Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Tradice...

27.12. 2012 - 22:26 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Moje filozofie je přečíst, najít chyby a nejasnosti a nechat autora, aby se projevil. Pak se z domnělých chyb stanou jen věci sporné nebo i věci správné. Diskuse, prostor pro zlepšení autora i kritika. Rozhodně si na tobě nehoním triko a právo na reakci je věcí vítanou, ale bohužel nevyužívanou. O to radši bych tě tu viděl.

Maso z hovězího je jasná jednička. Ale úprava býka rožněním vcelku mi přijde jako jedna z těch horších variant. Hovězí je přeci jen spíš na steaky...

Jen takový dodatek... svádět to na to, jak dlouho jsi to psal je přeci jen trochu hloupé, nemyslíš? Vypadá to na tolik, kolik času jsi tomu dal. Ale odevzdat nakladateli špatnou knihu se slovy: "Na to, že jsem to psal dva dny je to mistrovské dílo," to je trochu divný, ne? Jestli u toho nemáš vyšší ambice, já ti je nevnucuju. Já jen říkám, jak to na mě působí.

Ano býk na roštu, například maso z mládého býčka je jedno z nejdražších co se týče hovězího. A historie je plna grotesknějších výtvorů (namátkou koláč plněný 27 vránami etc...) Co se týče času tak zrovna na vaření bylo vyhrazeno času habaděj, takže tady bych chybu neviděl a nehledal. 

 

Jednoduché a krátké to je, ale nač zaplácat text zbytečnými serepetičkami aby ztratil na přehlednosti a spádu? Dobrá tento možná spád nemá, to je na posouzení každého, však jsem to psal 15minut z dobré vůle a v dobré náladě.

Co se týče přispívání, tak já už mám tyhle doby za sebou, ještě za dob Dave Listera a Ardona, takže ani k textu ve sloupku nejsem zase tak neznámý, ač pravda jsem figuroval pod jinými jmény, jak mezi komentátory, tak mezi hráči.

Ber to jako odezvu a reakci, přece jen nějakou tu hlubší znalost historickou a literární mám, troufám si tvrdit. Takže mám i právo na reakci, nehledě na právo autora. S přáním slunce v duši a ženské v posteli, Winrich.

27.12. 2012 - 16:03 Autor Laxinátor Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat

Býk na roštu?  No, vlastně proč ne. Ale nijak vábné mi to nepřijde. Navíc by se musel býček rožnit hodně dlouho, než by se propekl až doprostřed.

Jsem krátce po obědě, ale stejně mi děláš chutě, holomku. :D

Je to moc jednoduché, kreťoučké a tak nějak bez myšlenky. Ale máš vypravěčský talent, řekl bych. Nechtěl bys sem občas přispět nějakým dílkem?

 

4 body

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.