis nijak špatný, ale jako diktát by to asi s dobrou známkou neprošlo.

 

 I tak se mi to ale líbilo, těším se na pokračování. Jako Jan ale mírný být nemůžu, každopádně čekám s hodnocením na odpověď.

11.4. 2012 - 12:00 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Konečně jsem se k tomu dostal.

Gramatiku nechám povolanějším...

Tedy, celkově to působí přímo krásně! Úplně jsem se do toho zažral! Jako úvod do nějakého většího díla je to perfektní.

Žádné výrazné chyby v ději se mi nepodařilo najít, snad jen tu smrt těch dvojčat přešel Axer až příliš lehce. Nicméně vzhledem k tomu, jak měl být necitelný, to dává docela i smysl.

8 bodů, jelikož je to jen osemělý díl něčeho většího a ne ucelená povídka. ;-)

26.3. 2012 - 22:01 Autor Devil123 Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Už jsem našel chybičku... docela zásadní. ve větě "malá cena za to, že jsem ti otevřel oči" se mi "ti" opravilo na "si", což tak samozřejmě vůbec nemá být, tak to vemte na vědomí, díky ;)

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.