Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

ZŽS - Příběh Šesti

29.10. 2012 - 14:15 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
No, už jsem zapomněl, kolik jsem tomu chtěl dát. Ale pamatuju si, že mě to nepřesvědčilo. Dám 5 bodů.
12.10. 2012 - 15:04 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak mi vysvětli tu symboliku a já třebas někde uznám, že účel světící prostředky má své opodstatnění. Protože tohle rčení je v podstatě heslem pro vznik všech mýtů a legend.

*Proto jsem třeba přiložil krátké vysvětlení k elfí legendě. Abych zdůvodnil některé své kroky. U trpasličí to nebylo potřeba, tam je ta myšlenka jasně znát nebo je trochu přivysvětlená v textu samotném.

12.10. 2012 - 15:02 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Chlapče, tys mě nepochopil. To za prvé a vrátím se k tomu. Co se týče Sinuheta, na něj teď spíš nemám čas, ale jakože se zajímám o Egypt a jakože jsem pár románů z téhle doby (nejzajímavější pro adaptace a proto nejadaptovanější) četl, tak si to dokážu představit. Ale jen mi neříkej, že chceš Sinuhetem argumentovat poměry v té době, když to napsal nějaký Fin ve 20. století. To už si radši přečtu rovnou Sinuhetovy spisy nebo jejich zpracování (jedno pěkné od Vojtěch a Zamarovského mám doma, ale ještě jsem se k němu nedostal).

Jde o to, že z kontextu, co tu píšeš vyplývá, že staré církve byly ty hodné. Já to tak vidím, protože ty mi to v tom textu tak předkládáš, nic jiného v tom není.

Že se náboženské sekty rodí pořád a že jsou lidi blbí a důvěřiví, o tom žádná. Já netvrdím opak. Já jen tvrdím, že novou víru/církev/sektu zakládají téměř vždy ti chudí a bezmocní (nebo panovníci za účelem politiky), ne zastánci nějaké staré víry, na níž si už namastili kapy. to by nedávalo smysl, aby bohatý biskup s kapsami narvanými zlatem z odpustků jednoho dne opustil katolickou víru a založil novou církev jen proto, aby si víc vydělal. To je podnik nejistý i když pominu stav vrcholně středověké společnosti,kde se za tohle upalovalo apod.

Pořád tu meleš o logice, ale o nějakém přesvědčování skrze jiné činy než zabíjení nepadla jediná zmínka. Maximálně ten elf byl řekněme umírněný. Ale i ten vedl podle tvých slov hned zpočátku svatou válku a mírumilovnými prostředky se řídit jen chtěl. A jestli byli ti bohové hodní (teď pomiňme jejich následovníky, ale obraz dobrého boha-stvořitele jsi přednesl na 100% úmyslně), nevybrali by takovéhle lidi. Tady by se dala vidět ta symbolika (legenda napsaná za účelem nenávisti k modlářství), ale to by museli a)být bohové totálně pitomí, že vložili do rukou moc takové bandě násilnických vocasů b) by nesměli přinést to poselství, v němž potvrzují svou přítomnost, ale zároveň zakazují náboženství.

OK, to s tím sejmutím moci, ale tím, že by zůstali symboly, to je možná pravda. Na druhou stranu by se jejich následovníci rozsypali, zabili by je a mohla by se církev rozložit. Pak by tu bylo riziko opětovného vzniku milionů sekt, to uznávám. Ale co by bránilo bohům vyslat ty draky po sejmutí moci ze své pětky?

Když pozměníš heslo na Nemodli se a pracuj, činy zůstanou. Neříkám otroctví ve smysl, že všichni dělali pro něj, ale že byli násilně hnáni do práce. Tak to aspoň trochu vyznívá, i když zrovna u tohoto bodu by lehká benevolence být mohla, nemáš to tu popsané dopodrobna.

12.10. 2012 - 00:14 Autor Jan III. Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Kdejaké náboženské sekty se rojí furt. Lidi uvěří kdejaké blbině. A když to podložíš pár falešnými zázraky, nějakou tou "božskou mocí" apod. uvěří jich spousta. Přemož se a přečti si Sinuheta. Ani stará církev Amonova, proti které Achnaton brojil, nebyla zrovna bez poskvrnky.

Nic takového, jako že by to byli klaďasové, netvrdím. Ale zkrátka se jejich počínání nehodilo ostatním do krámu. Chtěli, aby se stali jejich poddanými.

Jo, vím, že betel je droga, ale v hantecu znamená betélný něco jako skvělý, výborný.

Co jim dá? Nezlob, nebo dostaneš přes prsty! Samozřejmě, někdo přesvědčoval, jiný rovou pálil. Jak který. Logicky všechny vymlátit nemohly, ale ani přesvědčit ne.

Kdyby jim sejmul jejich moc, zůstali by tu stále oni samotní, se svými názory a dělali by bordel. Možná by nestáli v přední linii, ale zůstali by stále jako symboly lákající následovníky.

Holt legenda. Možná se to stalo, možná ne. Asi jako když princ Bajaja sám zlikvidoval tříhlavého draka. O dvě generace byl sedmihlavý.

Spíš to mělo být něco jako... "Nemodli se a pracuj!"

No, klení je něco trošku jiného, než modlení, ačkoliv už mě párkrát napadlo něco podobného... Lidi tak nějak zjistili, že když si trochu zanadávají, žádný blesk z nebe nesjede.

Musím na tom ještě zapracovat...

11.10. 2012 - 15:14 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Tak, aby byly moje resty kompletně odmazány u tebe, jdu i na Příběh šesti. Jsem zvědav, samostatný příběhy ti nikdy moc nešly, tak snad si vylepšíš reputaci.

 

Otec bandy bohů? To je jak Eru Ilúvátar a Ainur.

Jednou to jsou jeho potomci, podruhé jeho druhové. To se k sobě nehodí.

...Ač to bylo moudré rozhodnutí, přineslo nakonec víc škody než užitku... V tom případě to moudré rozhodnutí nebylo.

Tvůj koncept nových bohů nedává logiku. Mocní kněží nějaké církve ti nezaloží nové božstvo. Naopak, ti se drží svého koryta a chudí oportunisti (jako s nadsázkou Ježíš Kristus nebo spíš Mojžíš, Achnaton, ...) jsou těmi, kdo zavádí nové modly. Takže jestli celý tvůj příběh stojí na nelogický premise, je to docela blbý.

...Brzy začaly přívrženci různých kultů válčit a soupeřit mezi sebou a společně potírat zastánce pravých bohů... Další nesmysl, řekl bych. Chceš tím jako říct, že zastánci pravých bohů byli hodní a nehamižnili a neválčili? Když se z boha stane jen sybmol a záminka, je jedno, jestli je pravý nebo ne.

Ale myšlenka, že byl svět stvořen, aby měli jeho tvůrci smysl, ta už se mi líbí. Narozdíl od použití a formulace té věty.

Myšlenka, že oběť zvýší kvality se mi líbí. Možná není úplně originální, ale ve tvém podání tak rozhodně působi. Jen by to možná nemuselo být řečeno tak natvrdo, je to přeci jen mýtus. Ale tady už jdu do krajností.

Víš o tom, že betel je droga? :-P

...nepropadli klamům a lžím kněžích... Jakých kněží? (Jo a množný číslo je kněží a neskloňuje se, žádný kněžích neexistuje.) Jestli byli praví kněží hodní, nemůžeš takhle zobecňovat.

Vousy a chlupy? Vážně nebo si ze mě děláš prdel? To je ta nejsměšnější oběť ze všech, vytrhat si ochlupení. Myslíš, že trpaslíci si libují ve špíně a svojí chlupatosti? Možná je jim milejší mastnota než mýdlo, ale rozhodně to je spíš z praktických důvodů a že se tak prostě narodili. Takhle to vypadá jako parodie. Vous budiž, ale ani tak to není nic extra. Spíš by mohl zničit nějaký svůj výtvor.

Takže obsahem návratu k pravé víře, a to víře v mírumilovné bohy (jejichž následovníci byli do přichodu pětice hodní a mírumilovní), byla svatá válka? Žádné konání zázraků, žádné vykládání učení a kdoví co ještě? Prostě jen plundrování kostelů a tak? To není moc poučný, co to asi selskému lidu (jehož legenda to v podstatě je) dá? 

A proč Troubopej nesejmul moc z té čtyřky? Ale je fakt, že legendy v těchto věcech kašlou na logiku, pokud ji má nahradit symbolika. Nahradí ji i tady? Zatím to tak nevypadá nebo si aspoň ten symbol neumím vysvětlit.

Ten šestý byl bez schopností, takže i kdyby byl sebelepší šermíř, neporazil by celou armádu, ne?

Víra v práci je ta největší blbost, jakou jsem dnes slyšel. Jestli to má připomínat komunisty, moc to nejde. Osoba, která uvrhne do otroctví (donutí je pracovat všemi možnými prostředky) celé národy jen proto, aby pracovali a tím se vykoupili, to je hovadina. A je to hovadina nezrealizovatelná. Kolik věrných stoupenců by asi měl? Ti určitě taky musí makat.

Konec s draky působí směšě a je to kraví konec. Nehledě na to, že jejich prohlášení odporuje tomu, že bohové stvořili svět, aby měla jejich existence smysl.

Lidi na tohle prohlášení zapomenou, nebudou v něj věřit. Víra by se vrátila možná už ve třetí generaci. 

Jen bych chtěl říct, že sice se nikde ve Zlodějích nevyskytují chrámy ani muži víry, ale na druhou stranu tam pořád někdo kleje. To je trochu paradox a moc do tvého konceptu nepasuje.

 

Nápad zajímavý, ale logika kulhá, symbolika je nedotažená nebo chybí a postavy nejednají tak, jak to jejich charaktery vyžadují. Počkám na tvou reakci, ale můj postoj je hodně skeptickej.

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.